MKE Ankaragucu v Besiktas - Ziraat Turkish Cup
Înlocuitor pentru Olimpiu Moruțan la EURO: ”Are șanse foarte mari”
marica
Ciprian Marica a numit jucătorul din SuperLiga care ”nu ar trebui să lipsească de la EURO 2024”
Arnel Jakupovic of Maribor shoots a penalty during the UEFA Europa Conference League 3rd qualifying round second leg match between Maribor and Fenerbahce at Ljudski Vrt Stadium. Final score; Maribor 0:3 Fenerbahce.
”Clubul are nevoie de bani”. Cât trebuie să plătească FCSB pentru transferul atacantului cu 16 goluri în acest sezon

• 90+7 | Ratare Penalty-uri
    Ratare! Nicușor Stanciu a șutat peste poartă.
  • 90+5 | Penalty-uriRomânia
    Penalty pentru România! Vukcevic l-a faultat în careu pe Keșeru, iar arbitrul a arătat fără dubii punctul cu var.
  • 90+3 | Faze meciRomânia
    Nikolic, noul intrat, șutează de la distanță, dar portarul Pantilimon prinde fără probleme.
  • 90+2 | Schimbări
    Ultima modificare și la Muntenegru: iese Beciraj și intră Nikolic.
  • 90 | Schimbări
    Ultima schimbare la România: iese Bogdan Stancu și intră Claudiu Keșeru.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Jovetic, care s-a urcat pe gardul tribunei și s-a bucurat alături de fanii muntenegreni.
  • 87 | Goluri
    GOOOOL Muntenegru! Oaspeții egalează foarte rapid, prin Jovetic, care a reușit să reia cu capul de lângă Moți.
  • 85 | Goluri
    GOOOOL România! Adi Popa a deschis scorul la 9 minute de la intrarea pe teren. Stanciu a pătruns în careu, iar din apropierea liniei de fund a centrat cu stângul, iar Adi Popa a preluat și a finalizat cu stângul.
  • 81 | Faze meciRomânia
    Șut periculos trimis de Mugosa, pe jos, dar mingea trece alături de poarta lui Pantilimon.
  • 80 | Schimbări
    Schimbare la Muntenegru: iese Vesovic și intră Kojasevic.
  • 78 | Faze meci
    De la stația de amplificare se anunță numărul exact al spectatorilor prezenți pe Cluj Arena la meciul România - Muntenegru: 25.468.
  • 77 | Faze meciRomânia
    Șut de la distanță trimis de Jovetic, din întoarcere, dar cu mult alături de poartă.
  • 76 | Schimbări
    A doua schimbare la România: iese Eric Bicfalvi și intră Adi Popa.
  • 72 | OcaziiRomânia
    Ocazie pentru România! Stanciu a centrat din corner, Moți a deviat pe spate de la colțul scurt, dar apoi mingea a traversat careul și a ieșit în aut de poartă, chiar dacă pe lângă ea au trecut Bogdan Stancu și Eric Bicfalvi.
  • 70 | Schimbări
    Modificare și la România: iese Florin Andone și intră Gabriel Torje.
  • 69 | Schimbări
    Schimbare la Muntenegru: iese Bakic și intră Mugosa.
  • 63 | Faze meciRomânia
    Apărarea muntenegreană a respins o centrarea lui Stanciu din cornerul rezultat la faza anterioară. Mijlocașului nostru i-a revenit mingea, dar noua centrare a fost deviată și a căpătat boltă, iar portarul a ieșit în încercarea de a boxa, dar și-a lovit un coleg. Mingea a revenit la Stanciu, al cărui șut a fost respins de un apărător din drumul către poartă, dar arbitrul fluierase un ofsaid la Dragoș Grigore.
  • 62 | OcaziiRomânia
    Ocazie pentru România! Nicușor Stanciu a șutat periculos dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri, dar portarul Bozovic a plonjat și a respins în corner.
  • 54 | Faze meciRomânia
    Bogdan Stancu a primit pe stânga și a avansat bine, dar pasa decisivă i-a venit puțin în spate lui Stanciu, care a încercat un șut cu stângul, dar a luftat.
  • 51 | Faze meciRomânia
    Bicfalvi a reluat cu capul o centrare dintr-un corner de pe dreapta, dar Tomasevic a reușit să respingă departe.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Florin Andone, după ce s-a ciocnit cu Savic în jumătatea de teren a muntenegrilor.
  • 47 | Faze meciRomânia
    Șut de la distanță trimis de Stanciu, în încercarea de a-l surprinde pe portarul Bozovic, dar a trimis peste poartă.
    Începutul reprizei secunde.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Cluj, acolo unde România și Muntenegru se află la egalitate, scor 0-0.
  • 45 | Faze meciRomânia
    România domină pe acest final de repriză, cu toate că are și câteva pase înapoi, spre nemulțumirea fanilor din tribune.
  • 44 | Faze meciRomânia
    Încă o pătrundere a lui Florin Andone, care alege să șuteze din marginea careului, dar balonul e blocat de un apărător advers.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben primit de Moți, pentru un fault la 40 de metri de propria poartă.
  • 38 | Faze meci
    Joc destul de echilibrat în aceste momente. În ultimele minute a mai fost câte o fază la fiecare poartă: o centrare a lui Bicfalvi de pe dreapta, care nu a găsit un destinatar în careul muntenegrean, iar de cealaltă parte oaspeții au avut o lovitură liberă, dar apărarea noastră a reușit să respingă.
  • 32 | OcaziiRomânia
    Șansă de gol pentru Muntenegru! După o minge pierdută de Hoban la mijlocul terenului, muntenegrenii au recuperat și au avut superioritate numerică, Jovetic a pătruns în careu pe stânga, dar pasa pe jos s-a dus prea în spate. Vesovic a reușit să o preia, dar șutul său slab a fost respins de Filip.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Simic, după un fault asupra lui Florin Andone, pe care l-a ținut din spate la 40 de metri, în timp ce atacantul României încerca să preia.
  • 27 | Faze meciRomânia
    Șut cu stângul trimis de Hoban, din afara careului, dar mingea e blocată de Simic, care a fost lovit în șold. Jucătorii și fanii României au crezut că fundașul oaspeților a jucat mingea cu mâna și au cerut penalty, dar nu se punea problema.
  • 23 | Faze meciRomânia
    Jovetic șutează dintr-o lovitură liberă de la circa 25 de metri, dar slab și alături de poartă.
  • 21 | OcaziiRomânia
    Ocazie mare pentru România! După o greșeală în defensiva muntenegreană, Andone a primit de la Stanciu printre apărătorii adverși și a șutat cu dreptul, dar portarul Bozovic, ieșit dintre buturi pentru a-i închide unghiul, a reușit să respingă și a evitat deschiderea scorului.
  • 17 | Faze meciRomânia
    Beciraj primește mingea în centru, între doi apărători români și încearcă un șut puternic, dar trimite prea înalt, peste poarta lui Pantilimon.
  • 15 | Faze meciRomânia
    Centrare periculoasă a lui Stanciu, dintr-un corner de pe stânga, dar portarul Bozovic respinge până la Hoban, care de la 20 de metri încearcă să retrimită cu capul în fața porții. Mingea s-a dus înalt, iar goalkeeper-ul muntenegrean a reușit să o prindă cu siguranță.
  • 14 | Faze meci
    România păstrează mai mult posesia în acest start de meci și încearcă să construiască răbdător, în timp ce oaspeții încearcă să sară peste centrul terenului și să își lanseze oamenii din față cu mingi lungi.
  • 7 | OcaziiRomânia
    Ocazie și pentru România! Săpunaru a finalizat o fază foarte bună de atac cu un șut puternic, din careu, din partea dreaptă, dar nu a prins spațiul porții și balonul s-a oprit în plasa laterală a porții apărate de Bozovic.
  • 5 | OcaziiRomânia
    Ocazie pentru Muntenegru! Beciraj a fost lansat cu o minge în spatele apărării României, dar portarul Pantilimon a ieșit din careu și a respins cu un tackling excelent! Dacă întârzia, atacantul oaspeților ar fi ajuns primul la minge, iar dacă atingea balonul cu mâna, ar fi riscat chiar eliminarea.
  • 2 | Faze meci
    Atmosferă fierbinte pe stadionul din Cluj, cu mai mulți suporteri aprinzând torțe în tribune. La microfon se face un apel către fani să renunțe la acest comportament, pentru că ar putea duce chiar la oprirea partidei.
    Fluier de start al meciului dintre România și Muntenegru, din prima etapă a Grupei E din preliminariile europene pentru Campionatul Mondial din 2018. Dragoș Grigore este căpitanul României.
Ljubisa TumbakovicMuntenegru

