FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Hagi, în extaz: ”Trebuia să marcăm 10 goluri, scuzați-ne! CFR să meargă acasă și să se gândească”
Corona Brașov a câștigat Erste Liga: premieră pentru gruparea din România
gigi becali
Gigi Becali a trasat obiectivul FCSB-ului după ce va deveni campioană. ”Respect dorința suporterilor”

• 90+2 | Final repriza 2Corona Brașov
    Final de meci, Viitorul câștigă cu 4-0 la capătul unei partide dominate autoritar
  • 90+1 | OcaziiCorona Brașov
    Balint și Coman ratează pe rând golul de onoare al Coronei
  • 88 | Goluri
    GOOOL VIITORUL, 0-4! Axente majorează scorul printr-o lovitură de cap după un corner!
  • 86 | Goluri
    GOOOL VIITORUL, 0-3! Alexandru Lazăr reușește o execuție superbă din afara careului!
  • 83 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeți: iese Florin Tănase și intră Axente
  • 82 | OcaziiCorona Brașov
    Dănălache respinge un șut trimis din afara careului de Gavra
  • 76 | OcaziiCorona Brașov
    Larie ratează cel de-al doilea penalty al echipei patronate de Gică Hagi! Dănălache respinge lovitura de la 11 metri, apoi Gavra trimite peste transversală!

• 47 | OcaziiCorona Brașov
    Florin Manea execută bine o lovitură liberă pentru gazde, mingea se duce puțin peste poartă
    S-a reluat jocul
  • 46 | Schimbări

Buș îi ia locul lui Brata la gazde

• 45 | Final repriza 1
    Pauză la Brașov, după o primă parte dominată în totalitate de Viitorul
  • 42 | OcaziiCorona Brașov
    Florin Tănase are o bună ocazie din marginea careului, însă Dănălache respinge cu piciorul din cădere
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Poverlovici
  • 38 | OcaziiCorona Brașov
    Nicolae Dică ratează o lovitură de la 11 metri acordată după un henț al lui Munteanu. Ex-stelistul trimite în bara din stânga lui Dănălache
  • 30 | OcaziiCorona Brașov
    Benzar își face ușor o minge în careu, apoi șutează puternic, însă peste transversală
  • 28 | Faze meciCorona Brașov
    Mitrea execută în zid o lovitură liberă
  • 17 | Goluri
    GOOOL VIITORUL, 0-2! Florin Tănase intră cu minge cu tot în poartă după centrarea din dreapta a lui Mitriță!
  • 11 | OcaziiCorona Brașov
    Viitorul rămâne în ofensivă, iar Nicolae Dică trece pe lângă gol din partea dreaptă a careului, trimițând puțin peste transversală!
  • 4 | Goluri
    GOOOL VIITORUL, 0-1! Mitrea deschide scorul printr-un șut din afara careului, după ce Benzar i-a mișcat balonul din lovitură liberă! Start incredibil de meci pentru oaspeți!
  • 2 | OcaziiCorona Brașov
    Ocazie imensă pentru Viitorul, Benzar reia în bară printr-o lovitură de cap de la 10 metri!
Bogdan Argeș VintilăFC Viitorul

VIDEO Corona - Viitorul 0-4. Spectacol făcut de puștii lui Hagi! Gazdele au retrogradat

Spectacol de zile mari reușit de Viitorul pe terenul Coronei Brașov! Rămași fără antrenorul Ionel Gane, care a reușit să-i mai țină cât de cât în priză câtă vreme s-a aflat la echipă, fotbaliștii gazdelor au părut resemnați cu faptul că anul viitor vor evolua în eșalonul secund, după ce clubul lor nu și-a mai depus nici măcar dosarul de licență.

De partea cealaltă, Viitorul a început furibund. Elevii lui Bogdan Vintilă au trecut peste eșecul suferit cu Steaua în etapa trecută și au avut prima ocazie după doar 60 de secunde, când Benzar a trimis în bară, la o minge deviată și de Dănălache. Mitrea a deschis scorul în minutul 4 cu un șut de la 25 de metri, după o minge mișcată scurt din lovitură liberă.

Putea fi 2-0 în numai zece minute, însă Dică a ratat din interiorul careului. Totuși, echipa lui Hagi avea să majoreze scorul în minutul 17, grație unei reușite semnate de Florin Tănase. Nicolae Dică a irosit și un penalty primit de Viitorul în minutul 38, când mingea șutată de acesta s-a dus în bară, deși Dănălache plecase pe colțul opus. Oaspeții au ratat din nou de la punctul cu var în minutul 76, goalkeeper-ul brașovenilor reușind să pareze.

Viitorul avea să termine însă en-fanfare: Lazăr a punctat în minutul 85, iar fostul dinamovist Axente a închis tabela în minutul 88. S-a terminat 4-0, iar formația lui Hagi a făcut un pas important pentru salvarea de la retrogradare. Dincolo, Corona, ultima clasată în Liga I, a retrogradat și din punct de vedere matematic.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”