Dorinel Munteanu a făcut anunțul! Unde va antrena din sezonul următor: ”Sper să ne atingem obiectivele”

ACS Poli ACS Poli
Gol din Penalty
    FINAL. Pandurii - ACS Poli Timișoara 2-2
  • 90+1 | OcaziiPandurii
    OCAZIE PANDURII. Voiculeț a fost găsit cu o pasă extraordinară, în careu, de Sânmărtean, dar șutul primului cu stângul nu l-a păcălit pe Straton.
  • 90+1 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE PANDURII. A ieșit Pîrcălabu, a intrat DODOI
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    RĂUȚĂ pentru un fault urât, de la spate, asupra lui Bărbuț.
  • 83 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE PANDURII. A ieșit Hlistei, a intrat BRÎNZAN.
  • 82 | OcaziiPandurii
    OCAZIE PANDURII! Sânmărtean a executat cu dreptul o lovitură liberă, de la marginea careului de 16 metri, pe colțul scurt, spre vinclu, dar Straton a plonjat și a respins în corner.
  • 80 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE TIMIȘOARA. A ieșit Doman, a intrat MAILAT.
  • 78 | OcaziiPandurii
    GOL ANULAT PANDURII! Pîrcălabu a marcat cu un lob superb, după o pasă de la Sânmărtean, numai că jucătorul gorjenilor se afla în poziție de ofsaid, semnalizat corect de la margine.
  • 77 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE PANDURII. A ieșit Trocan, a intrat PIRTEA.
  • 73 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE TIMIȘOARA. A ieșit Cânu, a intrat ȘERONI.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    ARTEAN pentru că l-a călcat pe Hlistei.
  • 69 | OcaziiPandurii
    OCAZIE TIMIȘOARA! Doman a executat bine un corner de pe stânga, mingea recentrată cu capul de Drăghici a ajuns la Cânu, dar acesta din doi metri nu a putut marca. A fost blocat în ultimul moment de Mrzljak, care a deposedat pe la spate.
  • 66 | Schimbări

PRIMA SCHIMBARE TIMIȘOARA. A ieșit Popovici, a intrat DRĂGHICI.

• 60 | Gol din Penalty
    GOOOOOL ACS POLI TIMIȘOARA: 2-2, DOMAN, DIN PENALTY! Mijlocașul bănățenilor a restabilit egalitatea, cu ceva emoții pentru că Stanca a ghicit colțul, dar a nu a putut evita golul. Mingea s-a dus în dreapta porții gorjenilor.
  • 58 | Penalty-uriPandurii
    PENALTY TIMIȘOARA! Marius Avram a considerat că Antal l-a împiedicat pe Doman să joace balonul și a arătat punctul cu var.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    LLORENTE pentru un fault asupra lui Hlistei.
  • 54 | Goluri
    GOOOOOL PANDURII: 2-1, ANTAL. Atacantul gorjenilor a reluat din nou impecabil cu capul, din dreptul punctului de la 11 metri, în dreapta lui Straton. Faza a plecat de la Hlistei, care a recuperat un balon la marginea careului de 16 metri, după ce fundașii oaspeților n-au fost în stare să îndepărteze balonul. Hlistei a centrat cu dreptul iar Antal, dintre Bocșan și Cînu, a marcat.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    NOVAK pentru un fault asupra lui Hlistei
  • 49 | OcaziiPandurii
    CÂNU, LA UN PAS DE AUTOGOL! Sânmărtean a executat bine o lovitură liberă, lateral dreapta și fundașul bănățenilor a pus latul iar mingea a trecut milimetric de bara din stânga porții lui Straton.
  • 46 | OcaziiPandurii
    Antal a reluat din prima, din interioul careului, după o centrare a lui Pîrcălabu de pe stânga, dar Straton a reținut.
    PAUZĂ
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    VOICULEȚ pentru că l-a faultat pe Doman cu crampoanele.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    BĂRBUȚ pentru că l-a câlcat cu talpa pe Pîrcălabu
  • 37 | Goluri
    GOOOOOL PANDURII: 1-1, ANTAL. Atacantul gorjenilor a plasat impecabil balonul cu o lovitură de cap, în dreapta lui Straton, după o centrare perfectă de pe dreapta a lui Trocan, debutant în lLiga 1.
  • 36 | OcaziiPandurii
    OCAZIE TIMIȘOARA! Popovici a avut șansa de a majora diferența, dar vârful bănățenilor a reluat peste poartă, cu tibia, op centrare foarte bună de pe stânga a lui Doman.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    PÎRCĂLABU pentru că l-a călcat pe Croitoru
  • 33 | OcaziiPandurii
    Gorjenii au avuat șansa de a reintra în meci. Voiculeț a expediat o ”torpilă” din afara careului, dar mingea a trecut foarte puțin peste transversală, pe centrul porții lui Straton.
  • 16 | Goluri
    GOOOOOL ACS POLI: 0-1, POPOVICI! Fază rapidă de atac a bănățenilor. Bărbuț a fost bine lansat pe dreapta, acesta a intrat în careu, a driblat doi adversari, după care a centrat pe șase metri și Popovici a reluat simplu în dreapta lui Stanca.
  • 15 | OcaziiPandurii
    Străuț a încercat un gol antologic, cu câlcâiul, după o centrare din corner de la Croitoru, dar mingea a trecut pe lângă poartă.
  • 2 | OcaziiPandurii
    Bărbuț a primit o pasă, pe la aproximativ 30 de metri de poartă, după care a urmat o incursiune spre buturile lui Stanca, a intrat în careu, dar a reluat lamentabil cu stângul. Fotbalistul bănățenilor era flancat de Pîrcălabu, dar acesta din urmă nu l-a faultat.
  • 1 | Faze meci
    În tribunele stadionului din Severin se află maximum 20 de spectatori!
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Timișoara. Înainte s-a ținut un moment de reculegere în memoria celui care a fost Daniel Prodan.
Ionuț PopaACS Poli

Pandurii - ACS Poli Timișoara 2-2. Bănățenii au condus, dar au evitat eșecul în prelungiri. Pe ”plus”, după 16 etape

Pandurii a obţinut primul punct în campionat după trei înfrângeri consecutive. Echipa lui Grigoras a remizat cu ACS Poli Timişoara într-un meci în care oaspeţii au deschis scorul în minutul 16, prin Alexandru Popovici.

Acelaşi jucător i-a dat emoţii lui Stanca. Liviu Antal a egalat, însă, in minutul 37. Gazdele puteau prelua conducerea în minutul 49, când Cânu a fost la un pas de autogol. Liviu Antal a reuşit dubla cinci minute mai târziu, dar bucuria Pandurilor n-a durat mult.

Timişoara a primit penalty în minutul 58. Antal l-a împiedicat pe Doman să joace balonul. Tot Doamn a si marcat de la 11 metri. Pandurii a avut un gol anulat pentru ofsaid în minutul 78, iar partida s-a încheiat 2 la 2.

Pandurii e neînvinsă cu ACS Poli Timişoara de doi ani.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Luptătorul suspendat pe viață pentru gestul golănesc pe care l-a făcut către fata din ring a rupt tăcerea! Mai rău a făcut

ali-hebaiti13

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”