Nimely este avertizat.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Goga este avertizat.
  • 83 | OcaziiCSMS Iași

Ciucă e din nou aproape de gol, după o nouă învălmăşeală în careul oaspeţilor, dar mingea trimisă din foarfecă, din apropiere, e pe centrul porţii şi Strauss prinde.

• 79 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie imensă de gol a gazdelor: Ciucă şi Onduku de două ori nu reuşesc să introducă mingea în poartă, din careul mic.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Hernandez este avertizat pentru o simulare în careul gazdelor.
  • 70 | Cartonaşe Roşii
    Enescu este eliminat, după o intrare dură asupra lui Hernandez.
  • 67 | OcaziiCSMS Iași
    Dublă ocazie pentru timişoreni: Belu reia cu capul, Grahovac scoate incredibil, iar Cânu nu reuşeşte să impingă mingea în poartă din câţiva metri.
  • 66 | Schimbări
    Belu intră în locul lui Scutaru.
  • 62 | Schimbări
    Piccioni intră în locul lui Cristea.
  • 62 | OcaziiCSMS Iași
    Ciucă ratează incredibil, cu capul, din câţiva metri, după un corner executat de gazde.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Bocşan este avertizat.
  • 51 | OcaziiCSMS Iași
    Andrei Cristea este la un pas de autogol, după o lovitură liberă executată de oaspeţi.
  • 48 | OcaziiCSMS Iași
    Încă o ocazie de gol pentru Bocşan: reia din nou cu capul, tot după un corner, dar Grahovac prinde de lângă bară.
  • 42 | OcaziiCSMS Iași
    Timişorenii ratează cea mai mare ocazie a primei reprize: Bocşan reia cu capul din apropiere, pe lângă poartă, după un corner al bănăţenilor.
  • 26 | OcaziiCSMS Iași
    Llullaku este împins în careu de Popescu, dar Istvan Kovacs lasă jocul să continue.
  • 25 | OcaziiCSMS Iași
    Mitic îşi încearcă din nou norocul, dar şutul său din afara careului trece pe lângă poartă.
  • 17 | OcaziiCSMS Iași
    Ţigănaşu şutează de la distanţă, dar execuţia nu a fost bine plasată şi Strauss prinde cu siguranţă.
  • 5 | OcaziiCSMS Iași
    Mitic încheie o acţiune prelungită de atac a gazdelor cu un şut din afara careului, dar Strauss prinde fără mari probleme.
Petre GrigorașACS Poli

CSMS Iași - ACS Poli 0-0. Gazdele au terminat meciul în 10 şi au avut cele mai mari ocazii

CSMS Iaşi a încheiat pe primul loc turul play-out-ului, după o remiză albă cu Poli Timişoara. Ieşenii au cerut penalty în minutul 25: Llullaku a fost împins în careu de Popescu, însă Istvan Kovacs a lăsat jocul să continue.

Bocşan a avut cea mai mare ocazie pentru Timişoara în minutul 42, care putea să deschidă scorul si la începutul reprizei secunde. Andrei Cristea a fost aproape de autogol în minutul 51.

Un sfert de oră mai târziu, oaspeţii au ratat o dublă-ocazie, prin Belu şi Cânu. Ieşenii au rămas în zece oameni în minutul 70, când Enescu a văzut roşu direct pentru o intrare dură la Hernandez.

Chiar şi aşa, gazdele au ratat două ocazii uriaşe în mai puţin de cinci minute (79, 83). S-a terminat 0-0, iar CSMS Iaşi a rămas neînvinsă în duelurile cu Poli Timişoara, echipă care n-a mai câştigat un meci în deplasare din aprilie 2014.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...