Auto Goluri
  • 90+5 | Final repriza 2
    FINAL. Prima victorie a lui Bergodi pe banca lui ASA.
  • 90+4 | Goluri
    GOOOOOOL ASA! GOOOOOOL PEDRO LUIS! Hanca pătrunde excelent pe dreapta, centrează în fața porții, de unde Pedro Luis înscrie simplu, cu latul. ASA - Astra 3-1.
  • 90+3 | Schimbări
    Iese Brandan, intră Voiculeț.
  • 90+2 | Ocazii
    Pedro Luis șutează din interiorul careului, dar mingea îl izbește în piept de Gavrilaș.
  • 90+1 | Auto Goluri
    GOOOOOL ASTRA! AUTOGOL VELAYOS! Budescu l-a lansat în careu pe Daniel Florea, acesta a greșit preluarea, Velayos a încercat o deposedare din spate, dar a trimis mingea în propria poartă. ASA - Astra 2-1.
  • 89 | Ocazii
    Budescu trimite din lovitură liberă, de la marginea careului, lateral stânga, puțin peste transversală.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Geraldo vede galben pentru henț.
  • 85 | Schimbări
    Iese Axente, intră Luis Pedro.
  • 83 | Cartonaşe Roşii
    Denis Alibec e eliminat direct pentru că a continuat să protesteze.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Alibec vede galben pentru proteste.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Junior Morais vede galben pentru proteste.
  • 58 | Ocazii
    Budescu centrează de pe stânga, din lovitură liberă, Lovin reia cu capul din centrul careului, dar trimite slab, pe lângă poartă.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Jazvic e avertizat după un fault asupra lui Teixeira.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Gabi Mureșan vede galben după ce a dat în minge după fluierul arbitrului.
  • 46 | Ocazii
    Filipe Teixeira șutează de la 28 de metri, Stăniociu reține.
    A început repriza secundă.
  • 46 | Schimbări
    Iese Alexandru Stan, intră Budescu, la Astra. Acesta preia și banderola de căpitan.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOL ASA! GOOOOOOL GABI MUREȘAN! Mureșan șutează de la 25 de metri lateral stânga, din lovitură liberă, mingea trece pe sub zid, mușcă gazonul și e scăpată în plasă de Gavrilaș. ASA - Astra 2-0.
  • 40 | Ocazii
    OCAZIE ASTRA! Enache recuperează și pătrunde spre poarta adversă, șutează pe jos, cu efect, dar Ivan Gpnzalez deviză și mingea se duce puțin pe lângă poarta gazdelor.
  • 37 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOL ASA! GOOOOOOL BRANDAN. Argentinianul execută perfect lovitura de la 11 metri, șutând violent, sub transversală. ASA - Astra 1-0.
  • 35 | Penalty-uri
    PENALTY ASA! Jazvic pătrunde pe dreapta, centrează pe jos, iar mingea e blocată cu mâna de Junior Morais.
  • 34 | Ocazii
    Axente recuperează în careul advers un balon, de la Boldrin, șutează însă slab și mingea se duce pe lângă poarta lui Gavrilaș.
  • 33 | Ocazii
    Enache șutează de la 35 de metri, violent, puțin pe lângă vinclul porții lui Stăncioiu.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Ivan Gonzalez e avertizat pentru un fault dur asupra lui Enache.

VIDEO ASA - Astra 3-1. Liderul pierde după patru etape

Astra are un adevărat complex în faţa celor de la Târgu Mureş. După 1-5 în tur, giurgiuvenii au pierdut şi în etapa a 15-a. A fost 3-1 pentru vicecampioană.

Astra nu a reuşit să se răzbune pentru cea mai drastică înfrângere suferită în turul campionatului, 1-5 cu Târgu Mureş. ASA s-a impus şi pe propriul teren în etapa a 15-a. Oaspeţii au avut cele mai importante ocazii ale primei reprize, dar cei de la ASA au fost cei care au marcat. Spre disperarea lui Şumudică, Enache a tras puţin pe lângă vinclul porţii lui Stăncioiu, apoi gazdele au primit penalty după ce Junior Morais a oprit mingea cu mână în careu. Brandan şi-a trecut în cont primul gol la ASA după ce a transformat perfect lovitura de la 11 metri, fără nicio şansă pentru Gavrilaş.

Scenariul s-a repetat la finalul primei reprize. Enache a mai avut o ocazie destul de mare, dar tot gazdele au marcat. Mureşan a dublat avantajul din lovitură liberă.

Ultimele zece minute ale partidei au fost dramatice. Alibec a fost eliminat pentru proteste, apoi echipa sa a redus din diferenţă. Velayos a greşit şi a trimis în propria poartă. În prelungiri, Pedro Louis a stabilit scorul final, 3-1. S-a terminat rău pentru Astra. Pentru un gest necugetat la adresa arbitrului, Marius Şumudică a fost eliminat şi riscă să stea în tribună la următoarele meciuri.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Exclusiv Fotbalistul român suspendat un an...

FOTBAL:CS TUNARI-CORVINUL HUNEDOARA, LIGA A-2-A CASA PARIURILOR (9.10.2023)

Italienii au văzut prestația lui Dennis...

FOTBAL:ROMANIA-IRLANDA DE NORD, AMICAL (22.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Exclusiv OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

Romania V Greece - International Friendly, Bucharest - 25 Mar 2022

E gata: Ianis Hagi pleacă de la Alaves! A anunțat unde va juca sezonul viitor

Screenshot 2024-03-27 at 17.00.01

Foto Provocarea zilei: găsește reprezentantul României din fotografia virală

Screenshot 2024-03-27 at 18.44.14

Video Imagini rușinoase pe Metropolitano: românii și columbienii s-au luat la bătaie imediat după meci!