dan alexa
Dan Alexa a retrogradat în Liga 3, la o lună după ce a fost numit antrenor principal
FOTBAL:FC VOLUNTARI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 CASA PARIURILOR (24.08.2020)
Cel mai bun marcator străin din istoria SuperLigii a dezvăluit de ce nu a ajuns la FCSB sau Dinamo
Barcola a rupt tăcerea! Ce a spus despre faza la care Istvan Kovacs l-a eliminat pe Araujo, în Barcelona - PSG 1-4

Gaz Metan MediașGaz Metan Mediaș
0 - 2
ASA Târgu MureșASA Târgu Mureș
ora 16:30, Digi Sport 1
Gaz Metan Mediaș Gaz Metan Mediaș
ASA Târgu Mureș ASA Târgu Mureș
    Final de joc la Mediaș! ASA TÂrgu Mureș câștigă cu 2-0 și avansează în sferturi!
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Ursu vede cartonașul galben!
  • 80 | Goluri
    GOOOLLL ASA! GOOOLLL Feketics majorează scorul după ce-l driblează pe Greab.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Stancu vede cartonașul galben.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan! Iese Romeo și intră Trif!
  • 74 | Goluri
    GOOOOOLLL ASA!!! Gooolll Zicu!!! Ianis Zicu înscrie cu un șut din interiorul careului de 16 metri.
  • 72 | Schimbări
    O nouă schimbare la ASA! Iese Mendy și intră Ursu!
  • 65 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie importantă pentru Gaz Metan. Buziuc trimite peste poarta lui Stăncioiu din 7 metri.
  • 58 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan! Iese Zaharia și intră Olaru!
  • 55 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie mare pentru ASA! Zicu nu reușește să lovească mingea cum trebuie și trimite pe lângă poartă din 6 metri.
  • 54 | Schimbări
    Schimbare la ASA Târgu Mureș! Iese Hamed și intră Feketics!
  • 49 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Prima ocazie a reprizei secunde aparține celor de la Gaz Metan! Șutul lui Petre de la aproximativ 20 de metri se duce puțin pe lângă poarta lui Stăncioiu.
    A început repriza a doua! Gaz Metan a avut lovitura de începere!
    Final de primă repriză. Cele două formații au intrat la egalitate la cabine, scor 0-0
  • 43 | Schimbări
    Prima modificare a partidei are loc în echipa lui Dan Alexa. Ciolacu este schimbat cu Belu
  • 42 | Ocazii
    BARĂ GAZ METAN! Bic a primit mingea în careul de 16 metri, a driblat un adversar și a trimis puternic, de pe loc, la colțul scurt. Mingea a lovit bara și tabela a rămas nemodificată
  • 40 | Ocazii
    Prma ocazie la poarta lui Stăncioiu. Romeo a centrat din flancul drept, Buziuc a câștigat duelul cu adversarul direct și a trimis cu capul, din 6 metri. Balonul a trecut puțin pe lângă poartă
  • 32 | Ocazii
    Gazdele au cerut penalty la o fază în care Zaharia a centrat în careu și Buziuc a căzut în urma unui duel cu un fundaș advers, Andrei Cordoș. Centralul a lăsat însă jocul să continue
  • 14 | Faze meci
    Alexandru Ioniță trimite un șut de la 25 de metri, mingea trece mult pe lângă poarta lui Greab
    A început partida de la Mediaș. Oaspeții au avut lovitura de start.
Dan AlexaASA Târgu Mureș

Gaz Metan - Târgu Mureș 0-2. Dan Alexa obține victoria la debutul pe banca celor de la ASA

ASA Târgu Mureș s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii la meciul de debut al lui Dan Alexa. ASA a Învins-o cu 2-0 pe Gaz Metan, la Mediaș, și a reușit prima victorie din acest sezon.

Prima repriză nu a avut foarte multe faze de poartă. Prima fază mai controversată a fost în minutul 32, când Gaz Metan a cerut penalty, după ce Buziuc a căzut în care în urma unui duel cu Cordoș.

Până la pauză, Gaz Metan a ratat două ocazii în două minute, prin Buziuc și Bic, ultimul nimerind bara pe finalul primei reprize.

Repriza secundă a început pe contre, atât Gaz Metan cât și ASA au ratat câte o ocazie, dar tabela a rămas neschimbată. Cei de la Târgu Mureș au dat lovitura în ultimul sfert de oră, Ianis Zicu a deschis scorul, iar Norbert Feketics a stabilit scorul final.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”