Costel Gâlcă a recunoscut superioritatea CFR-ului: ”Am fost prea respectuoși cu ei”
CFR Cluj v Universitatea Craiova - Romania Liga 1, Cluj-Napoca - 20 Sep 2021
Ioan Varga vrea la CFR Cluj un fotbalist de la FCSB. Dan Petrescu și-ar fi dat acordul
mirel radoi craiova cfr cluj (11)
Foto Cum a fost surprins Mirel Rădoi la meciul cu CFR Cluj, după ce i-a spus ”NU” Universității Craiova

SteauaSteaua
2 - 0
CFR ClujCFR Cluj
Duminică, 12 martie, ora 20:30
Steaua Steaua
    FINAL DE MECI! Steaua s-a impus cu 2-0, prin golurile marcate pe final de Gnohere şi Ovidiu Popescu, şi revine pe primul loc în Liga 1, cel puţin până la meciul de luni al celor de la Viitorul, care joacă acasă împotriva lui Dinamo.
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 Steaua! Roş-albaştrii şi-au dublat avantajul, prin Ovidiu Popescu, autorul unui gol superb, din lovitură liberă.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Alibec.
  • 85 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Steaua! O fază construită frumos de roş-albaştri a fost finalizată perfect de Gnohere. Foarte bună şi centrarea lui Enache, de pe partea dreaptă.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Camora.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la CFR. Sorsa a intrat în locul lui Omrani.
  • 69 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! O nouă oportunitate pentru gazde. Alibec a tras la colţul lung, dar mingea a trecut pe lângă poarta lui Mincă.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    "Galben" şi pentru Larie, după un fault comis asupra lui Gnohere.
  • 64 | Schimbări
    Ultima schimbare la Steaua. Gnohere a intrat în locul lui De Amorim.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Pintilii.
  • 63 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Şansă uluitoare irosită de roş-albaştri. Florin Tănase a trimis inexplicabil peste poartă, din doar 3 metri, după o pasă excelentă primită de la Ovidiu Popescu.
  • 59 | Schimbări
    O nouă modificare şi la clujeni. Gomelt este trimis pe teren, în locul lui Nascimento.
  • 57 | Schimbări
    A doua schimbare la Steaua. Pintilii a intrat în locul lui Sulley Muniru.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Nascimento.
    Schimbare şi la Steaua. Boldrin i-a lăsat locul lui Florin Tănase.
    Schimbare la CFR. Bud a intrat în locul lui Nouvier.
    PAUZĂ! Steaua şi CFR Cluj sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care ambele echipe au avut câte o bară.
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    Primul "galben" al meciului îl primeşte Sulley MUniru, pentru o intrare tare în jumătate adversă de teren.
  • 36 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Roş-albaştrii îşi trec, la rândul lor, în cont o bară. Ovidiu Popescu a executat foarte bine o lovitură liberă de pe partea stângă, dar mingea a lovit stâlpul din stânga al porţii lui Mincă.
  • 28 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Boldrin a pătruns pe centru, dar a amânat prea mult momentul unei pase. În cele din urmă, brazilianul a tras de la marginea careului, însă Mincă s-a întins şi a respins în corner.
  • 12 | OcaziiSteaua
    Ocazie CFR! Şansă uriaşă pentru clujeni. Omrani l-a depăşit foarte uşor pe Momcilovic, cu un dribling spectaculos, dar a trimis în bara transversală, din poziţie excelentă. Faza s-a încheiat cu un corner pentru oaspeţi.
  • 8 | Faze meciSteaua
    Fază controversată în careul oaspeţilor. Steaua a cerut penalty, pentru un presupus fault asupra lui William De Amorim.
Vasile MiriuțăCFR Cluj

Steaua - CFR Cluj 2-0. Roş-albaştrii s-au impus pe final şi au revenit pe primul loc în Liga 1

Steaua e noul lider al Ligii 1, după 2-0 cu CFR Cluj pe Arena Naţională. Harlem Gnohere şi Ovidiu Popescu au marcat pe final pentru victoria roş-albaştrilor.

Clujenii au ratat prima ocazie pe Arena Naţională, prin Omrani, care l-a evitat elegant pe Momcilovic, dar apoi a şutat în bara transversală.

Alibec a avut probleme cu gazonul în momentul în care scăpa singur spre poartă, iar Ovidiu Popescu, din lovitură liberă, a egalat situaţia la bare.

În repriza a doua, Florin Tănase a ratat, probabil, ocazia campionatului, când a trimis peste poartă dintr-un metru, după o pasă foarte bună primită de la Ovidiu Popescu.

CFR a încercat să lovească pe contraatac, dar Păun nu şi-a făcut bine paşii într-o situaţie de unu contra unu cu Niţă.
Intrat pe teren la mijlocul părţii secunde, Gnohere a deschis scorul în minutul 85, când a reluat spectaculos din centrarea lui Enache.

În prelungirile partidei, Ovidiu Popescu şi-a încercat din nou şansa din lovitură liberă, iar de această dată a avut succes. Mijlocaşul venit de la ACS Poli Timişoara l-a surprins pe Mincă printr-o execuţie splendidă şi a stabilit scorul final.

Etapa viitoare, Steaua joacă pe teren celor de la Viitorul, care poate urca din nou pe primul loc, în cazul unei victorii cu Dinamo, luni, iar CFR Cluj o primeşte în Gruia pe Astra Giurgiu.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”