profimedia-0826193176
Neașteptat! Adversarul României de la EURO, gata să preia un club uriaș al Europei
MKE Ankaragucu v Besiktas - Ziraat Turkish Cup
Înlocuitor pentru Olimpiu Moruțan la EURO: ”Are șanse foarte mari”
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - SC OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (02.03.2024)

FC Botoșani FC Botoșani
    Final de meci. Gaz Metan câștigă cu 1-0.
  • 86 | Schimbări
    Fabian Lokaj intră în locul lui Golubovic.
  • 84 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Moruțan șutează din afara careului, dar Greab reține fără probleme.
  • 80 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Botoșani domină acest final de meci, căutând egalarea.
  • 71 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Încă o mare ocazie a lui Chitoșcă. Greab a respins șutul lui Chitoșcă, Ciaccheri s-a ferit de minge, iar apoi Chitoșcă a trimis pe lângă poartă.
  • 68 | Schimbări
    Ciaccheri a intrat în locul lui Popa.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Alberto Cobrea. Portarul Botoșaniului a fost avertizat pentru proteste.
  • 65 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL Gaz Metan!!!  Roberto Romeo deschide scorul cu un șut la colțul lung din interiorul careului. Adversarii protestează însă, reclamând o preluare cu mâna a italianului.
  • 64 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    O nouă mare ocazie ratată de FC Botoșani. Chitoș l-a fentat pe Zderic, iar apoi a șutat peste poartă, din apropiere.
  • 60 | Faze meci
    S-a scurs un sfert de oră din a doua repriză. Niciuna dintre echipe nu și-a creat vreo ocazie în această parte secundă.
  • 59 | Schimbări
    Manole a intrat în locul lui Olaru.
  • 53 | Schimbări
    Chitoș a intrat în locul lui Laurențiu  Buș.
  • 41 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Cobrea intervine salvator. Mingea trimisă în careu de Popovici nu a fost deviată de nimeni şi era foarte aproape să intre în poartă. Portarul Botoşaniului s-a întins foarte bine şi a respins în coner.
  • 30 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Bic şutează în blocaj.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Tincu.
  • 20 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie uriașă ratată de Moruțan. După o gafă a lui Sârghi, Moruțan șutează puțin pe lângă poartă, din șapte metri.
  • 18 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Sârghi reia cu capul peste poartă, în urma unui corner executat de pe partea dreaptă.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Darius Olaru primește cartonașul galben.
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Dumitraș primește cartonașul galben.
  • 9 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Popovici ratează prima mare ocazie din acest meci. Fostul jucător al Botoșaniului a reluat pe lângă poartă o minge așezată perfect de Golubovic.
  • 9 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Bordeianu șutează de la aproape 20 de metri, pe lângă poartă.
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Marius Constantin.
Costel EnacheFC Botoșani

Gaz Metan - Botoșani 1-0. A doua victorie a sezonului pentru echipa lui Pustai. Moldovenii au ratat marile ocazii

Gaz Metan Mediaş a câştigat la limită disputa cu FC Botoşani, graţie golului înscris de Roberto Romeo. Moldovenii au avut trei ocazii uriaşe de a înscrie, dar au ratat incredibil.

Gaz Metan Mediaş şi FC Botoşani au deschis etapa a 13-a din Liga 1, ultima din turul sezonului regulat. Gazdele puteau trece în avantaj încă din minutul 9. Golubovic i-a aşezat pefect mingea lui Popovici, dar acesta a ratat şansa de a înscrie în poarta fostei sale echipe.

Replica moldovenilor a venit prin Olimpiu Moruţan. Tânărul de 18 ani, care a reuşit etapa trecută primul său gol în Liga 1, nu l-a putut învinge din poziţie ideală pe Greab. Până la pauză, Popovici a mai semnat o ocazie importantă. A executat o lovitură liberă şi a fost aproape să-l surprindă pe Cobrea.

În repriza secundă, oaspetii au trecut din nou pe langa gol. Cu cea mai slaba defensiva din campionat, ardelenii au avut noroc la execuţia lui Chitoşcă.

Un minut mai târziu, jucătorii lui Pustai au trecut la conducere. Roberto Romeo a punctat, dupa o fază contestată dur de fotbaliştii Botoşaniului. Aceştia au considerat că italianul a făcut, în prealabil, henţ, dar Adrian Comănescu a fost de neînduplecat.

Jucătorii lui Costel Enache puteau pleca totuşi cu un punct de la Mediaş, dar Chitoşcă a mai avut o ratare mare şi Gaz Metan a câştigat cu 1 la 0.

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar