Primul club din SuperLigă care vrea să ia măsuri împotriva lui Cosmin Matei. Scenariul invocat de patron
”Am fost stresat”. Reacția lui Ioan Ovidiu Sabău, după U Cluj - FC Botoșani 3-0

Pandurii Tg. JiuPandurii Tg. Jiu
26 februarie 2017, ora 13:30
FC Botoşani FC Botoşani
Pandurii Tg. Jiu Pandurii Tg. Jiu
    FINAL DE MECI! Pandurii rămâne fără victorie în 2017. Gorjenii au pierdut la Botoşani, scor 1-3, la capătul unuia dintre cele mai spectaculoase meciuri ale sezonului în Liga 1.
  • 90+2 | OcaziiFC Botoşani
    Ocazie Botoşani! Fază incredibilă, în finalul partidei. Portarul oaspeţilor, Popescu, a ieşit şi a încercat să degajeze, dar a şutat pe lângă minge. Buş putea profita, dar, cu toată poarta goală în faţă, a trimis în plasa laterală.
  • 80 | Goluri
    GOOOOOL, 3-1 Botoşani! Gazdele s-au desprins, cu 10 minute înainte de final, prin golul lui Golofca, în urma unei pase decisive primite de la Kuku.
  • 79 | Schimbări
    A treia schimbare şi la Pandurii. Ket i-a lăsat locul lui Pîrcălabu.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Ene.
  • 75 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Vaşvari a intrat în locul lui Cârstocea.
  • 69 | OcaziiFC Botoşani
    Ocazie Botoşani! Contraatac foarte bun al gazdelor, în urma căruia mingea a ajuns la Kuku. Atacantul nigerian a tras puternic din unghi, dar Popescu a respins cu piciorul.
  • 64 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Botoşani! Kuku îi readuce pe moldoveni în avantaj, cu o execuţie simplă, din interiorul careului. Foarte bun assist-ul oferit de Cârstocea.
  • 59 | Schimbări
    A doua schimbare şi la gorjeni. Batin a intrat în locul lui Stana.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaş galben al meciului l-a primit Trifu, după un duel cu Buş.
  • 48 | OcaziiFC Botoşani
    Ocazie Pandurii! Prima şansă de gol a reprizei aparţine oaspeţilor. Noul intrat Trifu a luat o fază pe cont propriu şi a ajuns în situaţie excelentă de gol, dar Cobrea a avut o intervenţie de senzaţie cu piciorul, iar rezultatul a rămas neschimbat.
    O a doua schimbare în echipa lui Grozavu. A ieşit Patache şi a intrat Golofca.
    O modificare şi la gazde. Moruţan i-a luat locul lui Bordeianu.
    Schimbare la oaspeţi. Trifu a intrat în locul lui Firţulescu.
    PAUZĂ! FC Botoşani şi Pandurii sunt la egalitate, scor 1-1, după o primă repriză foarte spectaculoasă.
  • 41 | OcaziiFC Botoşani
    Ocazie Botoşani! O nouă şansă irosită de elevii lui Leo Grozavu. Moldovenii au combinat frumos, înainte ca mingea să ajungă la Cârstocea, al cărui şut de la amrginea careului a fost reţinut de Popescu.
  • 37 | OcaziiFC Botoşani
    Ocazie Botoşani! Buş a tras frumos de la marginea careului, căutând vinclul porţii lui Popescu, dar mingea a trecut puţin peste.
  • 20 | Goluri
    GOOOOOL Pandurii, 1-1! Lansat excelent de Hlistei, Negruţ a profitat de ieşirea lui Cobrea şi l-a lobat elegant pe portarul gazdelor, restabilind egalitatea.
  • 17 | OcaziiFC Botoşani
    Ocazie Botoşani! Gazdele au avut o şansă uriaşă de a-şi dubla avantajul, dar şutul violent al lui Bordeianu a lovit bara transversală.
  • 14 | OcaziiFC Botoşani
    Ocazie Pandurii! Elevii lui Flavius Stoican au fost din nou periculoşi, la o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, executată de Hlistei. Cobrea a reuşit, însă, să prindă.
  • 11 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Botoşani! Gazdele au reuşit să deschidă scorul, după două ocazi mari ale gorjenilor. Mihai Roman a înscris cu o lovitură de cap, din plonjon, în urma centrării excelente a lui Buş.
  • 9 | OcaziiFC Botoşani
    Ocazie Pandurii! O nouă şansă pentru oaspeţi. Negruţ a păcălit pasul la offside al moldovenilor, dar s-a grăbit să şuteze şi a făcut-o slab, pe direcţia lui Cobrea, care a prins fără probleme.
  • 3 | OcaziiFC Botoşani
    Ocazie Pandurii! Replica gorjenilor a venit imediat. Zaina a recuperat din picioarele lui Cucu, a centrat foarte bine în faţa porţii, dar Hlistei a tras lamentabil din apropiere, mult peste.
  • 1 | OcaziiFC Botoşani
    Ocazie Botoşani! Gazdele au avut nevoie de mai puţin de 40 de secunde pentru a fi periculoase. Mihai Roman a tras, însă, slab cu piciorul stâng, din interiorul careului, iar Popescu a prins fără probleme.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Flavius StoicanPandurii Tg. Jiu

FC Botoşani - Pandurii 3-1. Gorjenii rămân fără victorie în 2017, după un meci spectaculos

FC Botoşani a câştigat cu 3-1 meciul cu Pandurii de pe teren propriu. Roman, Kuku şi Golofca au semnat reuşitele echipei lui Leo Grozavu, care a obţinut al nouălea succes stagional.

Negruţ a avut prima ocazie pentru oaspeţi, dar Cobrea a fost la post. Gazdele au fost cele care au deschis scorul. Roman a marcat în minutul 11, din centrarea lui Buş.

Hlistei nu l-a putut învinge pe Cobrea din lovitură liberă, în minutul 14, însă Negruţ a egalat peste şase minute, cu o execuţie frumoasă din careu.

Buş a şutat apoi spectaculos, peste poarta lui Popescu. Portarul Pandurilor a reţinut până la pauză şutul lui Cârstocea.

La reluare, noul intrat Trifu a fost blocat in extremis de Cobrea, dar FC Botoşani a preluat conducerea după reuşita lui Kuku, din minutul 64.

Peste cinci minute, nigerianul de 21 de ani putea reuşi dubla, dar Popescu s-a opus. Golofca a stabilit scorul final, 3-1, în minutul 80, iar Buş a ratat incredibil în prelungiri, cu poarta goală.

Pentru FC Botoşani a fost al nouălea succes stagional, în timp ce Pandurii Târgu-Jiu a ajuns la 12 eşecuri.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano