Schimbare CFR: Iese Obiora, intră Vass
  • 89 | Ocazii
    Mureșan șutează din lateral, mingea lovește din nou bara lui Lung
  • 82 | Goluri

Rada centrează pentru Valente, Lung respinge șutul mijlocașului oaspeților, mingea sare însă până la Maah, care punctează pentru 3-3

• 56 | Ocazii
    Maah preai bine în careu și șutează la colțul scurt, balonul lovește bara lui Lung
  • 39 | Goluri
    GOOOL ASTRA! Florescu îi pasează lui Takayuki, iar acesta înscrie cu un șut puternic din careu, la colțul scurt
  • 33 | Goluri
    GOOOL CFR! Diogo Valente centrează perfect, iar Maah reușește să egaleze cu un șut din careu
  • 13 | Cartonaşe Roşii
    Youssef este eliminat pentru faultul inexistent la Weldon. Eroare mare de arbitraj!
  • 12 | Penalty-uri
    Penalty pentru CFR, pentru un presupus fault acordat la Weldon
  • 10 | Goluri
    GOOOL ASTRA! Fatai preia excelent după o pasă lungă și apoi îl învinge cu ușurință pe Stăncioiu
  • 8 | Goluri
    GOOOL ASTRA! Eroare în defensiva ardelenilor, Maftei este neatent, iar Fatai deschide scorul cu un șut plasat
Eugen TricăCFR Cluj

**VIDEO** Astra Giurgiu - CFR Cluj 3-3. Gazdele au rămas în 10 oameni din prima repriză

CFR Cluj a devenit un adevărat coșmar pentru Astra Giurgiu. După ce i-au eliminat din semifinalele Cupei, clujenii i-au incurcat din nou acasă pe băieții lui Daniel Isailă.

Gazdele au început, totuși, mai bine, iar după 10 minute aveau deja 2-0, cu dubla lui Fatai. Cel mai important moment al meciului a venit în minutul 12. Weldon a căzut după un duel cu Youssef, iar arbitrul Cojocaru a dictat eronat 11 metri și eliminare pentru fundașul Astrei. În urma protestelor, antrenorul Astrei și președintele Dinu Gheorghe au fost și ei trimiși iîn tribune.

Gabi Mureșan a transformat penalty-ul, iar după un sfert de oră, Robert Maah a marcat pentru 2-2. Gazdele nu s-au lăsat și au trecut din nou la conducere. Takayuki l-a învins pe Stăncioiu și giurgiuvenii au intrat în avantaj la cabine.

În repriza secundă, CFR a profitat de omul în plus și a lovit de două ori bara, prin Maah și Maftei. Ocaziile au dus până la urmă la golul de 3-3, după ce Maah a reușit dubla, în urma unui șut respins în față de Lung Jr.

Egalul o menține pe Astra în lupta pentru cupele europene. Pandurii sunt la egalitate pe locul 3 cu 59 de puncte şi joacă duminică împotriva Concordiei.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Exclusiv Fotbalistul român suspendat un an...

FOTBAL:CS TUNARI-CORVINUL HUNEDOARA, LIGA A-2-A CASA PARIURILOR (9.10.2023)

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Exclusiv OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano