manea_dragusin
Florin Manea a spus lucrurilor pe nume, după ce Edi Iordănescu l-a schimbat pe Radu Drăgușin la pauză

ACS Poli Timişoara ACS Poli Timişoara
    Finalul meciului. Timișoara reușește doar o remiză la Mediaș, dar Botoșani înscrie în prelungiri cu Pandurii (2-1) și bănățenii prind barajul în ultimul moment. Acolo, ACS Poli va da peste marea rivală UTA.
  • 90+1 | Faze meci
    INFO: Pandurii egalează la Botoșani prin Florin Ilie și Timișoara retrogradează la aceste rezultate.
  • 90 | Faze meci
    Meciul de la Mediaș este prelungit cu 3 minute.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Danci vede cartonașul galben pentru un fault la mijlocul terenului
  • 88 | Faze meci
    INFO: Botoșani deschide scorul cu Pandurii și în acest moment gorjenii retrogradează direct, iar Timișoara ajunge la baraj
  • 84 | Schimbări
    Schimbare ACS Poli: Iese Străuț, intră Șeroni
  • 81 | Goluri
    GOOOL ACS POLI! Popovici trimite în careu, Akaki greșește inexplicabil și Mailat înscrie din fața porții pentru 2-2. Nicio schimbare în lupta la retrogradare. Timișoara retrogradează și la acest scor, iar Pandurii va juca baraj
  • 78 | Schimbări
    Schimbare Mediaș: Iese Olaru, intră Curtean
  • 75 | Schimbări
    Schimbare ACS Poli: Iese Soljic, intră Doman
  • 74 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Eric trage peste poartă dintr-o lovitură liberă.
  • 72 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Timișoara are șansa să egaleze după o fază prelungită de atac, însă Străuț finalizează în cele din urmă cu un șut departe de poarta Mediașului.
  • 69 | Schimbări
    Schimbare Mediaș: Iese Buziuc, intră R. Romeo
  • 51 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Popovici rămâne într-o situație favorabilă, dar își calculează greșit pașii și nu poate relua cu capul spre poarta gazdelor.
  • 47 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Crețu trage peste poartă din afara careului.
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize. Gaz Metan - ACS Poli 2-1. La acest scor, Timișoara este în Liga 2.
  • 44 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Munteanu pleacă pe contraatac și trage bine, însă Curileac scoate cu piciorul
  • 38 | Goluri
    GOOOL ACS POLI! Popovici primește o pasă excelentă, se desprinde din marcaj, îl driblează pe Greab și apoi înscrie simplu, la prima ocazie a bănățenilor în acest meci. Timișoara reduce din diferență și mai speră să ajungă măcar la baraj.
  • 35 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    OCAZIE MARE GAZ METAN! Munteanu profită de o nouă gafă a defensivei adverse, trece de Curileac, însă încheie faza cu un șut peste poarta Timișoarei
  • 29 | Schimbări
    Schimbare ACS Poli: Iese Fucek, intră Mailat
  • 28 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    OCAZIE MARE GAZ METAN! Buziuc este aproape de gol după ce rămâne singur cu portarul, însă Curileac respinge cu piciorul
  • 24 | Goluri
    GOOOL GAZ METAN! Fucek pierde cu mare ușurință un balon, Mediașul pleacă imediat pe contraatac și Eric reușește dubla cu o execuție frumoasă la colțul lung.
  • 19 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Timișorenii par demoralizați și nu reușesc să pună deloc probleme pe faza ofensivă, asta deși întâlnesc o echipă lipsită de griji în această ultimă etapă
  • 13 | Goluri
    GOOOL GAZ METAN! Eric înscrie un gol superb din lovitură liberă, iar Timișoara este retrogradată în acest moment în Liga 2.
  • 7 | Faze meci
    INFO: Chiajna deschide scorul la Voluntari și în acest moment este sigură de locul în Liga 1.
Ionuţ PopaACS Poli Timişoara

Gaz Metan - ACS Poli Timişoara 2-2. Bănățenii se pregătesc de un baraj infernal cu UTA

Remiza din meciul cu Gaz Metan Mediaş, scor 2-2, nu părea suficientă pentru Poli Timişoara, care a revenit neașteptat, după un debut catastrofal.

Pandurii reuşiseră să egaleze la Botoşani, iar rezultatul trimitea echipa lui Ionuţ Popa în Liga a 2-a.

Golul marcat de FC Botoşani i-a ridicat însă de la pământ pe oaspeţi, care au aşteptat minute în şir pe teren finalul celuilalt meci.

Timişoara părea condamnată în startul meciului de la Mediaş. Eric a reuşit o dublă, iar scorul de 2-0 nu le lăsa prea multe speranţe oaspeţilor. Popovici a redus din diferenţă înainte de pauză, iar Mailat a restabilit egalitatea cu nouă minute înainte de final.

2-2 s-a dovedit un rezultat pozitiv pentru echipa lui Ionuţ Popa, care va întâlni UTA Bătrâna Doamnă, în dubla manşă din barajul pentru menţinerea în Liga 1.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano