manea_dragusin
Florin Manea a spus lucrurilor pe nume, după ce Edi Iordănescu l-a schimbat pe Radu Drăgușin la pauză

• 85 | Goluri
     GOOOL ASTRA! Ivanovski este găsit excelent la 16 metri de De Amorim, intră în creu și marchează din cădere
  • 64 | Ocazii
    Cea mai mare ocazie a brașovenilor, după ce Oltean preia și șutează din întoarcere puțin pe lângă bara din dreapta lui Coman!
  • 63 | Schimbări
    Păun intră în locul lui Vagner
  • 63 | Ocazii
    Coman se opune egalării la șutul lui Cristi Ionescu
  • 54 | Ocazii
    Șutul lui Andrei Cristea este blocat în ultima secundă de Găman, balonul se duce în corner
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Laban
  • 50 | Goluri
    GOOOL ASTRA! Bukari deschide scorul printr-un șut plasat după ce a fost găsit în partea stângă
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Străuț
  • 47 | Ocazii
    Jucătorii Astrei se invită reciproc la o minge în careul oaspeților, iar aceștia reușesc să trimită în corner
  • 18 | Faze meci
    Oltean marchează după ce Coman scapă o minge simplă în față, dar golul este anulat pentru ofsaid
  • 12 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Vagner
  • 11 | Ocazii
    De Amorim își face o minge pe partea stângă și trimite spre colțul lung, însă mingea se duce afară
  • 8 | Ocazii
    Budescu reia din voleu spre poarta lui Mutu, însă mingea trece pe lângă bara din dreapta acestuia
Alexandru PeliciFC Brașov

VIDEO Astra - FC Brașov 3-0, Yazalde înscrie în prelungiri, stabilind scorul final!

Astra Giurgiu a trecut peste semieşecul cu Ceahlăul şi a învins la scor de neprezentarea Braşovul lui Pelici, în etapa a 9-a a Ligii 1.

Gazdele au avut un start furibund, dar nici golgeterul Budescu şi nici De Amorim nu au reuşit să deschidă scorul. Braşovenii au fost pe punctul de a răzbuna ocaziile adversarilor. Oltean a profitat de o gafă a lui Coman, a trimis mingea în poartă, însă fanionul era ridicat şi golul nu a fost validat. În minutul 21, Mateiu şi-a încercat norocul de la mare distanţă, dar portarul giurgiuvenilor a fost la post. Budescu şi-a pus semnătura pe ultima ratare a Astrei şi s-a intrat la cabine indecis, 0-0.

De cinci minute din repriza secundă au avut nevoie jucătorii lui Isăilă ca să îşi treacă numele pe tabelă. Pasa lui Budescu l-a lăsat singur pe Bukari, iar ghanezul a înscris primul său gol din acest sezon. Ardelenii au trecut la conducerea jocului şi au forţat egalarea. Ionescu şi Oltean l-au pus la grea încercare pe Coman, dar stegarii au fost lipsiţi de şansă. În cealaltă tabără, macedoneanul Mirko Ivanovski, introdus pe teren în minutul 66, nu a ratat. Atacantul de 23 de ani l-a învins pe Daniel Mutu şi a ajuns la al 6-lea gol stagional. În prelungiri a punctat şi Yazalde, care a stabilit rezultatul final, 3-0 pentru Astra, puțin cam sever față de aspectul general al partidei.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano