Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

• 90+2 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Marchează și Cristiano Ronaldo, după ce Jese i-a așezat mingea "pe tavă". Amândoi au scăpat singuri cu portarul, iar Jese a preferat să îi paseze portughezului, care nu a avut de făcut decât să trimită cu latul în poartă.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Nacho, după un fault asupra lui Sarabia.
  • 88 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! James Rodriguez își trece și el numele pe lista marcatorilor, cu un șut cu latul, din mijlocul careului, după o fentă scurtă în fața unui adversar.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Moi Gomez, care l-a tras de tricou pe Cristiano Ronaldo.
  • 84 | Goluri
    GOOOOL Getafe! Sarabia marchează frumos, cu un șut din afara careului, care s-a dus aproape de vinclul porții apărate de Keylor Navas, care a plonjat, dar nu a putut ajunge mingea.
  • 80 | Faze meciGetafe
    Șut peste poartă expediat de Juan Rodriguez, din afara careului.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Pedro Leon.
  • 75 | OcaziiGetafe
    Ocazie pentru Getafe, la o lovitură liberă indirectă din careul Realului, de la circa 8 metri. Keylor Navas a reușit să pareze șutul în prima fază, apoi un apărător a reușit să devieze în corner un al doilea șut. Lovitura liberă indirectă a fost acordată pentru că Navas a prins cu mâna o minge pasată de coechipierul său, Marcelo.
  • 67 | Schimbări
    Ultima schimbare la Real: iese Benzema și intră Jese Rodriguez.
  • 66 | Faze meciGetafe
    Șut din prima trimis de Benzema din marginea careului, dar alături de poarta lui Guaita.
  • 65 | OcaziiGetafe
    Ocazie pentru Getafe! Keylor Navas a avut un reflex de zile mari la un șut puternic, din careu, trimis de Sarabia și deviat de Nacho, care a intervenit prin alunecare. Mingea s-ar fi dus chiar sub bară, fără intervenția portarului.
  • 64 | Faze meciGetafe
    Real continuă să joace bine și aduce des mingea în careul advers sau în preajma lui, însă fără a
  • 62 | Schimbări
    Schimbare la Getafe: iese Alvaro și intră Moi Gomez.
  • 59 | Faze meciGetafe
    Șut puternic trimis de James din afara careului, dar portarul Guaita reușește să rețină fără probleme.
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la Real: iese Bale și intră Lucas Vazquez.
  • 55 | Faze meciGetafe
    Șut dfin afara careului trimis de noul intrat, Emi Buendia, dar portarul Keylor Navas plonjează și prinde cu siguranță.
  • 52 | Schimbări
    Schimbare la Getafe: iese Lacen și intră Emi Buendia.
    Modificare la Real: iese Carvajal și intră Nacho.
  • 50 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Gareth Bale marchează golul de 3-0 la capătul unei curse excelente pe dreapta. Lansat de Benzema cu o pasă de la mijlocul terenului, a pătruns în viteză în careu și a finalizat cu un șut pe jos, cu stângul, la colțul lung, lăsându-l
    Începutul reprizei secunde.
    Pauză pe Coliseum Alfonso Perez, acolo unde Real Madrid conduce cu 2-0 în fața lui Getafe.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben primit de Damian.
  • 43 | Faze meciGetafe
    Probleme pentru Toni Kroos, care are nevoie de îngrijiri medicale după ce a primit în față o minge degajată din apropiere de Varane, coechipierul său. În cele din urmă, mijlocașul se ridică și poate continua.
  • 40 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Isco reușește să marcheze și dublează avantajul madrilenilor. Mijlocașul a pornit într-o acțiune personală de la mijlocul terenului. A făcut un un-doi cu Benzema, a pătruns în careu și a șutat din cădere, reușind să îl învingă pe portarul Guaita.
  • 31 | OcaziiGetafe
    Ocazie pentru Real Madrid! Cristiano Ronaldo a primit mingea în careu, în partea dreaptă, dar șutul său puternic a fost respins în corner de portarul gazdelor.
  • 29 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Karim Benzema deschide scorul cu un șut din apropiere, după ce s-a demarcat excelent în careu, la o minge înaltă trimisă de James Rodriguez peste apărătorii adverși.
  • 27 | OcaziiGetafe
    Șut periculos trimis de Isco de la peste 20 de metri, cu efect, dar mingea ocolește spațiul porții lui Getafe.
  • 20 | Faze meciGetafe
    Momente bune pentru Getafe, care în ultimele minute a adus mingea de mai multe ori în careul Realului, însă fără a reuși să și pună pericol la poarta lui Keylor Navas. Joc bun făcut de Pepe până în acest moment. Fundașul portughez al Realului a blocat majoritatea acțiunilor promițătoare ale gazdelor.
  • 16 | OcaziiGetafe
    Bară pentru Real Madrid! Cristiano Ronaldo a șutat cu dreptul, de la 16 metri, pe jos, dar mingea a întâlnit stâlpul drept al porții apărate de Guaita și a revenit în teren, de unde apărarea gazdelor a reușit să o îndepărteze, în cele din urmă.
  • 13 | Faze meciGetafe
    Cristiano Ronaldo este jenat în mijlocul careului de noul intrat, Yoda, și nu ajunge la o minge centrată de pe stânga. Fără intervenția apărătorului, portughezul ar fi avut șanse mari să deschidă scorul.
  • 12 | Faze meci
    Joc destul de liniștit până acum pe Coliseum Alfonso Perez, fără ocazii la vreuna dintre cele două porți.
  • 9 | Schimbări
    Schimbare la Getafe: iese Alvaro Pereira - accidentat - și intră Karim Yoda.
  • 4 | OcaziiGetafe
    James Rodriguez are prima ocazie a meciului, dar şutul său din cădere este respins în corner de portarul gazdelor.
Zinedine ZidaneReal Madrid

