Iese Gashi, intră Hamoudi.
  • 81 | Schimbări
    Iese Tello, intră Quintero.
  • 79 | Gol din Penalty
    GOOOOL PORTO! GOOOOOL DANILO! Lovitura de pedeapsă e transformată fără emoții de Danilo.
  • 78 | Penalty-uri
    PENALTY! Walter Samuel încearcă să blocheze o centrare de pe dreapta și joacă mingea cu mâna.
  • 68 | Schimbări
    Iese Oliver Torres, intră Ruben Neves.
  • 65 | Ocazii
    JACKSON MARTINEZ! Căpitanul lui Porto rămâne singur cu portarul, la 5 metri, dar trimite peste acesta și peste poartă.
  • 59 | Ocazii
    Tello pătrunde pe dreapta, șutează din alergare, dar Vaclik respinge în corner.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Gashi e avertizat.
  • 48 | Faze meci
    Casemiro a marcat pentru Porto, inițial golul a fost validat, dar ulterior anulat, corect, pentru off-side la unul dintre coechipierii lui Casemiro!
  • 46 | Cartonaşe Galbene
    Walter Samuel e avertizat.
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Oliver Torres vede cartonașul galben pentru că a solicitat un avertisment pentru Elneny.
    Elneny e avertizat pentru un fault asupra lui Oliver Torres.
  • 31 | Ocazii
    Atac prelungit pentru Porto, cu minge centrată în careu pentru Jackson Martinez, care preia, dar apoi e efectiv trântit în careu de Walter Samuel. Fault clar, dar Mark Clattenburg lasă jocul să continue.
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Casemiro e avertizat pentru un fault la 30 de metri de propria poartă.
  • 25 | Schimbări
    Lovit la ureche la golul din minutul 11, de portarul Fabiano, Derlis Gonzalez n-a mai putut continua meciul și a fost înlocuit de Calla.
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Frei e avertizat pentru un fault la mijlocul terenului.
  • 20 | Ocazii
    Danilo pătrunde în jumătatea adversă, șutează de la marginea careului, pe jos, dar Vaclik e atent și reușește să respingă, cu dificultate, în corner.
  • 19 | Ocazii
    Casemiro trimite cu capul, după o lovitură liberă, dar Vaclik prinde fără probleme.
  • 11 | Goluri
    GOOOOL BASEL! GOOOOOL GONZALEZ! Frei verticalizează cu o pasă de 40 de metri, Gonzalez preia, apoi trimite din cădere, cu exteriorul, pe lângă portarul Fabiano! Basel - FC Porto 1-0!
Julen LopeteguiFC Porto

VIDEO FC Basel - FC Porto 1-1. Lusitanii rămân neînvinși în actuala ediție a competiției

Basel a deschis scorul rapid cu Porto, dar nu a rezistat până la final. A fost 1-1 în Elveția, iar echipa calificată în sferturile UEFA Champions League va fi stabilită peste 3 săptămâni.

FC Porto era neînvinsă în actuala ediție a UEFA Champions League, după ce și-a câștigat grupa, cu patru victorii și două egaluri. Startul partidei de la Basel i-a surprins însă pe lusitani: Gonzales a pătruns perfect printre fundașii lui Porto și a făcut 1-0, în minutul 11.

Oaspeții au trecut la controlul partidei, fără să aiba prea multe ocazii. În minutul 20, Danilo a încercat să îl păcălească pe Vaclik, însă portarul lui Basel a respins.

Portughezii au cerut penalty după jumătate de oră de joc. Jackson Martinez a fost trântit în careu de Walter Samuel, dar arbitrul Clattenburg a lăsat jocul să continue.

Partea secunda a meciului a debutat tot cu o fază controversată. Casemiro a trimis în plasă, dar doi coechipieri se aflau în offside. Arbitrii au anulat reușita după zeci de secunde de discuții.

Porto a mai avut o șansă de gol, în minutul 58. Vaclik s-a opus la șutul lui Tello. A urmat o ocazie imensă pentru Jackson Martinez, care a trimis peste din poziție excelentă, în minutul 65.

Porto a egalat totuși în minutul 79. Samuel a pus mâna pe minge în propriul careu și Danilo nu a iertat de la punctul cu var. S-a terminat 1-1 și FC Porto pornește cu prima șansă de calificare în returul din 10 martie, care va fi în direct la Digi Sport.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”