S-a terminat meciul.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Bălgrădean e avertizat.
  • 90+1 | OcaziiConcordia
    Zlatinski şutează puternic de la marginea careului, dar Bălgrădean respinge din nou spectaculos.
  • 89 | Schimbări
    Garcia intră în locul lui Pena.
  • 82 | OcaziiConcordia
    Măzărache şutează în diagonală, din interiorul careului, dar mingea trece pe lângă poartă.
  • 64 | OcaziiConcordia
    Zlatinski execută periculos o lovitură liberă periculoasă, dar Bălgrădean respinge în corner.
  • 63 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Niasse primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat.
  • 60 | OcaziiConcordia
    Bucurică şutează puternic, din prima, de pe partea stângă, dar nu prinde cadrul porţii.
  • 59 | Schimbări
    Băluţă intră în locul lui Kay.
  • 55 | OcaziiConcordia
    Ivan şutează din nou periculos, dar Bălgrădean respinge de sub bară.
  • 53 | OcaziiConcordia
    Bancu şutează în diagonală, dar Bălgrădean e la post şi prinde.
    A început actul secund.
    S-a terminat prima repriză.
  • 33 | OcaziiConcordia
    Nuno Rocha şutează şi el puternic, dar mingea ocoleşte de puţin poarta gazdelor.
  • 32 | OcaziiConcordia
    Ivan, la un pas de egalare: atacantul a şutat puternic de la marginea careului, dar Bălgrădean a răspuns de sub bară.
  • 31 | OcaziiConcordia
    Gazdele puteau primi un penalty: Pena a şutat puternic, mingea l-a lovit în mână pe Dumitraş, dar arbitrul Istrate a lăsat jocul liber.
  • 27 | OcaziiConcordia
    Pena este şi el aproape de gol, dar reia cu capul pe lângă poarta lui Straton.
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Niasse este avertizat.
  • 17 | OcaziiConcordia
    Bucurică şutează periculos, din voleu, de la marginea careului, dar mingea ocoleşte poarta oaspeţilor.
  • 10 | Goluri
    GOOOOOL CONCORDIA!!!! GOOOOOL GIURGIU!!! Şutul mijlocaşului gazdelor, de la marginea careului, a fost deviat de Iliev şi l-a păcălit pe Straton.

Concordia - CSU Craiova 1-0. Prima victorie a ilfovenilor, după 12 etape

Cu mare nevoie de puncte, Concordia a primit vizita lui CSU Craiova, în etapa a doua a play-out-ului. Ilfovenii au surprins în debut şi au deschis scorul în minutul 10 - şutul lui Giurgiu a fost deviat de Iliev şi Straton nu a putut interveni.

Gazdele puteau primi şi un penalty. Mingea trimisă spre poartă de Pena a lovit mâna lui Dumitraş, dar Dragoş Istrate nu a văzut şi a lăsat jocul să continue. "Alb-albaştrii" au răspuns în ofensivă prin Andrei Ivan. Fostul portar al lui CSU, Cristi Bălgrădean, a avut o paradă de zile mari.

Nici în repriza secundă vârful de 19 ani nu a putut să trimită mingea în plasă. Concordia a trăit cu emoţii ultima jumătate de oră - Niasse a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene.

Bălgrădean a fost însă de netrecut - a scos lovitura liberă a lui Zlatinski şi a avut noroc la şutul lui Mazarache. În prelungiri, i-a refuzat din nou golul lui Zlatinski şi echipa din Chiajna s-a impus la limită, cu 1-0. Pentru Concordia a fost prima victorie din istoria întâlnirilor cu CSU Craiova şi primul succes după 12 etape.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

Screenshot 2024-04-28 at 20.00.07

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

• 17:30 Etapa 7 Superliga: Petrolul-Botosani
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul