Vizual 2_DIGI_Skyshowtime
SkyShowtime anunță primul parteneriat în Europa Centrală și de Est cu DIGI România
FOTBAL: FC UNIVERSITATEA CLUJ - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (24.04.2024)
Video ”U” Cluj - Poli Iași 1-0. ”Șepcile Roșii” urcă pe locul doi în play-out, moldovenii rămân pe poziție de baraj
adrian mutu
Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

Gaz Metan MediașGaz Metan Mediaș
2 - 1
CSM Poli IașiCSM Poli Iași
4 noiembrie (0-0 la pauză)
Gaz Metan Mediaș Gaz Metan Mediaș
CSM Poli Iași CSM Poli Iași
    Fluier final. Gaz Metan Mediaș - CSM Poli Iași 2-1.
  • 90+1 | Schimbări
    Schimbare la Iași: iese Voicu și intră Saric.
  • 90 | Goluri
    GOOOOL Gaz Metan! Trtovac înscrie în extremis și medieșenii întorc scorul în minutul 90! Llullaku a primit o centrare lungă și, din apropierea liniei de fund, a scos înapoi pentru șutul din prima trimis de Trtovac fără speranțe pentru portarul Caparco.
  • 90 | Schimbări
    Cartonaș galben pentru Ionuț Voicu.
  • 85 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie pentru Gaz Metan! Ovidiu Bic a reluat periculos cu capul o centrare din partea lui Ciprian Petre, dar mingea a trecut cu puțin alături de poartă.
  • 83 | Schimbări
    Schimbare la Iași: iese Andrei Cristea și intră Piccioni.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Ștefănescu, după un fault evident la mijlocul terenului.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Milan Mitic.
  • 73 | Goluri
    GOOOOL Gaz Metan Mediaș! Axente egalează pentru medieșeni de lângă Sato, la capătul unei centrări de pe stânga.
  • 69 | Schimbări
    Ultima schimbare la Gaz Metan: iese Valentin Crețu și intră Ciprian Petre.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Alexandru Munteanu, după un fault asupra lui Andrei Cristea.
  • 63 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Fază asemănătoare cu cea de la golul ieșenilor, dar petrecută la cealaltă poartă. Bic a șutat pe jos, din careu, dar Caparco a fost atent și a prins cu siguranță.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Susnjar, după un fault la mijlocul terenului.
  • 59 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Gaz Metan marchează prin Susnjar, dar golul nu este validat, pentru că fundașul central se afla în ofsaid în momentul în care un coleg al său a reluat cu capul, iar el a înscris după ce portarul a respins în față.
  • 57 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Încă o șansă de gol pentru medieșeni! Portarul Caparco a intervenit bine și a prins o minge deviată de Trtovac, după un corner executat de Eric.
  • 56 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan: iese Iulian Cristea și intră Ovidiu Bic.
  • 55 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie pentru Gaz Metan! Llullaku a primit mingea în careu și a trimis un șut cu efect, dar cu puțin pe lângă vinclu.
  • 51 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Munteanu interceptează la 25 de metri de poartă o pasă greșită a unui apărător ieșean, dar s-a grăbit și a șutat cu mult alături.
  • 47 | Goluri
    GOOOOL CSM Poli Iași! Mihalache deschide scorul pentru oaspeți, profitând și de o greșeală a lui Pleșca. Portarul gazdelor a fost prea sigur de el la voleul trimis la colțul scurt, dar a scăpat mingea pe sub el.
    Începutul reprizei secunde.
    Pauză la Mediaș, acolo unde Gaz Metan și CSM Poli Iași se află la egalitate, scor 0-0.
  • 40 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie pentru Gaz Metan! Medieșenii au plecat pe un contraatac periculos, Llullaku l-a deschis pe Crețu pe dreapta și tot el a apărut la finalizare, cu o lovitură de cap din plonjon, dar a trimis pe direcția portarului Caparco, iar acesta a reușit să rețină.
  • 39 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Lovitură periculoasă de cap a lui Mihalache, la capătul unei centrări de pe dreapta atacului ieșean, dar portarul Pleșca reușește să rețină cu siguranță.
  • 36 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan: iese Rugasevic - fundaș stânga - și intră Mircea Axente - atacant.
  • 35 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Eric acuză dureri la nivelul plexului și e nevoie de intervenția echipei medicale, după un duel cu Crețu. Brazilianul poate continua, în cele din urmă.
  • 32 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    După un start dominat de medieșeni, CSM Poli Iași pare să fi pus stăpânire pe mijlocul terenului și se apropie tot mai mult și mai periculos de careul echipei lui Pustai.
  • 22 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Fază fixă executată de Eric, dar lovitura de cap a lui Llullaku, de la 14 metri, a fost prea slabă și a trecut alături de poartă.
  • 12 | Faze meci
    Joc destul de echilibrat până acum la Mediaș, unde ocazia lui Llullaku a fost singura de până acum.
  • 9 | Schimbări
    Schimbare la Iași: Țigănașu s-a accidentat și nu mai poate continua, iar Eugen Neagoe îl trimite în locul său pe vasile Gheorghe.
  • 6 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie pentru Gaz Metan Mediaș! Llullaku a reluat puternic cu capul o centrare de pe dreapta, dar portarul Caparco a avut o paradă de excepție și a amânat deschiderea scorului.
Eugen NeagoeCSM Poli Iași

Gaz Metan – CSM Poli Iași 2-1. Medieșenii au dat lovitura în minutul 90, moldovenii sunt la a 6-a înfrângere la rând

Gaz Metan Mediaș a învins-o pe CSM Poli Iași cu un gol marcat în minutul 90, după ce a revenit de la 0-1 în ultimele 20 de minute.

Golgheterul campionatului, Azdren Llullaku, a avut prima ocazie în minutul 6, dar Caparco a apărat senzational. Marius Mihalache l-a testat pe Răzvan Pleşca în minutul 39.

În repriza a doua, același Mihalache a deschis scorul pentru ieşeni în minutul 47, profitând și de gafa comisă de portarul Gazului. Trupa lui Pustai a marcat prima oară în minutul 59, prin Susnjar, însă arbitrul a arătat ofsaid.

Medieşenii și-au luat revanșa în minutul 73, când au egalat prin Mircea Axente, care a început ca rezervă, dar a intrat încă din prima repriză. Gaz Metan s-a impus cu 2-1 după golul marcat de Trtovac în ultimul minut regulamentar de joc şi a rămas neînvinsă de 8 etape. De partea cealaltă, CSM Poli Iași are 6 înfrângeri consecutive, ultimele 4 cu Eugen Neagoe antrenor.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar