FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)
Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3. Debut cu dreptul pentru Costel Gâlcă. Oltenii au urcat pe locul doi
FOTBAL:OTELUL GALATI-UNIVERSITATEA CLUJ, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (21.04.2024)
Video Oțelul - ”U” Cluj 1-0. Frederic Maciel a obținut cele trei puncte pentru gălățeni, dar a fost eliminat
News Alert Daniel Niculae, urmărit penal în ”Dosarul Pyro”. Ce acuzații i se aduc președintelului de la Rapid

Cartonaşe Roşii
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+2 | Final repriza 2
    FINAL
  • 85 | Faze meci
    Madson iese de pe teren accidentat și cum gazdele au efectuat toate schimbările, vor evolua până la finla în 10.
  • 83 | Schimbări
    Iese Ivan și intră Ciocoteală, un alt debutant de 18 ani al Craiovei.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Herghelegiu e avertizat pentru fault asupra lui Moke Abro.
  • 80 | Schimbări
    Iese Kone, intră Novac.
  • 76 | Ocazii
    Zlatinski șutează de la 30 de metri, cu stângul, Balauru respinge cu dificultate, în față.
  • 70 | Schimbări
    Iese Bancu, intră Robert Petre, la debut în Liga 1, la 18 ani.
  • 68 | Goluri
    GOOOOOL CRAIOVA! GOOOOOL NUNO ROCHA! Un-doi Nuno Rocha - Ivan și primul înscrie simplu, din careu. CSU Craiova - FC Voluntari 3-0.
  • 65 | Schimbări
    Iese Măzărache, intră Herghelegiu.
  • 59 | Ocazii
    Dumitraș centrează bine de pe dreapta, Nuno Rocha nu ajunge la minge, o face Măzărache, dar trimite pe lângă, din poziție excelentă.
  • 58 | Schimbări
    Iese Iorga, intră Enceanu.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Dumitraș vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Chitoșcă.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Bancu e avertizat pentru un fault la mijlocul terenului.
  • 51 | Schimbări
    Iese Voduț, intră Chitoșcă.
  • 50 | Goluri
    GOOOOOL CRAIOVA! GOOOOOL IVAN. Măzărache scapă pe dreapta, intră în careu și pasează în fața porții, de unde Ivan marchează cu latul. CSU Craiova - FC Voluntari 2-0.
    A început repriza secundă.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+1 | Ocazii
    BARĂ CRAIOVA! Nuno Rocha șutează de la 21 de metri, central, dar balonul se duce în stâlpul din stânga lui Balauru.
  • 45 | Faze meci
    Ivan trimite peste poartă din lovitură liberă de la 26 de metri lateral stânga.
  • 44 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    A DOUA ELIMINARE LA VOLUNTARI! Alcenat vede al doilea galben, după ce l-a faultat din spate pe Ivan.
  • 37 | Cartonaşe Roşii
    ELIMINARE! Filipov preia lung mingea, Vătăjelu interceptează, bulgarul se duce din lateral cu talpa în față și Marius Avram îl elimină. Decizie dură și discutabil!
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Ivan e și el avertizat pentru un fault la Barna.
    Alcenat e avertizat după un fault asupra lui Zlatinski.
  • 29 | Goluri
    GOOOOOOL CRAIOVA! GOOOOOOL IVAN! Atacantul Craiovei reușește o preluare de efect, are noroc că niciun adversar nu-l atacă și șutează surprinzător, de la 20 de metri ușor lateral stânga. CSU Craiova - FC Voluntari 1-0.
  • 9 | Ocazii
    BARĂ VOLUNTARI! Alcenat șutează de la 30 de metri, mingea se duce în transversala porții lui Straton.
  • 7 | Ocazii
    Novakovic greșește și-l lasă pe Măzărache singur cu portarul, dar Balauru respinge cu piciorul șutul de la 11 metri.
  • 1 | Ocazii
    Surprinși după doar 15 secunde, oaspeții au fost la un pas să primească gol. Norocul lor că Măzărache, singur la 10 metri, central, a reluat total greșit, cu capul, o minge centrată perfect de pe stânga.
Ionel GaneaFC Voluntari

CSU Craiova - FC Voluntari 3-0. Dublă Ivan, oaspeții, în 9 oameni mai mult de o repriză

CSU Craiova a câştigat la scor în faţa revelaţiei din 2016, FC Voluntari. Oltenii s-au impus cu 3-0 într-un meci în care Andrei Ivan a reuşit dubla iar oaspeţii au avut doi eliminaţi.

CSU Craiova i-a administrat Voluntariului prima înfrângere din acest an, în prima etapă a play out-ului. Măzărache, de la gazde, a ratat prima ocazie importantă a partidei. Imediat, ilfovenii au reacţionat prin Alcenat, care a nimerit transversala cu un şut de la distanţă.

După o oră de joc CSU a deschis scorul cu o execuţie imparabilă, de la 20 de metri. Ilfovenii au rămas în 8 jucători de câmp în doar 7 minute. Filipov a văzut direct cartonaşul roşu pentru o intrare la Vătăjelu. Marius Avram i-a arătat apoi al doilea galben lui Alcenat. La ultima fază a reprizei Nuno Rocha a nimerit bara porţii lui Balauru.

În minutul 50 oltenii şi-au dublat avantajul prin Ivan, din pasa lui Măzărache. În minutul 68 scorul a devenit 3-0. Ivan a trecut în rolul pasatorului iar Nuno Rocha a stabilit scorul final.

CSU Craiova a oprit seria de 3 victorii consecutive în campionat a celor de la FC Voluntari.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”