Briceag intră în locul lui Băluță
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Lung primește cartonașul galben pentru trageri de timp repetate
  • 81 | Faze meciCS U Craiova
    Presiunea gazdelor continuă: Izvoranu reia și el cu capul, tot după un corner, dar mingea trece pe lângă stâlpul porții oaspeților
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Kay primește al patrulea cartonaș galben al sezonului
  • 78 | OcaziiCS U Craiova
    Dumitraș reia cu capul periculos, după un corner, la colțul scurt, dar Lung are un reflex extraordinar și îndepărtează pericolul
    Gazdele cer penalty după o centrare pe care Yahaya o respinge cu mâna, dar jocul este lăsat să continue
  • 75 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Wolakiewicz primește al doilea cartonaș galben și este eliminat
  • 74 | Schimbări
    iese Andrei Herghelegiu și intră Andrei Ivan
    Schimbare la Craiova: iese Mateiu și intră Andrei Dumitraș
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Takayuki Seto, pentru un fault din spate, comis la mijlocul terenului.
  • 68 | Faze meciCS U Craiova
    Herghelegiu pătrunde în careu, dar este blocat și deposedat de doi apărători giurgiuveni.
  • 67 | Schimbări
    Ultima schimbare la Astra: iese Gabi Enache și intră Tembo.
    Budescu obține o lovitură liberă la limita careului craiovean. Junior Morais încearcă un șut pe jos, direct pe poartă, dar apărarea olteană reușește să respingă.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Wolakiewicz încasează și el un cartonaș galben.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Yahaya, după un fault din spate.
  • 58 | Faze meciCS U Craiova
    Gol anulat pentru Astra! Giurgiuvenii au reușit să marcheze prin Enache, dar golul nu este validat pentru o poziție de offside în care se afla nouarul giurgiuvenilor, în momentul pasei.
  • 56 | Schimbări
    A doua schimbare la Astra: iese Dan Spătaru și intră Iulian Roșu.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al meciului este încasat de Madson, după un fault comis asupra lui Enache.
  • 51 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului: iese Găman - accidentat - și intră Wolakiewicz.
  • 49 | Faze meciCS U Craiova
    Băluță centrează periculos de pe partea stângă, dar Silviu Lung nu poate fi păcălit de traiectorie la această fază și prinde fără probleme
    Începutul reprizei secunde.
    Pauză la Craiova, acolo unde CS Universitatea și Astra Giurgiu se află la egalitate, scor 0-0.
  • 45+1 | Faze meciCS U Craiova
    Astra este la un pas să profite de o greșeală a lui Kay în centrul apărării oltene, dar Mateiu ajunge la minge mai repede decât De Amorim și îi trimite incomod înapoi lui Bălgrădean. Portarul nu avea voie să prindă mingea în mână și a respins bine, în lateral, păstrând și posesia pentru Craiova.
  • 41 | Faze meciCS U Craiova
    Bawab trece de doi apărători ai Astrei și pătrunde în careu prin stânga, aproape de linia de fund, dar este blocat de portarul Silviu Lung junior, care i-a ieșit în întâmpinare.
  • 40 | Faze meciCS U Craiova
    Herghelegiu urcă pe dreapta, pătrunde în careu și îi pasează lui Bawab, dar iordanianului nu îi iese execuția așa cum și-ar fi dorit și șutul său cu efect, trimis către colțul lung, trece cu mult pe lângă poartă.
  • 33 | Faze meciCS U Craiova
    Băluță trimite din vole, din afara careului, dar șutul este atenuat și Silviu Lung junior prinde cu siguranță.
  • 30 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie pentru Astra! Budescu a centrat dintr-o lovitură liberă de pe stânga, dar Oros a trimis peste poartă, cu o lovitură de cap dintr-un metru! Arbitrul Ovidiu Hațegan a fluierat și un fault în atac, la o intervenție a lui Takayuki Seto
  • 29 | Faze meciCS U Craiova
    Astra păstrează mai mult posesia în această primă parte a meciului, petrecând mai mult timp în jumătatea de teren a Craiovei.
  • 22 | Faze meci
    Joc destul de fragmentat în aceste momente la Craiova, cu multe faulturi și mingi ieșite din teren.
  • 17 | Faze meci
    Lupta se duce mai mult la mijlocul terenului, în aceste minute. Niciuna dintre cele două echipe nu lasă culoare către propria poartă.
  • 10 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie pentru Craiova! Brandan a centrat periculos din primul corner al oltenilor în această după-amiază, dar Seto a respins cu capul din fața lui Bawab, care aștepta la bara a doua, la un metru de linia porții.
  • 10 | Faze meciCS U Craiova
    Craiova ajunge bine în careu, dar Herghelegiu nu poate relua cu capul o centrare venită de pe stânga, apoi șutul din prima al lui Madson, din afara careului, trece peste poartă.
  • 8 | Faze meciCS U Craiova
    Vătăjelu șutează pe jos, de la mare distanță, dar trimite prea slab și mingea trece pe lângă poarta lui Lung junior.
  • 5 | Faze meciCS U Craiova
    Giurgiuvenii încep bine și presează încă din primele minute. Au avut deja două lovituri de colț de pe stânga, dar apărarea craioveană a respins de fiecare dată.
    Fluier de start al meciului dintre CS Universitatea Craiova și Astra Giurgiu.
Dorinel MunteanuAstra Giurgiu

VIDEO Craiova - Astra 0-0. Gazdele, neînvinse de 17 etape! Oaspeții au terminat meciul în 10

CSU Craiova a ajuns la 17 etape fără înfrangere, după meciul cu Astra. Alb-albaștrii puteau deschide scorul în minutul 11. Centrarea lui Brandan a fost însă respinsă de Takayuki, din fața lui Bawab. Cu patru minute înaintea pauzei, Bawab a fost aproape de gol, însă Lung s-a opus.

După pauză, Enache a trimis în poarta lui Bălgrădean, însă reușita mijlocașului a fost anulată pentru ofsaid. Portarul oltenilor a reținut și șutul lui De Amorim. Intrat după pauză, fundașul Wolakiewicz n-a rezistat nici măcar 25 de minute pe teren. Polonezul a fost eliminat pentru cumul de galbene, la debutul in tricoul giurgiuvenilor.

Bawab a cerut penalty pentru un henț în careu al lui Yahaya, iar la faza următoare lovitura de cap a lui Dumitraș a fost scoasă de Lung. S-a terminat 0- 0, iar CSU Craiova rămâne fără victorie acasă în acest an.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!