Francisc Dican a descris în patru cuvinte umilința suferită de CFR Cluj pe terenul Farului
Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024
Fostul jucător din SuperLiga care este în top 5 fotbaliști pe postul său în Serie A
Jucătorii Rapidului au decis! Cristi Săpunaru, anunț în numele întregului vestiar despre Marius Șumudică

1 - 1
CFR ClujCFR Cluj
14.08.2016 (0-0 la pauză)
Pandurii Pandurii
    FINAL DE MECI! Pandurii şi CFR Cluj au încheiat la egalitate, scor 1-1, ambele goluri fiind marcate în ultimul sfert de oră al întâlnirii.
  • 85 | Schimbări
    A treia şi ultima modificare şi pentru pandurii. Voiculeţ i-a lăsat locul lui Răuţă.
    Ultima schimbare la CFR. Horj a intrat în locul lui Cristian Lopez.
  • 80 | Goluri
    GOOOOOL CFR, 1-1! Oaspeţii egalează rapid, prin Cristian Lopez, care a înscris cu o frumoasă lovitură de cap, după o fază fixă de pe partea stângă.
  • 75 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Pandurii! Mrzijak a deschis scorul cu o execuţie superbă de la aproximativ 25 de metri, la puţin timp după ce a intrat pe teren înlocuindu-l pe Sânmărtean.
  • 70 | Schimbări
    Şi Miriuţă foloseşte a doua schimbare pe care o are la dispoziţie. Juan Carlos a fost înlocuit de Hodgyai.
  • 68 | Schimbări
    A doua modificare la Pandurii. Trifu a intrat în locul lui Munteanu.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare şi la CFR. Neagu i-a luat locul lui Nouvier.
  • 63 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Mrzijak a intrat în locul lui Sânmărtean.
  • 62 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! Contraatac foarte bun al gazdelor, purtat de Munteanu, care a întors inteligent la 16 metri pentru Voiculeţ, al cărui şut din prima a fost pe centrul porţii, ceea ce i-a permis lui Mincă să respingă.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Munteanu a primit cartonaş galben pentru simulare, la o fază la care a cerut penalty.
  • 49 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! Replica elevilor lui Petre Grigoraş nu a întârziat. Munteanu a fost aproape să profite de o erorare a lui Peteleu, dar a trimis peste poartă din unghi.
  • 47 | OcaziiPandurii
    Ocazie CFR! Prima mare ocazie a reprizei a doua a fost ratată de Juan Carlos. Mijlocaşul clujenilor a tras peste poartă din 7-8 metri, după ce păcălise jocul la offside al gorjenilor.
    PAUZĂ! Pandurii şi CFR Cluj sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză echilibrată, în care ambele echipe au avut câteva situaţii bune de a marca.
  • 45 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! Fază frumoasă a gazdelor, finalizată de Voiculeţ cu un şut de la marginea careului. Mingea a trecut, însă, puţin pe lângă.
  • 23 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! Lansat de Sânmărtean, Ţucudean nu a reuşit să-l învingă pe Mincă din poziţie bună, apoi apărarea clujenilor a respins şutul lui Valentin Munteanu.
  • 15 | OcaziiPandurii
    Ocazie CFR! O nouă oportunitate irosită de oaspeţi. Cristian Lopez a tras mult peste poartă, din poziţie centrală, după o nouă neatenţie în apărarea gorjenilor.
  • 6 | OcaziiPandurii
    Ocazie CFR! Juan Carlos a fost aproape de deschiderea scorului. După o pasă greşită a lui Bunoza, mijlocaşul clujenilor a tras din interiorul careului, însă mingea a ocolit de puţin vinclul.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Vasile MiriuțăCFR Cluj

Pandurii - CFR Cluj 1-1. Două goluri în ultimul sfert de oră, reușită de excepție a lui Mrzljak

Pandurii Tg. Jiu rămâne neînvinsă în actuala ediţie a Ligii 1, însă nu a obţinut decât o remiză pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 1-1. Ambele goluri ale partidei de la Severin au fost marcate în ultimul sfert de oră, de Filip Mrzljak şi Cristian Lopez.

Gorjenii au ratat astfel şansa de a deveni liderii campionatului măcar până luni seară, când Dinamo va încheia etapa a patra în meciul de acasă cu FC Voluntari.

Oaspeţii au avut prima ocazie a întâlnirii, dar Juan Carlos a şutat peste poartă. Un alt spaniol al lui CFR Cluj, Cristian Lopez, a şutat si el dezamăgitor din poziţie bună.

Gorjenii au răspuns prin incursiunea lui Sânmărtean, la debutul în tricoul celor de la Pandurii, finalizată de Ţucudean, dar Mincă s-a opus.

La reluare, Valentin Munteanu a ezitat în faţa porţii, singur cu Mincă, şi a căzut în careu, atins de Tiago Lopes, însă nu a primit penalty, ci doar un galben pentru simulare.

Voiculeţ a şutat apoi puternic, dar portarul ardelenilor a apărat din nou. Gorjenii au deschis scorul în cele din urmă, în minutul 75, prin execuţia de excepţie a lui Filip Mrzljak.

Clujenii au egalat cinci minute mai târziu. Lovitura liberă executată de Filipe Nascimento a fost reluată perfect de Cristian Lopez, care a stabilit rezultatul final, 1-1.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...