Valencia CF v FC Barcelona - 29 Oct 2022
Live Video&Score Barcelona - Valencia 0-0, Digi Sport 2. Echipele de start. Cu o victorie, catalanii revin pe locul 2
profimedia-0810275029
”Te transferi la Barcelona?”. Joshua Kimmich a răspuns fără să stea pe gânduri
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (29.04.2024)
Live Video&Text Rapid - Universitatea Craiova 1-1, ACUM, Digi Sport 1. Burmaz a adus egalarea pentru giuleșteni

• 92 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! BARCELONA CÂȘTIGĂ CU 5-0 ȘI ÎNCHEIE ANUL LA UN SINGUR PUNCT DE REAL MADRID, CARE ARE ȘI UN MECI MAI PUȚIN JUCAT
  • 91 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! Leo Messi reușește dubla după o fază de toată frumusețea - a preluat extraordinar cu stângul, iar apoi a șutat cu dreptul, fără speranțe pentru Carlos
  • 90 | Faze meci
    Partida este prelungită cu două minute
  • 82 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! Messi a șutat plasat de la 12 metri, mingea a lovit transversala, iar apoi a intrat în plasa lui Carlos.
  • 80 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! Pique a înscris cu o lovitură de cap la colțul scurt, de la limita careului mic
  • 56 | OcaziiBarcelona
    BARĂ! Rakitic a șutat violent din afara careului, Carlos era bătut, dar a fost salvat de stâlpul din dreapta
  • 53 | Goluri
    GOOOL BARCELONA! Pedro i-a pasat foarte bine în careu lui Suarez, de unde atacantul uruguayan a înscris elegant!
    A început repriza a doua
    PAUZĂ! Gazdele au avantaj minim după prima parte
  • 45 | OcaziiBarcelona
    Pique a trimis cu capul de la limita careului mic, mingea a lovit pământul, după care a ajuns la vinclu, de unde goalkeeper-ul lui Cordoba a scos providențial
  • 40 | OcaziiBarcelona
    Șansă mare de gol pentru Jordi Alba, care a încercat să înscrie la colțul scurt, însă Carlos a fost la post
  • 36 | OcaziiBarcelona
    Pedro îl fentează pe Ekeng, trage la colțul lung, dar ratează de puțin cadrul porții
  • 32 | Faze meci
    Posesia este de partea Barcelonei, dar elevii lui Luis Enrique nu au mai avut alte situații clare de gol
  • 19 | OcaziiBarcelona
    Ghilas a înaintat spre poarta adversă, l-a depășit pe Mascherano, după care a tras de la 8 metri în plasa laterală
  • 11 | OcaziiBarcelona
    Suarez a pătruns periculos în careul advers, a șutat spre poartă, însă nu a reușit să îl învingă pe Juan Carlos
  • 7 | Faze meciBarcelona
    Şutul lui Iniesta din interiorul careului de 16 metri e prins de portarul advers
  • 5 | Faze meciBarcelona
    Golul lui Pedro este cel mai rapid al Barcelonei din acest sezon
  • 2 | Goluri

GOOOOOL Barcelona! Pedro a marcat în minutul doi, după o pasă peste apărarea Cordobei trimisă de Rakitic

Miroslav DukicCordoba

VIDEO Barcelona - Cordoba 5-0. Dublă pentru Messi în ultimele 10 minute! Goluri superbe pe Camp Nou

Barcelona și-a refăcut moralul după semieșecul cu Getafe și și-a luat rămas bun de la 2014 cu o victorie categorică în fața echipei clasate pe penultimul loc în La liga, Cordoba.

Pedro a deschis scorul în confruntarea de pe Camp Nou, după doar 71 de secunde, din pasa excelentă a lui Rakitic.

Cordoba a reușit să reziste până la finalul primei reprize, dar apoi a cedat din nou în minutul 53. Suarez a marcat primul său gol în campionatul Spaniei, după o fază lucrată de Pedro.

În ultimele 10 minute, defensiva oaspeților a clacat, iar Barcelona a mai înscris de trei ori: mai întâi Pique a bifat a doua sa reușită stagională, la o lovitură liberă (minutul 80) și, după doar două minute, Messi a făcut 4-0 (minutul 82).

Argentinianul a făcut "dubla" în prelungiri, printr-un gol superb, și a ajuns la 50 de reușite pentru Barcelona în 2014.

Catalanii bifează a treia partidă consecutivă de pe teren propriu în La Liga cu 5 goluri marcate.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

• 22:30 LIVE Premier League: Chelsea-Tottenham
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul