Screenshot 2024-04-14 202052
Video Dinamo - Poli Iași 1-0. Ahmed Bani a adus victoria în prelungiri. ”Câinii” sunt pe loc de baraj
botosani
Video FC Botoșani - FCU Craiova 1948 4-1. Gazdele au făcut spectacol și au urcat pe locul 14! Oltenii, în genunchi

• 90+4 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! la inaugurarea propriului stadion, ilfovenii pierd cu CSU Craiova, scor 0-2, după un meci în care gazdele au ratat şi un penalty.
  • 90+2 | Ratare Penalty-uri
    Gazdele au ratat lovitura de pedeapsă. Popescu, aflat la debutul în Liga 1, a apărat execuţia lui Vlad Achim.
  • 90 | Penalty-uriFC Voluntari
    Penalty FC Voluntari. Gazdele primesc o lovitură de la 11 metri, după un duel între Popescu şi Spahija.
  • 89 | Goluri
    GOOOOOOL, 2-0 CSU! Bancu dublează avantajul oltenilor, cu un şut la colţul scurt, după o frumoasă acţiune personală.
  • 77 | Schimbări
    La CSU, a ieşit Băluţă şi a intrat Măzărache.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Filipov a intrat în locul lui Laurenţiu Rus.
  • 75 | Faze meciFC Voluntari
    Gol anulat CSU! Bancu a trimis mingea în poartă, dar reuşita sa nu a fost acordat, din cauza unei poziţii de offside.
  • 66 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie CSU! Nuno Rocha, aproape de dublă. Atacantul oaspeţilor a fost, însă, blocat excelent de Calancea.
  • 65 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie CSU! Băluţă a scăpat singur cu portarul, dar s-a încurcat în propriul dribling, iar pe urmărire, Andrei Ivan a trimis mult peste poartă.
  • 64 | Schimbări
    O modificare şi la gazde. Voduţ i-a lăsat locul lui Tudorie.
    Schimbare la oaspeţi. Sebastian Achim a intrat în locul lui Vătăjelu.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Vlad Achim.
  • 55 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Monakana a intrat în locul lui Adrian Bălan.
  • 53 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie CSU! Băluţă a tras frumos din colţul careului, dar Calancea a fost atent şi a respins de sub bară.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ la Voluntari! CSU Craiova conduce cu 1-0, prin golul marcat de Nuno Rocha.
  • 42 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie CSU! Oaspeţii au fost aproape de a-şi dubla avantajul, prin Băluţă. Mijlocaşul oltenilor a tras tare, la colţul scurt, dar pe direcţia lui Calancea, care a reuşit să respingă.
  • 39 | Faze meciFC Voluntari
    Lovitură liberă executată de Andrei Ivan, dar Calancea a prins fără emoţii.
  • 32 | Goluri
    GOOOOOOL, 1-0 CSU! Nuno Rocha a deschis scorul pe contraatac, cu un şut la colţul lung, după ce a fost lansat excelent de Băluţă.
  • 26 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie CSU! Prima şansă cu adevărat mare de gol aparţine oaspeţilor. Băluţă a centrat de pe partea dreaptă, dar Nuno Rocha nu a putut relua în poartă din apropiere.
  • 24 | Faze meciFC Voluntari

Voduţ a trimis cu capul după un corner, dar mingea a ocolit cu mult poarta debutantului Popescu.

• 19 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Acka, accidentat, a fost înlocuit de Iliev.
  • 17 | Faze meciFC Voluntari
    Dumitraş a executat o lovitură liberă de la aproximativ 17 metri, dar mingea a trecut peste poartă.
  • 12 | Faze meciFC Voluntari
    Andrei Ivan a scăpat singur pe partea dreaptă, a pătruns în careu, dar a greşit o pasă simplă, iar ilfovenii au reuşit să respingă.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Daniel MogoșanuCS U Craiova

FC Voluntari - CS U Craiova 0-2. Ilfovenii şi-au inaugurat stadionul cu o înfrângere

FC Voluntari şi-a inaugurat noul stadion cu o înfrângere. A pierdut meciul cu CSU Craiova, scor 0-2, rezultat în urma căruia alb-albaştrii au urcat pe primul loc în play-out.

La inaugurarea stadionului care poartă numele selecţionerului Anghel Iordănescu, FC Voluntari a fost învinsă de Craiova şi a căzut pe locul de baraj pentru evitarea retrogradării.

Cu fostul căpitan Vasile Maftei lăsat în tribună, echipa lui Ionel Ganea a fost la un pas să primească gol după 26 de minute, de la Nuno Rocha.

Atacantul Craiovei s-a revanşat şase minute mai târziu, când a deschis scorul după un contraatac finalizat cu un şut la colţul lung.

Cu trei minute înainte de pauză, oaspeţii se puteau desprinde, dar şutul puternic al lui Băluţă a fost blocat de Calancea.

Portarul ilfovenilor a avut de lucru şi în partea a doua, când a intervenit foarte bine în faţa lui Bancu şi a lui Nuno Rocha.

Filipov a irosit cea mai mare ratare pentru Voluntari, în minutul 82, dar golul a venit la poarta cealaltă. În minutul 89, Bancu a finalizat o acţiune personală cu un şut la colţul scurt.

În prelungiri, gazdele au primit un penalty, dar execuţia lui Vlad Achim a fost parată de Laurenţiu Popescu, un portar de doar 19 ani, aflat la debut în Liga I.

Cu 2-0 pe arena Anghel Iordănescu, Craiova a oprit o serie de trei meciuri fără victorie şi a urcat pe primul loc în play-out.

FC Voluntari a ajuns la trei eşecuri consecutive şi este la două puncte sub FC Botoşani, aflată pe prima poziţie care asigură supravieţuirea.

Video Ucraina - România, marcat de un moment...