România - Muntenegru 1-1. Start nereușit în preliminarii. Stanciu a ratat un penalty în minutul 90+7!

România și Muntenegru au încheiat la egalitate, scor 1-1, în prima etapă a Grupei E din preliminariile Campionatului Mondial din 2018. Adi Popa a deschis scorul în minutul 85, la 9 minute de când intrase pe teren din postura de rezervă, iar Stevan Jovetic a egalat în minutul 87. Tricolorii puteau chiar să câștige la debutul lui Christoph Daum ca selecționer al României, dar în al 7-lea minut de prelungiri Nicușor Stanciu a șutat peste poartă dintr-o lovitură de la 11 metri, acordată după un fault dur asupra lui Keșeru.

Primele emoții au venit pe un contraatac al oaspeților, rezolvat însă de ieșirea lui Pantilimon, care l-a blocat pe Beciraj cu un tackling excelent (5). Săpunaru a trimis tare în plasa laterală (7), înainte de cea mai clară ocazie a tricolorilor - portarul Bozovic a respins șutul lui Florin Andone, la mijlocul primei reprize (21). Oaspeții au mai amenințat prin Jovetic și Vesovic, dar șutul celui din urmă a fost respins de Filip (32).

În partea secundă, Stanciu i-a amenințat și el pe muntenegreni din lovitura liberă, dar portarul Bozovic a plonjat și a scos în corner (62). Apoi, Moți a prelungit după un corner, dar Stancu și Bicfalvi n-au ajuns la minge (72), iar ultimul a fost schimbat imediat cu Adi Popa. Mutarea noului selecționer a dat roade și mijlocașul Stelei a deschis scorul din pasa lui Stanciu (85), la 9 minute de la intrarea pe teren.

Două minute a durat avantajul tricolorilor - Jovetic a egalat în urma unei faze fixe. S-au dictat 5 minute de prelungiri, iar în ultimul România a obținut o lovitură de la 11 metri, după un fault foarte dur al lui Vukcevic asupra lui Keșeru - și el intrat pe final. Stanciu a șutat, însă, peste poartă, iar scorul final a fost 1-1 și Danemarca rămâne lider solitar în Grupa E a preliminariilor CM 2018, urmată de Kazahstan, Polonia, Muntenegru și România, toate cu un singur punct. Ultima e Armenia, care a pierdut cu danezii (0-1).

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar