Schimbare și la Pandurii! Iese Hlistei și intră Trifu.
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la CFR! Iese Ruiz și intră Negruț.
  • 70 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie mare pentru CFR! Rus ratează un șut, mingea ajunge la Camora, care singur cu Stanca are o execuție nereușită și portarul oaspeților reține.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Ungurușan vede cartonașul galben.
  • 62 | OcaziiCFR Cluj
    Bară pentru Pandurii! Gorjenii scapă pe contraatac, însă Herea nu reușește să înscrie din interiorul careului, mingea trimisă de el a lovit bara.
  • 61 | OcaziiCFR Cluj
    O nouă ocazie pentru Ruiz, șutul acestuia de la aproximativ 15 metri este reținut cu siguranță de Stanca.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Horj vede și el cartonașul galben.
    Herea vede galbenul pentru un conflict cu Horj.
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la CFR! Iese Nascimento și intră Omrani.
  • 55 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie importantă pentru CFR! Ruiz este găsit bine în careu de către Sorsa, însă șutul acestuia este respins în corner de către Ungurușan.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben văzut de Pleașcă pentru proteste.
  • 46 | Schimbări
    Schimbare la CFR! A ieșit Nouvier și a intrat Peteleu.
    A început repriza a doua! CFR a avt lovitura de start.
  • 45+1 | Final repriza 1
    Pauză la Cluj! Oaspeții conduc cu 1-0.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Tiago Lopes vede și el cartonașul galben.
    Antal a văzut cartonașul galben după un conflict cu Tiago Lopes.
  • 35 | Faze meciCFR Cluj
    Cei de la Pandurii au solicitat o lovitură de la 11 metri la un contact între Camora și Herea, însă arbitrul partidei a lăsat jocul să continue.
  • 32 | OcaziiCFR Cluj
    CFR reușește să egaleze, însă golul este anulat pe motiv de ofsaid, poziție în care se afla Cristi Bud, cel care a împins mingea în poartă, după ce Stanca respinsese în față un șut trimis de Larie.
  • 31 | Goluri
    Goooolllll Pandurii!!! Goooolll Pleașcă!!! Fază frumoasă creată de Pleașcă și Herea, ultimul îi pasează decisiv fundașului, care-l învinge pe Marc cu un șut de la marginea careului de 16 metri.
  • 27 | OcaziiCFR Cluj
    Ruiz este găsit bine în interiorul careului de 16 metri, pasează în fața porții, însă Ungurușan intervine bine și trimite în corner.
  • 25 | Faze meci
    Se joacă mai mult la mijlocul terenului. Cele două echipe nu și-au mai creat nicio ocazie de gol.
  • 10 | OcaziiCFR Cluj
    Vine și răspunsul celor de la Pandurii! Liviu Antal pătrunde în careul gazdelor, însă șutul său este reținut cu siguranță de Marc.
  • 4 | OcaziiCFR Cluj
    Prima ocazie a meciului aparține celor de la CFR! Ruiz centrează periculos în fața porții însă niciun coechipier nu ajunge la minge.
    A început meciul! Pandurii a avut lovitura de start. Înaintea jocului Larie a primit un tricou cu numărul 100, reprezentând numărul meciurilor pe care le-a disputat pentru CFR, in timp ce Camora a ajuns la 200 de jocuri în tricoul ardelenilor.

Gorjenii produc surpriza și se impun la Cluj. CFR - Pandurii 0-1

Pandurii Tîrgu Jiu a trecut peste problemele financiare și a reușit surpriza la Cluj: a învins-o pe CFR, scor 1-0, pentru prima victorie după patru etape.

Iuliu Muresan i-a premiat înaintea partidei pe Camora și pe Ionut Larie. Primul a ajuns la 200 de meciuri în tricoul ardelenilor, în timp ce al doilea a adunat o sută de prezențe.

Marian Pleașcă a marcat unicul gol al întâlnirii, după o jumătate de ora. Cristi Bud a trimis și el mingea în plasă, douã minute mai târziu, dar din ofsaid. Gorjenii au cerut penalty în minutul 35, când Herea a cazut în careu după un contact cu Camora. Alexandru Tudor a lăsat jocul să continue.

Oaspeții au fost aproape de autogol în minutul 55, la șutul respins în corner de Ungurușan. Herea a ratat ocazia să facă 2-0, în minutul 61, iar Camora a trecut pe lângă egalare, câteva minute mai târziu. Echipa lui Petre Grigoraș a rămas în zece în prelungiri. Intrat în minutul 74, Denis Brînzan a luat două cartonașe în mai puțin de două minute.

CFR Cluj a suferit prima înfrângere pe teren propriu după un an. Pe Pandurii n-a mai învins-o în Gruia din 2012.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...