Getafe - Real Madrid 1-5. Golurile marcate de BBC, Isco și James au rezolvat meciul pentru "galactici"

Real Madrid pune presiune pe Barcelona. Trupa lui Zidane s-a impus cu 5-1 pe terenul lui Getafe și s-a apropiat la un punct de Barcelona, care duminică încheie etapa a 33-a din La Liga, cu meciul de pe teren propriu contra Valenciei.

Pe Coliseum Alfonso Perez, Real a intrat la pauză cu un avantaj de două goluri, după ce Karim Benzema a deschis scorul cu al 22-lea său gol din acest sezon (29). Tot francezul a dat pasa decisivă la reușita lui Isco (40). Cristiano Ronaldo și-a trecut în cont o bară (16).

La 5 minute după startul reprizei secunde, Gareth Bale a făcut 3-0, apoi Getafe a redus din diferență prin Sarabia, fostul jucător al Academiei Realului (84). În cel mai bun moment al sezonului, galacticii nu au avut milă de codașa Primerei Division în finalul jocului, când au mai punctat de două ori. James Rodriguez a înscris pentru 1-4 in minutul 88, iar Cristiano Ronaldo a închis tabela din pasa lui Jese (90+2). A fost al 20-lea gol pe care portughezul îl înscrie în poarta lui Getafe, devenită victima sa preferată, alături de Sevilla.

Dupa 5-1 cu Getafe, Real Madrid a ajuns la 6 victorii consecutive în La Liga. În următoarea etapă va juca împotriva lui Villarreal pe teren propriu, joi, de la 23:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2.

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după...

boboc

Video Ioan Andone nu s-a ferit să spună...

• 09:30 LIVE Digi Sport Matinal
  • radu-naum

MEDIA: Fotbal Club, ora 23:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: FC SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - FC CFR 1907 CLUJ SA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (29.03.2024)

FOTBAL: CFR Cluj - Sepsi, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: ACSM POLITEHNICA IASI - AFC UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.12.2023)

FOTBAL: Poli Iași - UTA, ora 18:15, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Manchester United v Tottenham Hotspur - Premier League - Old Trafford

FOTBAL: Tottenham - Arsenal, ora 16:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (18.02.2024)

FOTBAL: Oțelul - Hermannstadt, ora 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro

FOTBAL: Gloria Buzău - Mioveni, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia

Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g

A renunțat la sportul profesionist și a devenit ”cea mai frumoasă actriță de la Hollywood”