ULTIMA SCHIMBARE LA VASLUI. A ieșit Enescu, a intrat RAREȘ
  • 79 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA VASLUI. A ieșit Popa, a intrat EPURE
  • 78 | Auto Goluri
    GOOOOOL VASLUI: 1-4, MUREȘAN, autogol! Fundașul giurgiuvenilor a trimis în propria-i poartă centrarea venită de pe stânga de la Pătulea
  • 72 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA VASLUI. A ieșit Pîrvu, a intrat ȘOPU
  • 60 | Goluri
    GOOOOOL ASTRA: 0-4, ALIBEC. Atacantul a realizat dubla
  • 57 | Faze meciFC Vaslui
    Ivanovski a scăpat pe stânga și a tras direct la poartă, dar mingea s-a dus pe lângă.
  • 53 | Goluri
    GOOOOOL ASTRA: 0-3, ALIBEC. Atacantul a scăpat frontal cu Ormenișan și a marcat
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    ENESCU a primit un cartonaș galben pentru un fault la Takayuki
  • 49 | Goluri
    GOOOOOL ASTRA: 0-2, TAKAYUKI. Mijlocașul a finalizat cu capul din interioul careului
    S-a reluat partida
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45 | OcaziiFC Vaslui
    Ivanovski a tras de la marginea careului, tot pe colțul scurt, dar Ormenișan a fost atent și a respins în corner.
  • 44 | Goluri
    GOOOOOL ASTRA: 0-1, CRISTESCU. Mijlocașul giurgiuvenilor a făcut o preluare excelentă la marginea careului, după care a finalizat exact la vinclu
  • 42 | Faze meciFC Vaslui
    Alibec i-a pasat excelent lui Ivanovski, în interiorul careului, iar acesta din urmă a tras, dar direct într-un adversar
  • 32 | Faze meciFC Vaslui
    Acțiune personală bună a lui Ioniță, care a și tras mai apoi de la marginea careului, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 28 | OcaziiFC Vaslui
    Bună acțiune de atac a giurgiuvenilor, Alibec i-a pasat elegant, cu câlcâiul, lui Cristescu, după care acesta din urmă a tras din prima, dar direct în brațele lui Ormenișan
  • 25 | OcaziiFC Vaslui
    Ivanovski, a primit o pasă bună de la Ioniță II, după care a căutat vinclul cu un șut din afara careului, dar mingea a trecut pe lângă
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    ALIBEC a primit un cartonaș galben, pentru că l-a tras de șort pe Popa
  • 21 | Faze meciFC Vaslui
    Același Alibec a mai încercat un șut, de data asta de la marginea careului, dar mingea s-a dus mult peste poartă
  • 20 | OcaziiFC Vaslui
    Replica giurgiuvenilor n-a întârziat. Alibec a executat o lovitură liberă, de la aproximativ 30 de metri, perpendicular pe poartă, dar mingea a trecut pe lângă bara lui Ormenișan
  • 18 | OcaziiFC Vaslui

OCAZIE GOL VASLUI. Pătulea a profitat de o mare eroare a lui Mureșan, care a călcat pe minge, după care a tras pe colțul scurt, dar mingea a trecut de puțin pe lângă poartă.

• 16 | OcaziiFC Vaslui
    Alibec, excelent lansat în atac, a ajuns prea târziu la minge, care a fost reținută de Ormenișan. În urma duelului, atacantul a căzut în careu, dar nu s-a pus problema de 11 metri
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    TEMWANJERA a primit un cartonaș galben pentru un fault asupra lui Ivanovski
  • 14 | Faze meciFC Vaslui
    Pătulea i-a trecut mingea printre picioarele lui De Amorim, dar apoi fundașii giurgiuvenilor au respins în corner.
  • 11 | Faze meciFC Vaslui
    Alibec a executat o lovitură liberă, din afara careului, dar mingea s-a dus pe lângă poarta lui Ormenișan
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut giurgiuvenilor.
Daniel IsăilăAstra

VIDEO FC Vaslui - Astra 1-4. Moldovenii revin în Liga 2. ”Astralii”, la antrenament

Astra, noua vicecampioană a României, a terminat sezonul actual al Ligii 1 în stil de mare echipă, printr-o victorie fără drept de apel obținuă în fața unei echipe a Vasluiului, formată din mai mulți jucători sub 20 de ani.

La ultimul meci în Liga 1, după opt ani petrecuți pe prima scenă a fotbalului românesc, FC Vaslui, care a trimis pe teren o echipă încropită, a început meciul curajos. În mod normal, FC Vaslui - Astra trebuia să fie un meci de zile mari, disputat între două echipe de top din România, dar până la urmă, din cauza condițiilor financiare de la gruparea moldoveană totul s-a transformat într-un antrenament cu public pentru giurgiuveni.

Iar faptul că Daniel Isăilă a spus, la finalul meciului, că principalul scop al echipei sale, pe lângă victorie, a fost acela de a nu se accidenta spune totul despre derularea ostilităților din teren. Conștient că orice șansă este binevenită, Pătulea, care a alergat cât pentru trei partide, motiv pentru care a terminat benzina pe final, a fost aproape de a marca în minutul 16.

Replica giurgiuvenilor nu a întârziat și, patru minute mai târziu, Alibec a ratat din poziţie bună. Până la urmă, cei care au marcat au fost giurgiuvenii, care au intrat la pauză cu avantaj pe tabelă după golul marcat de Cristescu. Repriza a doua s-a jucat aproape numai în careul vasluienilor. Takayuki a făcut 2-0 în minutul 49. Alibec şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, după ce a scăpat singur cu portarul. Atacantul Astrei a reusit dubla in minutul 63.

Scorul final a fost stabilit de Mureşan. Fundaşul giurgiuvenilor a trimis în propria poartă o centrare a lui Pătulea. S-a terminat 1-4, vasluienii se pregătesc pentru revenirea în Liga 2, în timp ce ”astralii” au acum în gând numai finala cu Steaua.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

colaj ilie dumitrescu istvan kovacs

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024

FOTBAL: Hermannstadt - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Farul - CFR Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Juventusâ& x80;& x99;s Adrien Rabiot portrait in action during Hellas Verona FC vs Juventus FC, Italian soccer Serie A

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, ora 22:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român