Corona Brașov a câștigat Erste Liga: premieră pentru gruparea din România
adrian mutu
Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

Cartonaşe Roşii
    Ovidiu Hațegan pune capăt partidei de la Piatra-Neamț. Ceahlăul se impune cu 3-0
  • 88 | Goluri
    GOOOOL CEAHLĂUL! Marc împinge mingea în plasa porții brașovene din doi metri, după o centrare a lui Stana, deviată de Dumitraș
  • 87 | Ocazii
    Cazan trimite o torpilă de la 20 de metri, Marc respinge în corner și cu ajutorul transversalei
  • 83 | Cartonaşe Roşii
    Popa vede roșu direct după un fault dur asupra lui Stana
  • 80 | Ocazii
    Ene șutează puternic de la marginea careului de 16 metri, Jovic respinge în lateral

• 69 | Goluri

GOOOOL CEAHLĂUL! Golubovic dublează avantajul gazdelor cu o lovitură de cap după o centrare trimisă de Cristescu din flancul stâng al atacului nemțean

• 67 | Faze meci

Sergiu Buș este scos pe targă după un duel cu Cânu

• 64 | Schimbări
    Prima schimbare și în echipa lui Miriuță. Garcia este înlocuit de Gheorghiu
  • 60 | Faze meci
    Golubovic înscrie cu capul după o lovitură liberă executată excelent de Stana, dar golul este anulat pentru offside
  • 54 | Schimbări
    Prima schimbare în echipa brașoveană. Buș intră în locul lui Vl. Munteanu
  • 50 | Ocazii
    Jula scapă singur spre poarta oaspeților, șutează la colțul scurt dar Marc respinge. Mingea ajunge la Golubovic dar căpitanul Ceahlăului reia slab și goalkeeperul brașovenilor reține fără probleme
    Începe repriza a doua. După primele 45 de minute gazdele conduc cu 1-0
    Ovidiu Hațegan pune capăt primei reprize
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Arce vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Achim
  • 41 | Ocazii

Pastor pasează excelent pentru Coman dar șutul trimis de vârful brașovenilor din unghi nimerește bara porții lui Jovic

• 38 | Ocazii
    Coman trimite un șut centrare spre poarta lui Jovic, mingea trece însă peste
  • 33 | Ocazii
    Constantinescu pătrunde în careu după o pasă a lui Jula dar șutul său este respins de Marc
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Fl.Ilie este avertizat de centralul Hațegan pentru o intrare imprudentă la Golubovic
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Constantinescu vede cartonașul galben după un fault asupra lui Pastor
  • 27 | Faze meci
    Cele două echipe pasează mult la mijlocul terenului dar fără prea mari realizări
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Lucian Cazan vede primul cartonaș galben al întâlnirii
  • 17 | Faze meci
    După golul marcat de Achim în minutul 3 nici una din echipe nu s-a mai apropiat periculos de poarta adversă
  • 3 | Goluri
    GOOOOL CEAHLĂUL! Achim deschide scorul, pentru gazde, cu un șut din interiorul careului, după o paradă a lui Marc și o bară a lui Jula

REZUMATUL PARTIDEI:

Ceahlăul a obținut primele puncte în noul sezon după o victorie categorică, 3-0, împotriva brașovenilor de la Corona. Partida a început practic de la 1-0 pentru gazde. Achim a deschis scorul în minutul 3, după un șut al lui Golubovic scos de Marc și o bară a lui Jula.

A urmat o jumătate de oră dominată de jucătorii lui Miriuță, dar fară ocazii mari de poartă. Bara lui Coman din minutul 41 le-a dat emoții mari suporterilor nemțeni dar echipa lui Miriuță, tehnician aflat la primul succes ca antrenor în Liga 1, a întrat în avantaj la cabine.

Ceahlăul a condus ostilitățile și după reluare. Jula a scăpat singur spre poarta lui Marc în minutul 50 dar tras slab. Zece minute mai târziu, Golubovic a marcat din centrarea lui Stana dar golul a fost anulat pentru offside. Căpitanul Ceahlăului s-a revanșat în minutul 69 când l-a învins pe Marc cu o lovitură de cap.

Cu mai puțin de 10 minute înainte de fluierul final al lui Hațegan oaspeții au rămas în inferioritate. Nou intratul Horia Popa a văzut roșu direct pentru o talpă pusă pe genunchiul lui Stana, brașovenii ajungând deja la trei eliminări în primele două etape. N-a fost singura pieredere pentru echipa pregătită de Nae Manea. Introdus pe teren în repriza a doua, tânărul atacant Sergiu Buș a părăsit terenul accidentat.

Corona a terminat în genunchi meciul de la Piatra-Neamț. Mai întâi Cazan a trimis o torpilă de la 20 de metri, scoasă cu greu de sub bară de Marc. În urma cornerului rezultat, goalkeeperul brașovean a mai scos o dată mingea din plasă, fiind învins de tizul său din echipa lui Miriuță, fundașul Andrei Marc.Corona rămâne fără punct în primele două etape, în timp ce moldovenii bifează prima victorie în noul sezon. A fost meciul cu numărul 100 pentru Nicolae Manea pe banca unei echipe de Liga 1.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar