Video După 6 ani și 176 de meciuri, a marcat primul său gol în România

Petrolul Petrolul
Ratare Penalty-uri
    Sfârșit de partidă! Dinamo și Petrolul remizează într-un meci nebun!
  • 90+2 | OcaziiDinamo
    Boudjema, în situație unu la unu cu Bălgrădean, ratează golul de 2-1. Goalkeeperul gazdelor își salvează din nou echipa.
  • 90+1 | OcaziiDinamo
    Ocazie pentru Dinamo. Țucudean scapă spre poarta prahovenilor, dar fundașii Petrolului îl deposedează la timp.
    Petrolul forțează victoria. Dore șutează însă mult peste poartă.
  • 90 | Goluri
    GOOOOL Petrolul!!! Juan Albin egalează în ultimul minut, după un corner al ploieștenilor, reluând cu capul de la prima bară!
  • 89 | OcaziiDinamo
    Din nou ocazie uriașă pentru Petrolul. Dore ajunge în marginea careului, de unde șutează năpraznic, dar Bălgrădean respinge miraculos mingea care se ducea sub bară.
  • 87 | Faze meciDinamo
    Albin reia cu capul peste poarta lui Bălgrădean.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare făcută de Mulțescu. Îl trimite în teren pe Durimel, în locul lui Rus.
  • 80 | OcaziiDinamo
    De Lucas șutează din marginea careului, dar Bălgrădean respinge, din plonjon. Ocazie mare pentru prahoveni.
  • 77 | Faze meciDinamo
    Șut al lui Țucudean dintre doi fundași prahoveni, dar mingea lovește plasa laterală.
  • 76 | Faze meciDinamo
    Albin centrează în careul dinamovist, pentru Dore, dar congolezul trece pe sub minge.
  • 70 | Schimbări
    Ultima schimbare la prahoveni. A ieșit Teixeira, a intrat Mustivar.
  • 64 | OcaziiDinamo
    Ratare uriașă pentru Dinamo. Elton îl deschide perfect pe Lazăr, care ajunge în careu, dar șutul său plasat ajunge în brațele lui Pecanha.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la Petrolul. Este înlocuit Hoban cu Fernandez.
  • 59 | Cartonaşe GalbeneDinamo
    Avertisment și pentru Geraldo Alves, pentru un fault dur asupra lui Lazăr.
  • 56 | Cartonaşe GalbeneDinamo
    Cartonaș galben și pentru Albin.
  • 54 | OcaziiDinamo
    Fai este foarte aproape de gol, dar Pecanha iese bine și-l blochează pe jucătorul lui Dinamo!
  • 53 | Ratare Penalty-uri
    Guilherme ratează lovitura de la 11 metri!!!
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Bălgrădean vede cartonașul galben.
  • 52 | Penalty-uriDinamo
    Lovitură de la 11 metri pentru Petrolul, după ce Alcenat a fost faultat violent de Bălgrădean.
  • 50 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. A ieșit Boubacar, accidentat, a intrat Elton.
    Marius Avram fluieră startul reprizei secunde.
    Schimbare la Petrolul: Albin îi ia locul lui Priso.
    Final de repriză.
  • 45 | OcaziiDinamo
    Laurențiu Rus comite un henț în careu, dar Marius Avram nu acordă penalty pentru ploieșteni.
  • 43 | OcaziiDinamo
    Dore înscrie pentru petroliști, dar golul este anulat pentru un fault în atac făcut de atacantul ploieștean.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Priso, de la Petrolul.
  • 36 | Faze meciDinamo
    Guilherme centrează în careu, de pe stânga, Bălgrădean respinge cu greu mingea.
  • 32 | Faze meciDinamo
    Lovitură liberă pentru ploieșteni, de la 28 de metri. Șutează Hoban, însă mingea lovește zidul.
  • 29 | OcaziiDinamo
    Centrare a lui Fai în careu, de unde Curtean reia cu capul spre poartă, dar Pecanha respinge printr-o paradă de excepție în corner.
  • 22 | Schimbări
    Prima schimbare la Dinamo. Cosmin Matei este înlocuit cu Dorin Rotariu.
  • 19 | OcaziiDinamo
    Lovitură de colț pentru Dinamo. Lazăr trimite la colțul scurt, de unde Țucudean reia spre poartă, dar reține Pecanha.
  • 15 | Faze meciDinamo
    Dore trimite de la distanță, mult peste poarta lui Bălgrădean.
  • 13 | Goluri
    GOOOL Dinamo!!! Curtean înscrie cu un șut puternic de la marginea careului.
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Luchin vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Teixeira.
  • 5 | OcaziiDinamo
    Ocazie mare pentru Dinamo. Fai centrează în careu, dar Valentin Lazăr ratează șutul, ulterior Țucudean încearcă o foarfecă, dar fără succes.
  • 3 | OcaziiDinamo
    Șutul lui De Lucas nu-l poate păcăli pe Bălgrădean.
Cosmin ContraPetrolul

VIDEO Dinamo - Petrolul 1-1. Petrolul a egalat în finalul partidei și putea chiar câștiga!

Dinamo a început partida cu sabia lui Damocles deasupra capului antrenorului. „Dacă pierzi, pleci”, i s-a transmis lui Gheorghe Mulțescu, iar „SMURD”-ul și-a capacitat elevii pentru a-și proteja postul.

Și elevii lui Mulțescu a fost la un pas să oprească seria fără înfrângere a Petrolului în campionat, care ţine din noiembrie anul trecut. Alex Curtean a dat repede lovitura pe Arena Naţională. A deschis scorul după 13 minute, cu un şut fără replică pentru Pecanha. Portarul brazilian a făcut minuni la cornerul executat de Valentin Lazăr şi la lovitura de cap a aceluiaşi Curtean.

Finalul primei reprize le-a aparţinut petroliştilor, care au avut un gol anulat pentru un fault în atac al lui Dore. Echipa lui Contra a cerut penalty la intervenţia lui Rus, dar dinamoviştii au intrat în avantaj la cabine. Petrolul a primit până la urmă lovitură de pedeapsă în minutul 52, când Bălgrădean a intrat brutal la Dore. Portarul dinamovist a scăpat de cartonaşul roşu dar a apărat execuţia brazilianului Guilherme.

Lazăr s-a pierdut în faţa primului său gol pentru Dinamo - a scăpat singur, dar a şutat slab. Dore s-a apropiat iar de gol pe final, dar Bălgrădean a scos de sub bară. Ocaziile ploieştenilor s-au răzbunat chiar în ultimul minut. Mijlocaşul uruguayan Albin a debutat cu gol în Liga I. Cosmin Contra şi Petrolul puteau pleca cu toate punctele după ocazia lui Boudjema din prelungiri.

Echipele de start:

Dinamo: Bălgrădean - Fai, Luchin, Dr. Grigore, St. Filip - Rus (Durimel, 84), Boubacar (Elton, 49) - C. Matei (Rotariu, 22), Curtean, V. Lazăr - Ţucudean
Antrenor: Gheorghe Mulțescu

Petrolul: Pecanha - Alcenat, Geraldo, Benga, Guilherme - Hoban (Fernandez, 61), Boudjemaa - Priso (Albin, 46), De Lucas, Teixeira (Mustivar, 70) - Dore
Antrenor: Cosmin Contra

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român