29 octombrie, ora 14:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1
    Ultima schimbare la Craiova! Iese Măzărache și intră Kelic!
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Gustavo vede cartonașul galben
  • 90+1 | OcaziiCS U Craiova
    Voiculeț șutează periculos de la marginea careului de 16 metri însă mingea se duce puțin pe lângă poarta lui Calancea.
  • 90 | Goluri
    Gooooollllll Craiovaaa!!! Goooollll Ivan!!! Ivan trimite mingea cu capul în plasa porții lui Stanca. Atacantul celor de la CSU a fost găsit bine în careu de către Briceag.
  • 89 | Schimbări
    Schimbare la CSU! Iese Bancu și intră Rambe!
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Voiculeț vede cartonașul galben.
  • 84 | Goluri
    Goooooollllll Panduriiii!!! Goooollll Țucudean!!! Atacantul gorjenilor înscrie cu capul din 8 metri după o centrare foarte bună dată de Pleașcă.
  • 80 | OcaziiCS U Craiova
    Popov șutează periculos de la aproximativ 25 de metri de poarta lui Stanca. Mingea trimisă de el se duce însă pe lângă poarta gorjenilor.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Rocha vede cartonașul galben pentru trageri de timp.
  • 79 | Schimbări
    Schimbare la CSU! Iese Rocha și intră Gustavo.
  • 78 | OcaziiCS U Craiova
    Cei de la CSU cer penalty la un duel între Măzărache și Bunoza. Arbitrul lasă jocul să continue și acordă corner.
  • 64 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie uriașă pentru Craiova! Bancu îl găsește bine în careu pe Măzărache care ratează incredibil din 3 metri. Atacantul celor de la CSU trimite peste poartă.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Pleașcă vede și el galbenul după un conflict cu Măzărache.
    Cartonaș galben văzut de Măzărache pentru că a lovit mingea după fluierul arbitrului.
  • 58 | Schimbări
    Ultima schimbare la Pandurii! Iese Munteanu și intră Țucudean.
  • 53 | Goluri
    Gooooollllll Craiova!!! Goooollll Măzărache!!! Sânmărtean pierde o minge la mijlocul terenului, Zlatinski recuperează și-l lansează pe Măzărache care pătrunde în careu și-l învinge pe Stanca cu un șut de la aproximativ 15 metri.
    A început repriza a doua! Pandurii a avut lovitura de start.
    A doua schimbare la Pandurii! Iese Antal și intră Ungurușan.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Craiova!
  • 45 | OcaziiCS U Craiova
    O nouă ocazie importantă pentru Craiova! Ivan este găsit bine de către Rocha, îl driblează pe Vasiljevic însă șutul său de la marginea careului de 16 metri se duce pe lângă poarta lui Stanca.
  • 34 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie uriașă pentru CSU! Ivan este găsit bine în careul de 16 metri de către Bancu. Atacantul rămâne singur cu Stanca însă șutul său de la aproximativ 7 metri se duce peste poartă.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Bunoza vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Ivan.
  • 19 | OcaziiCS U Craiova
    Bară pentru Pandurii! Sânmărtean execută excelent un corner, mingea ajunge la Valentin Alexandru care trimite cu capul în transversală.
  • 17 | Schimbări
    Prima schimbare la Pandurii! Iese Pițian, care nu mai poate continua jocul, și intră Pârcălabu.
  • 11 | Faze meciCS U Craiova
    Ivan îl pune la încercare pe Stanca! Atacantul Craiovei șutează de la aproximativ 18 metri de poarta gorjenilor însă Stanca este la post și reține.
  • 4 | OcaziiCS U Craiova
    Prima ocazie a meciului aparține celor de la CSU! Măzărache centrează în careu pentru Rocha, dar șutul acestuia din apropierea careului mic este reținut de Stanca.
    A început meciul! CSU a avut lovitura de start!
  • 1 | Faze meci
    Partida va începe cu 10 minute mai târziu! Jucătorii Pandurilor protestează astfel pentru situația financiară dezastruasă de la club.

CS U – Pandurii 2-1. Craiova a câștigat dramatic și pune presiune pe Steaua

Derby-ul Olteniei, între CS U și Pandurii s-a încheiat cu victoria craiovenilor cu 2-1. Partida a început cu 10 minute mai târziu, a fost un protest al gorjenilor față de problemele financiare ale clubului.

Prima ocazie a partidei de pe Extensiv le-a aparținut oaspeților. Valentin Alexandru a trimis în bară. Replica a venit de la Ivan, dar atacantul chemat la națională de Daum a ratat incredibil, în două rânduri. Cel care a deschis scorul a fost Simon Măzărache, după o eroare a gorjenilor. A fost al cincilea gol reușit de el sezonul acesta.

Finalul a fost incendiar, Țucudean a egalat în minutul 84, însă bucuria Pandurilor a durat doar 6 minute. Andrei Ivan a marcat în ultimul minut regulamentar de joc, iar Craiova s-a impus cu 2 la 1.

Oltenii lui Gigi Mulțescu sunt neînvinși pe teren propriu din februarie, în timp ce Pandurii Târgu Jiu a ajuns la al patrulea meci fără victorie în deplasare, în Liga 1.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”