Exclusiv Suprinzător! Anunțul lui Gigi Becali despre jucătorul de la FCSB căruia ”îi plătește salariul degeaba de 3 ani”

S-a terminat meciul.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Madeira este avertizat.
  • 81 | Goluri
    GOOOOOL CSU!!!! GOOOOL ZLATINSKI!!!!! Mateiu îi pasează pe un culoar liber lui Zlatinski şi mijlocaşul gazdelor îl învinge pe Matache cu un lob superb de la marginea careului.
  • 75 | OcaziiCSU Craiova
    Nuno Rocha şutează de la 22 de metri, cu efect, dar Matache este la post şi prinde.
  • 63 | OcaziiCSU Craiova
    Băluţă încearcă să centreze în faţa porţii, mingea respinsă revine la el, dar şutul mijlocaşului este pe mijlocul porţii şi Matache prinde.
  • 58 | Schimbări
    Constantinescu intră în locul lui Cristescu.
  • 56 | OcaziiCSU Craiova
    Bărboianu şutează în diagonală, de la marginea careului, dar mingea ocoleşte poarta lui Bălgrădean
  • 55 | Schimbări
    Ţâră intră în locul lui Răducanu.
  • 53 | Goluri
    GOOOOOOL CSU!!!!! GOOOOOL BĂLUŢĂ!!!!! Vătăjelu centrează în faţa porţii, Băluţă scapă de marcajul lui Bucurică şi trimite în plasă cu capul.
  • 52 | OcaziiCSU Craiova
    OCAZIE MARE A CRAIOVEI: Mateiu scapă singur cu Matache, dar trage direct în portarul oaspeţilor.
  • 51 | Schimbări
    Ivan intră în locul lui Ferfelea.
    A început actul secund.
  • 45+2 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 41 | OcaziiCSU Craiova
    Mateiu şutează de la 22 de metri, dar nu îl poate surprinde pe Matache.
  • 34 | Faze meci
    Cele două echipe au o linie identică de clasament: 4 meciuri, două egaluri şi două înfrângeri.
  • 27 | OcaziiCSU Craiova
    Ferfelea primeşte o minge în spatele apărării Concordiei de la Zlatinski, dar Matache iese în întâmpinare şi blochează şutul mijlocaşului, după care îl loveşte în săritură.
  • 24 | OcaziiCSU Craiova
    Băluţă centrează de pe partea dreaptă şi Nuno Rocha reia cu capul, dar mingea trece pe lângă poarta lui Matache.
  • 19 | Faze meci
    CSU Craiova are cel mai slab atac din acest debut de sezon: a marcat un singur gol în primele 4 etape.
  • 12 | Faze meci
    Cele două echipe s-au întâlnit de două ori în istorie, în sezonul precedent: s-au înregistrat două rezultate de egalitate, 2-2, la Chiajna şi 1-1, la Craiova.
  • 7 | Schimbări
    Izvoranu intră în locul lui Popov.
  • 1 | OcaziiCSU Craiova
    Oltenii încep meciul în forţă. Băluţă şutează de la marginea careului, dar Matache respinge de sub bară şi este corner pentru CSU

VIDEO CSU Craiova - Chiajna 2-0. Oltenii au obţinut prima victorie a sezonului

CSU Craiova a învins-o pe Concordia Chiajna şi a reuşit prima victorie din acest sezon. Oltenii au dominat cap-coadă întâlnirea transmisă în direct de Digi Sport şi au cerut penalty în minutul 27, când Matache l-a pus la pământ pe Ferfelea la cea mai mare ocazie a primei reprize.

Arbitrul a lasat, însă, jocul să continue. Mateiu l-a testat, fără noroc, pe Matache în minutul 52, pentru ca Alexandru Băluţă să deschidă scorul un minut mai târziu şi să reuşeasca primul gol din acest sezon, dintr-o poziţie de ofsaid.

Bulgarul Hristo Zlatinski a marcat unul dintre cele mai frumoase goluri ale începutului de sezon, cu un lob superb, şi a închis tabela în minutul 81, la 2-0.

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul...

sucu-14

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko...

ostapenko

Exclusiv Mihai Stoica îl așteaptă la FCSB, dar...

MEDIA: Fotbal Club, ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• HANDBAL MASCULIN:DINAMO BUCURESTI-SPORTING LISABONA, EHF EUROPEAN LEAGUE (5.03.2024)

HANDBAL: Skjern - Dinamo, ora 19:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Chemnitz, Deutschland 15. November 2023: FIBA Europe Cup - 2023/2024 - Niners Chemnitz vs. Spojnia Stargrad Im Bild: Bas

BASCHET: Olympiacos - Barcelona, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• logo liga campionilor

FOTBAL: Bayern Munchen - Real Madrid, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”