Real Madrid CF v Real Sociedad de Futbol - LaLiga EA Sports MADRID, SPAIN, SEPTEMBER 17: Joselu Mato of Real Madrid Cf (
Real Sociedad - Real Madrid, LIVE VIDEO, 22:00, Digi Sport 2. ”Galacticii”, tot mai aproape de titlu
FC Barcelona Press Conference
Primul fotbalist pe care Xavi l-a cerut, după ce a acceptat să rămână la Barcelona
laca
Exclusiv Marius Lăcătuș a spus de ce ”Șumudică nu ar putea face acum pasul la Rapid”

Real Sociedad Real Sociedad
    Final de meci pe Camp Nou! Barcelona şi-a consolidat primul loc în La Liga, după a şasea victorie la rând în campionat. Neymar, de două ori, Luis Suarez şi Messi au marcat golurile catalanilor.
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL, 4-0 Barcelona! Messi a reuşit în cele din urmă să înscrie, în primul minut al prelungirilor. Argentinianul a trimis în poartă din apropiere, după o pasă primită de la Neymar.
  • 87 | OcaziiBarcelona
    Ocazie Barcelona! Messi, din nou aproape de gol. Şutul argentinianului a lovit, însă, bara transversală.
  • 86 | OcaziiBarcelona
    Ocazie Sociedad! Noul intrat Bruma a avut o şansă foarte mare de a marca golul de onoare al echipei sale, dar Claudio Bravo a avut o intervenţie excelentă.
  • 82 | Schimbări
    Ultima modificare la Sociedad. Bruma a intrat în locul lui Carlos Vela.
  • 73 | Schimbări
    A doua schimbare la basci. Agirretxe i-a lăsat locul lui Litri.
  • 68 | Schimbări
    Ultima schimbare la Barcelona. Mascherano a fost înlocuit cu Bartra.
  • 68 | OcaziiBarcelona
    Ocazie Barcelona! Messi a executat o lovitură liberă de la aproximativ 18 metri, dar mingea trimisă de argentinian a ratat de puţin ţinta.
  • 66 | Schimbări
    A doua înlocuire la Barcelona. A ieşit Mathieu şi a intrat Alba.
  • 62 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului la gazde. Dani Alves i-a lăsat locul lui Adriano.
  • 60 | OcaziiBarcelona
    Ocazie Barcelona! O nouă combinaţie Neymar-Messi l-a lăsat pe decarul catalanilor în situaţie bună de gol, dar şutul argentinianului a fost central, iar Rulli a reţinut.
  • 59 | OcaziiBarcelona
    Ocazie Barcelona! Messi a fost aproape de a-şi trece şi el numele pe lista marcatorilor, dar voleul argentinianului, venit după centrarea lui Neymar, a trecut pe lângă poartă.
  • 58 | Schimbări
    O primă modificare la oaspeţi. A intrat Oiarzabal în locul lui Canales.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Încă un avertisment primit de jucătorii lui Sociedad. Elustondo este cel care a primit al cincilea galben al partidei.
  • 53 | Goluri
    GOOOOOOOOOL, 3-0 Barcelona! Neymar a reuşit dubla şi a mărit avantajul echipei lui Luis Enrique. Brazilianul a finalizat simplu o centrare în faţa porţii a lui Mathieu.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Un nou galben primit de oaspeţi. Pardo a fost cel avertizat de această dată.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Canales a primit cartonaşul galben.
    Pauză pe Camp Nou! FC Barcelona conduce cu 2-0, după golurile marcate de Neymar şi Luis Suarez.
  • 41 | Goluri
    GOOOOOOOOOL, 2-0 Barcelona! Luis Suarez dublează avantajul gazdelor, cu un voleu spectaculos din interiorul careului, după un nou assist al lui Dani Alves.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Granero este şi el avertizat.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Yuri.
  • 21 | Goluri
    GOOOOOOOOOL, 1-0 Barcelona! Neymar îi aduce în avantaj pe catalani, după ce a reluat din prima centrarea excelentă a lui Dani Alves. Mingea trimisă de atacantul brazilian s-a adus aproape de vinclul porţii lui Rulli.
  • 14 | Faze meciBarcelona
    Canales a tras de la distanţă cu piciorul stâng, dar fără probleme pentru Claudio Bravo.
  • 13 | OcaziiBarcelona
    Ocazie Barcelona! Iniesta a trimis cu capul în bară din mijlocul careului, după o acţiune superbă a gazdelor şi o centrare cu exteriorul a lui Suarez.
  • 3 | OcaziiBarcelona
    Ocazie Barcelona! Suarez a ratat prima şansă de a deschide scorul, din situaţie de unu contra unu cu portarul advers. uruguayanul a fost, însă, blocat de Rulli.
    A început meciul. Gazdele au avut lovitura de start.
Eusebio SacristanReal Sociedad

VIDEO Barcelona - Sociedad 4-0. A şasea victorie la rând în La Liga pentru catalani. Dublă Neymar

Barcelona şi-a extins seria de victorii consecutive la şase, după succesul de pe teren propriu în faţa lui Real Sociedad, scor 4-0.

Iniesta a avut prima mare ocazie a meciului, când putea marca primul său gol cu capul din carieră, în minutul 13.

Catalanii au avut nevoie de 22 de minute pentru a deschide scorul. A fpcut-o Neymar, în minutul 22, din centrarea excelentă a lui Dani Alves.

Aproape de finalul primei reprize, la o fază aproape similară, acelaşi Dani Alves şi-a trecut în cont a doua pasă decisivă, de data aceasta pentru Luis Suarez, care a finalizat cu o execuţie spectaculoasă pentru 2-0.

Şi al treilea gol al catalanilor a venit tot în urma unei centrări din bandă. În minutul 53, Jeremy Mathieu, cel care l-a înlocuit pe Jordi Alba pe postul de fundaş stânga, l-a servit pe Neymar, ajuns la 14 goluri în acest sezon.

La meciul cu numărul 600 din carieră, Lionel Messi, a şutat periculos din lovitură liberă (69), apoi a trimis în bară transversală (87). Avea, însă, să înscrie şi el, din pasa lui Neymar, în primul minut al prelungirilor.

Fără gol primit în ultimele patru etape şi cu 33 de puncte din 39 de posibile, Barcelona rămâne lider în La Liga, indiferent de celelalte rezultate ale rundei.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”