Fluier final. Concordia Chiajna - Poli Timișoara 0-0.
  • 90+3 | Schimbări
    Ultima schimbare la Timișoara: iese Javier Hernandez și intră Miguel Suarez.
  • 87 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    A doua eliminare la Timișoara! Dorin Goga încasează direct cartonașul roșu, după o intrare cu talpa pe glezna lui Bucurică, cel care a scos și eliminarea lui Bărbuț, din urmă cu câteva minute. Goga luase un cartonaș galben în minutul 81, dar acum a fost eliminat direct.
  • 83 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Eliminare la Timișoara! Bărbuț îl faultează din spate pe Bucurică în marginea stângă a careului bănățean și încasează al doilea cartonaș galben, fiind trimis la cabine de arbitrul Lucian Rusandu.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la Chiajna: iese Niasse și intră Răducanu.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Dorin Goga, care a ținut mingea în brațe, după un fault, încercând să întârzie repunerea mingii în joc.
  • 76 | Faze meciChiajna
    Milevskyi a primit o centrare din corner la colțul scurt, dar devierea sa pe spate, cu capul, a trecut peste poartă.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bucurică, pentru un fault din spate comis în jumătatea adversă de teren.
  • 72 | Schimbări
    Schimbare la Chiajna: iese Florin Purece și intră Adrian Cristea. Este al treilea meci jucat de Adrian Cristea în acest sezon. Nu mai apăruse într-o partidă oficială de pe 17 iulie, din etapa a doua, când ilfovenii jucau cu CSMS Iași.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bărbuț.
  • 68 | OcaziiChiajna
    Ocazie pentru Timișoara! Goga a primit în marginea careului și a șutat pe jos, dar portarul Bălgrădean a fost atent și a reușit să rețină.
  • 63 | Schimbări
    Încă o modificare la oaspeți: iese Ovidiu Popescu, înlocuit de Jenkins.
  • 59 | Schimbări
    Schimbare la Timișoara: iese Pisas și intră Dorin Goga.
  • 55 | Faze meciChiajna
    Șut periculos al lui Purece, din afara careului, dar mingea trece cu puțin alături de poartă.
  • 54 | Faze meciChiajna
    Șut de la distanță trimis de Concordia Chiajna, pe direcția portarului Strauss, care a prins fără probleme.
  • 47 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al meciului este primit de Răzvan Tincu.
    Începutul reprizei secunde.
    Pauză la Chiajna, acolo unde Concordia și Poli Timișoara se află la egalitate, scor 0-0.
  • 44 | OcaziiChiajna
    Încă o șansă de gol pentru gazde! La o minge înaltă în careul timișorenilor, Milevskyi i-a luat frumos fața portarului Strauss, care a reușit totuși să îl blocheze. Mingea a sărit la Bucurică, în partea stângă a careului, dar șutul puternic al acestuia, trimis din unghi, a trecut paralel cu poarta și s-a dus în aut de margine.
  • 41 | OcaziiChiajna
    Ocazie imensă pentru Chiajna! Garcia a șutat pe lângă poartă, din mijlocul careului, fără a fi stingherit de vreun adversar. Prima dată, atacantul Concordiei a reluat cu capul o centrare "plouată", dar a trimis într-un fundaș advers și mingea revenit pentru șutul cu latul.
  • 40 | Faze meciChiajna
    Șut de la mare distanță trimis de Purece, dar cu mult alături de poartă.
  • 34 | Faze meciChiajna
    Bucurică a trimis cu mult peste poartă, dintr-o poziție excelentă, din interiorul careului, după ce Garcia i-a așezat mingea pentru șut.
  • 31 | Faze meciChiajna
    Momente bune pentru Timișoara, care joacă mai mult în jumătatea adversă.
  • 24 | Faze meciChiajna
    Garcia a primit în careu, în partea stângă și a pasat în centrul suprafeței de pedeapsă, dar Milevskyi nu a putut ajunge la minge, pentru a trimite în poarta rămasă goală. Ucraineanul a prins balonul în cealaltă parte a suprafeței de pedeapsă și i-a călcat mingea lui Feussi, al cărui șut dintr-un unghi imposibil a ratat cu mult spațiul porții.
  • 23 | Faze meciChiajna
    Portul Chiajnei, Cristian Bălgrădean, a ieșit din propriul careu la două faze consecutive, pentru a respinge cu piciorul din fața atacanților adverși, angajați cu mingi lungi.
  • 18 | Faze meciChiajna
    Ovidiu Popescu reia cu capul din centrul careului ilfovean o centrare venită de pe dreapta, dar nu reușește să pună suficientă intensitate și portarul Bălgrădean prinde fără probleme.
  • 12 | OcaziiChiajna
    Șansă imensă de gol și pentru Chiajna! Milevskyi a reluat din 6 metri o centrare venită de pe dreapta, dar portarul Strauss a intervenit excelent și a respins cu piciorul, păstrând egalitatea pe tabelă.
  • 8 | OcaziiChiajna
    Ocazie pentru Timișoara! Bărbuț a preluat în careu o centrare venită de pe stânga, a pivotat frumos și a șutat cu stângul, din întoarcere către colțul lung, dar mingea a trecut cu puțin alături de poartă.
  • 5 | Faze meciChiajna
    Timișoara are prima fază periloasă în careul advers, dar Hernandez, care a driblat frumos, nu a reușit să trimită din prima în fața porții. Din a doua încercare, a reușit să centreze la colțul lung, dar nu și-a găsit niciun coleg.
    Fluier de start al meciului dintre Concordia Chiajna și Poli Timișoara.
Florin MarinACS Poli

Chiajna - Timișoara 0-0. Ilfovenii rămân pe loc retrogradabil. Oaspeții au avut doi eliminați

Concordia Chiajna și Poli Timișoara au remizat, luni seară, scor 0-0, în ultimul meci din prima etapă a play-out-ului din Liga 1.

După ce a adus victoria bănăţenilor în partida cu Petrolul, Bărbuţ a avut prima ocazie şi pe terenul ilfovenilor. Milevskyi a răspuns din centrarea lui Feussi, dar Strauss a avut un reflex excelent. Ucraineanul Concordiei a apărut apoi prea târziu în faţa porţii, la pasa lui Garcia. Argentinianul a semnat şi el o ratare mare, în minutul 41.

La reluare, Goga - intrat în repriza secundă - nu l-a putut învinge pe Bălgrădean, iar Feussi a respins din faţa lui Hernandez, la o acţiune periculoasă a oaspeţilor. Cu 7 minute rămase, timişorenii au rămas în 10, după eliminarea lui Bărbuţ, pentru cumul de galbene. Bănăţenii au rămas în 9, după ce a primit și Goga un cartonaș roșu direct, pentru o intrare cu talpa pe glezna lui Bucurică. Decarul oaspeților primise și un cartonaș galben, dar pentru acest fault l-a primit direct pe cel roșu.

Ilfovenii rămân fără victorie în faţa lui Poli Timişoara, în acest sezon de Liga 1.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”