De la margine se arată 6 minute de prelungire.
    Schimbare la Botoșani: iese Croitoru și intră Miron.
    Cartonaș galben și pentru Marius Criotoru, după un fault comis asupra lui Mateiu.
    Cartonaș galben pentru Brata, după un fault comis asupra lui Vătăjelu.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare la Craiova: iese Bawab și intră Ferfelea.
  • 79 | OcaziiCSU Craiova
    Ocazie pentru Craiova! Curelea a scăpat pe dreapta și a centrat frumos, în spatele liniei de apărători, pentru urcarea lui Bawab, dar portarul oaspeților, Iliev, a ieșit foarte bine în întâmpinare și a blocat lovitura de cap a iordanianului.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la Craiova: iese Acka și intră Kay.
  • 72 | Faze meciCSU Craiova
    Ciocnire violentă între Tîrnăcop și Acka. Cei doi coechipieri de la Craiova s-au dat cap în cap, la un duel aerian pentru minge. Ambulanța intră pe teren. Acka este mai afectat de contactul dur și nu va mai putea continua. Se ridică de pe gazon, în cele din urmă, dar sângerează abundent și acuză dureri la nivelul maxilarului.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Plămadă.
  • 65 | Schimbări
    Schimbare la Botoșani: iese petre Ivanovici și intră Ciprian Brata.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Tîrnăcop.
  • 64 | OcaziiCSU Craiova
    Ocazie imensă pentru olteni! Nuno Rocha a primit în centrul careului, a preluat frumos și a șutat din întoarcere, dar portarul bulgar al oaspeților a avut un reflex de zile mari și a scos în corner.
  • 63 | OcaziiCSU Craiova
    Ocazie pentru Craiova! Bawab a primit în stânga careului, și-a făcut mingea pe șut și a tras cu stângul, dar portarul Iliev a respins în corner, de la colțul scurt.
  • 59 | Schimbări
    Schimbare la Craiova: iese Herghelegiu și intră Curelea.
  • 56 | Faze meciCSU Craiova
    Bawab a primit o pasă bună de la Herghelegiu și a pătruns în careu, dar a încercat un dribling în plus și a fost strâns între 4 fundași adverși și deposedat, în cele din urmă. Browne a intervenit energic asupra iordanianului, lovindu-l în picior, dar a jucat imediat mingea.
  • 52 | Faze meciCSU Craiova
    Din nou momente bune pentru Craiova. Bawab a fost blocat chiar în marginea careului, apoi șutul de la distanță al lui Tîrnăcop a fost respins de apărătorii adverși.
  • 47 | Faze meciCSU Craiova
    Șut de la distanță trimis de Tîrnăcop, pe jos și în cros, dar fără probleme pentru portarul Iliev.
    Începutul reprizei secunde.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Craiova, acolo unde CS Universitatea și FC Botoșani se află la egalitate, scor 0-0.
  • 45+1 | Faze meciCSU Craiova
    Vașvari șutează peste poartă, din voleu, de la circa 20 de metri, după un nou corner al oaspeților.
  • 45 | OcaziiCSU Craiova
    Încă o șansă mare de gol pentru oaspeți! Batin a reluat cu capul o centrare venită dintr-un corner de pe dreapta, dar Bălgrădean a scos din nou, cu un reflex foarte bun.
  • 44 | OcaziiCSU Craiova
    Ocazie pentru FC Botoșani! Marius Croitoru a șutat din afara careului, dar Bălgrădean s-a întins și a respins excelent în corner.
  • 41 | Faze meciCSU Craiova
    Oaspeții domină acest final de repriză. Au dus jocul în jumătatea de teren a Craiovei și presează în preajma careului, însă fără să-și mai creeze vreo ocazie periculoasă.
  • 31 | Faze meci
    Botoșănenii au echilibrat jocul la Craiova, după ce și-au trecut în cont și prima ocazie mare.
  • 26 | OcaziiCSU Craiova
    Ocazie pentru FC Botoșani! Oaspeților le-a ieșit o schemă interesantă la o lovitură liberă de la circa 25 de metri, dar șutul lui Croitoru, din întoarcere, nu a prins spațiul porții apărate de Bălgrădean.
  • 21 | Faze meciCSU Craiova
    Apar și oaspeții în preajma careului oltean, în urma unor acțiuni rapide, însă centrările din flanc nu și-au găsit un destinatar în suprafața de pedeapsă.
  • 17 | Faze meciCSU Craiova
    Încă o fază periculoasă a oltenilor la poarta lui FC Botoșani, dar reluarea lui Nuno Rocha după un corner executat interesant este deviată în corner.
  • 14 | OcaziiCSU Craiova
    Ocazie pentru Craiova! Popov a fost la un pas să deschidă scorul la primul său meci în Liga 1. Fundașul central bulgar a urcat foarte bine la un corner, dar lovitura sa de cap a trecut cu puțin alături de poartă.
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Băluță, după un fault asupra lui Croitoru.
  • 7 | Faze meci
    Joc echilibrat la Craiova, acolo unde gazdele au inițiativa, iar botoșănenii ies din propria jumătate doar prin acțiuni rapide, în urma unor recuperări.
  • 3 | Faze meciCSU Craiova
    Mateiu trimite un prim șut spre poarta botoșăneană, dar mingea e deviată în corner de un apărător al oaspeților.
    Fluier de start al meciului dintre CS Universitatea Craiova și FC Botoșani, al cincilea din prima etapă a Ligii 1.
Leo GrozavuFC Botoşani

VIDEO CSU Craiova - FC Botoşani 0-0. Ocazii mari, o paradă de generic și o ciocnire violentă între olteni

Egal dupa egal, în prima rundă din noul sezon în Liga I. Obosită după calificarea în turul doi al preliminariilor Europa League, Botoşani a obţinut o remiză pe terenul Craiovei, 0-0.

Gazdele au început mai bine, dar după ocazia lui Popov, craiovenii nu au mai fost periculoşi în prima repriză. Oaspeţii puteau deschide scorul la o fază fixă, dar Croitoru a tras pe lângă poartă. Tot Croitoru a fost aproape de primul gol al partidei - Bălgrădean a respins în corner. Portarul oltenilor a avut din nou un reflex incredibil, la ultima fază a primei reprize - a scos lovitura de cap a lui Batin.

Gazdele au început cu entuziasm partea a doua. Bawab a primit o pasă bună de la Herghelegiu, însă nu a tras la timp şi a fost blocat de fundaşi. Dacă în prima repriză Bălgrădean a avut două intervenţii excepţionale, a venit si rândul portarului oaspeţilor să se remarce.

Iliev a respins în corner şutul lui Bawab în minutul 63. După nici un minut, Nuno Rocha a avut cea mai mare ocazie a meciului. Portarul bulgar a avut din nou un reflex excelent. Iliev a salvat un punct pentru echipa sa la ultima fază periculoasă a partidei. A ieşit bine şi nu i-a permis lui Bawab să ajungă în poziţie de finalizare. S-a terminat 0-0, rezultat de care gazdele nu sunt mulţumite.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român