Și-a aflat sentința! Câte etape de suspendare a primit Bogdan Andone după criza de nervi din FC Botoșani - Dinamo
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)
Fotbaliștii de la FCSB, dezvăluiri neașteptate la un an după ce Farul a luat titlul. ”Nu meritau un comportament civilizat”

CSU Craiova CSU Craiova
  • 90+5 | Final repriza 2
    Finalul meciului
  • 90+3 | OcaziiFC Botoșani
    OCAZIE CRAIOVA! Vătăjelu centrează în forță și Nuno Rocha reia peste poartă din careu
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Hadnagy este avertizat pentru un fault la Băluță
  • 90 | Faze meci
    Meciul de la Botoșani este prelungit cu 4 minute!
  • 86 | Goluri
    GOOOOL CRAIOVA! Băluță bate bine un corner și Popov, scăpat din marcaj, reușește să înscrie printr-o lovitură de cap
  • 76 | OcaziiFC Botoșani
    OCAZIE CRAIOVA! Super intervenție pentru Iliev - portarul gazdelor scoate incredibil un șut trimis din apropiere de Bancu
  • 75 | Faze meciFC Botoșani
    Bancu intră în careu și încearcă o execuție pretențioasă, dar șutul său puternic trece departe de poartă
  • 71 | Schimbări
    Schimbare Botoșani: Iese Matulevicius, intră Carralero
    Schimbare Craiova: Iese Ivan și intră Măzărache
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Bancu este avertizat pentru un fault din spate la Cabrera
  • 61 | Goluri
    GOOOL BOTOȘANI! Fază rapidă de atac a gazdelor, Cabrera scapă singur cu tânărul Popescu și înscrie pentru 2-0 cu o execuție de efect, peste portar
  • 57 | OcaziiFC Botoșani
    Încă o șansă de gol pentru gazde! Popescu intervine excelent și scoate cu piciorul șutul lui Ivanovici
  • 56 | OcaziiFC Botoșani
    OCAZIE MARE CRAIOVA! Ivan șutează pe lângă poartă de la marginea careului după o acțiune a lui Bancu
  • 53 | OcaziiFC Botoșani
    OCAZIE MARE BOTOȘANI! Mușat bate o lovitură liberă în careu, Popescu respinge, Bancu nu reușește să îndepărteze pericolul, iar Fulop nu prinde cadrul porții
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize. La pauză, FC Botoșani o conduce pe CSU Craiova cu 1-0
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Băluță este avertizat pentru un fault la Mușat
  • 40 | OcaziiFC Botoșani
    Acțiune frumoasă a lui Cabrera, însă acesta finalizează cu un șut deviat de Zlatinski, pe lângă poarta oaspeților
  • 36 | OcaziiFC Botoșani
    OCAZIE CSU! Bancu îi pasează frumos lui Zlatinski, însă bulgarul nu prinde cadrul porții cu un șut la colțul lung
  • 35 | OcaziiFC Botoșani
    OCAZIE MARE CSU! Nuno Rocha rămâne în poziție regulamentară după o gafă imensă în apărarea gazdelor, însă atacantul Craiovei îl ia la țintă pe Iliev, care reușește să respingă
  • 31 | Faze meciFC Botoșani
    Băluță trage de la distanță, însă mult peste poartă
  • 28 | OcaziiFC Botoșani
    Zlatinski greșește nepermis, Ivanovici profită, intră în careu, are mai multe soluții, însă alege să șuteze el la poartă, iar execuția deviată se duce pe lângă poartă
  • 26 | Faze meciFC Botoșani
    Măcinată de multe probleme, Craiova are un joc apatic și nu reușește să pună în pericol poarta moldovenilor
  • 18 | Goluri
    GOOOL FC BOTOȘANI! Gazdele înscriu cu destulă șansă, prin Fulop, care a punctat după o deviere norocoasă a lui Bordeianu, dublată de o gafă colectivă în apărarea oaspeților
  • 12 | Faze meci
    A început o ploaie torențială la Botoșani, iar condițiile în care se joacă partida sunt destul de grele. Deocamdată, gazonul rezistă destul de bine
  • 10 | Faze meciFC Botoșani
    Băluță are o intrare foarte dură la Mușat, însă scapă inexplicabil de cartonașul galben
Daniel MogoșanuCSU Craiova

FC Botoșani - CSU Craiova 2-1. Gazdele, salvate matematic de la retrogradare!

CSU Craiova a ratat şansa de a trece pe primul loc în play- out după eşecul de la Botoşani, scor 1-2.

Fulop a deschis scorul la finalul unei faze confuze, în care oltenii au reclamat un henţ. CSU putea reveni până la pauză, dar a ratat de două ori într-un singur minut: Nuno Rocha l-a luat la ţintă pe Iliev, iar Zlatinski n-a prins colţul lung.

După reluare, Fulop a ratat dubla, dar Botoşaniul a reuşit să se desprindă pe tabelă. Cabrera a făcut 2-0 cu al nouălea sau gol din acest sezon. Bancu l-a făcut şi el mare pe Iliev din apropiere, înainte ca Popov să reducă din diferenţă cu 5 minute înainte de final.

Meciul s-a terminat cu scorul de 2-1 pentru Botoşani, care s-a salvat şi matematic de la retrogradare cu aceste trei puncte.

Etapa viitoare, Botoşaniul joacă la Timişoara, iar CSU la Craiova cu Iaşi.

Video Exclusiv Mihai Rotaru și Decebal Rădulescu...