radoi
Lovitură în Bănie: Mirel Rădoi a spus "nu"! Cine e noul antrenor favorit să preia Universitatea Craiova
iftime 8
Valeriu Iftime, în culmea fericirii după ce FC Botoșani a umilit-o pe FCU Craiova: ”E talismanul nostru”

Steaua Steaua
    FINAL! Steaua a fost dominată tot meciul, având o singură ocazie, în prelungiri.
  • 90+3 | Ocazii
    PRIMA OCAZIE A STELEI! Tade a scăpat singur după o pasă a lui Tudorie, a intrat în care și a încercat să-l dribleze pe Pleșca, dar portarul gazdelor l-a deposedat pe atacantul campioanei.
  • 79 | Schimbări
    Iese Batin, intră Patache.
  • 78 | Schimbări
    Iese Enceanu și intră Târnovan.
  • 70 | Ocazii
    Croitoru rămâne singur în careu în dreapta, după o respingere, șutează în diagonală, dar trimite pe lângă poartă.
  • 65 | Schimbări
    Muniru intră în locul lui Neagu.
  • 64 | Ocazii
    OCAZIE URIAȘĂ ROMAN! Batin scapă pe stânga, centrează din prima în centrul careului, unde Roman vine excelent, reia din alergare, din poziție foarte bună, dar trimite mult în afara cadrului porții.
  • 61 | Ocazii
    Dimitrov șutează de la 23 de metri, dar trimite peste transversală.
  • 60 | Schimbări
    Iese Martinus și intră Brata.
    Iese Grădinaru și intră Tade.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Martinus vede galben după un fault asupra lui Grădinaru.
  • 56 | Ocazii
    GAZDELE CER PENALTY! Batin intră în careu, e împins de Toșca, acesta îl lovește și peste picior, dar Alexandru Tudor lasă jocul să continue.
    Începe repriza secundă.
    Iese Vașvari și intră Cabrera.
    FINALUL PRIMEI REPRIZE. Niciun minut de prelungire.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Cojocaru e avertizat după ce a ieșit aiurea în afara careului, încercând să-l blocheze pe Martinus și a jucat mingea cu mâna.
  • 38 | Ocazii
    Batin scapă din nou pe stânga, centrează excelent pentru Roman, care preia greșit, se întoarce totuși, dar șutează slab și Cojocaru reține.
  • 36 | Ocazii
    Batin pătrunde pe stânga, în viteză, trece ușor de Râpă și șutează la colțul scurt, însă în plasa laterală.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Râpă vede și el galben, după un fault asupra lui Batin.
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Croitoru mai scoate un glaben, pentru al doilea închizător al oaspeților, Neagu.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Tahar e avertizat după un fault asupra lui Croitoru.
  • 21 | Ocazii
    Martinus trece de un adversar și șutează de la marginea careului, dar Cojocaru prinde cu siguranță.
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Vașvari vede primul galben al meciului, după un fault la mijlocul terenului.
  • 20 | Ocazii
    Corner de pe stânga al gazdelor, Croitoru centrează, Cojocaru iese greșit, Roman deviază balonul și Batin, singur, reia foarte slab, afară, deși poarta era goală.
  • 16 | Ocazii
    FOARFECĂ NGADEU! După un atac prelungit al gazdelor, balonul e centrat de pe stânga, iar Ngadeu reia spectaculos, din foarfecă, dar trimite puțin în afara cadrului porții.
  • 10 | Ocazii
    Batin scapă în stânga, îl întoarce pe Râpă, apoi intră în careu și șutează, dintr-o poziție excelentă. Mingea e însă deviată de Carp și se duce afară. Alexandru Tudor, deși aproape de fază, dictează repunere din 6 metri pentru Steaua.
  • 2 | Goluri
    GOOOOOOL STEAUA! GOOOOOOL IANCU! Lovitură liberă de la 22 de metri, central, Iancu trimite aproape de vinclul din stânga lui Pleșca.
Mirel RădoiSteaua

VIDEO FC Botoșani - Steaua 0-1. Gol în minutul 2 și apoi dominare totală a gazdelor. Campioana, cu rezervele

Steaua a câştigat cu 1-0 la Botoşani chiar dacă a fost dominată tot meciul. Golul lui Iancu din lovitură liberă, a făcut diferenţa. Fără Chipciu și Adi Popa pe foaia de joc, campioana a avut o singură ocazie în afară de gol, în prelungirile partidei.

Steaua a rezistat unui adevărat asediu la Botoşani și a plecat cu toate punctele. Mirel Rădoi a început partida cu un prim 11 inedit, format din rezerve, cu portarul Cojocaru căpitan şi cu Gabi Iancu, jucător pus pe lista de transferuri, titular. Dornic de reabilitare, Iancu a deschis scorul în minutul 2, direct din lovitură liberă.

Terenul s-a înclinat apoi la poarta lui Cojocaru. Camerunezul Ngadeu putea egala din foarfecă, în minutul 16. Batin l-a depăşit în viteză pe Râpă, dar a tras în plasa laterală, în minutul 36, și imediat după Roman nu a reuşit să transforme în gol centrarea perfectă a lui Batin.

După pauză, Grozavu a fost ca un leu în cuşcă pe banca moldovenilor, care au continuat să atace şi au cerut penalty la intrarea lui Toşca asupra lui Batin, în suprafaţa de pedeapsă, în minutul 56.

Dimitrov a tras tare, dar puţin peste poartă, după 5 minute. Roman a ratat încă o dată din poziţie ideală, din pasa aceluiaşi Batin, în minutul 64, iar steliştii au avut din nou şansă şi la şutul lui Croitoru, din interiorul careului.

Moldoveniii au terminat benzina iar Tade putea marca golul de 2-0 în prelungiri. FC Botosani - Steaua s-a terminat 0-1 și moldovenii rămân fără victorie în fața roș-albaștrilor. Botoşani a ajuns la 6 meciuri consecutive fără victorie, în timp ce Steaua este neînvinsă în acest debut de campionat.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român