Real Madrid v FC Bayern München: Semi-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Englezii au mai descoperit ceva: Real Madrid a încălcat protocolul UEFA!
Brazil. 11th Oct, 2021. In this photo illustration the UEFA Euro 2024 logo seen displayed on a smartphone. Credit: SOPA Images Limited/Alamy Live News
Oficial Vestea primită de România: UEFA a luat decizia înainte de EURO 2024
kopic
Zeljko Kopic, pregătit de ”meciul sezonului” pentru Dinamo! 3 fotbaliști sunt în afara lotului

• 75 | OcaziiGalatasaray
    Telles prinde un șut de zile mari, din afara careului, Cech scoate de sub transversală
  • 68 | Schimbări
    Modificare la Chelsea: Eto`o intră în locul lui Torres
  • 66 | Schimbări
    Mourinho face și el o schimbare: Obi Mikel intră în locul lui Schurrle
  • 65 | Goluri
    GOOOOL GALATA! Chedjou a înscris cu latul din interiorul careului mic și a readus egalitatea pe tabelă
  • 63 | OcaziiGalatasaray
    RATARE MARE GALATA! În urma unei faze prelungite de atac, Selcuk trimite în BARĂ dintr-un metru, iar Chelsea scapă cu fața curată
  • 51 | OcaziiGalatasaray
    Torres a avut șansa dublei, dar șutul său foarte bun la colțul scurt a fost respins de Muslera în corner
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Terry primește un cartonaș galben pentru obstrucționarea unei faze. A avut un balon în mână, în timp ce faza se juca deja cu alta primită de pe margine
  • 39 | OcaziiGalatasaray
    Telles trage de la 22 de metri, la colțul lung, Cech reușește să respingă în corner printr-un reflex foarte bun
  • 31 | Schimbări
    Prima schimbare a partidei: Hajrovic îi lasă locul lui Yekta
  • 29 | OcaziiGalatasaray
    Hajrovic a tras de la limita careului, la colțul scurt, dar Cech a fost la post și a reținut
  • 14 | OcaziiGalatasaray
    Willian driblează un adversar, iar apoi trage de la 20 de metri, la colțul lung. Muslera reține
  • 9 | Goluri
    GOOOL CHELSEA! Torres a primit o pasă foarte bună de la Azpilicueta, iar atacantul iberic a trimis calm în poarta goală, din preajma careului mic
  • 4 | OcaziiGalatasaray
    Muslera a ieșit hazardat din poartă, a respins greșit până la Willian, dar brazilianul nu a găsit spațiul porții, deși aceasta era goală
Jose MourinhoChelsea

VIDEO Galata - Chelsea 1-1. Mulțumit de rezultat, Mou s-a apărat în finalul meciului

Galatasaray și Chelsea au încheiat la egalitate, 1-1, partida tur din optimile UEFA Champions League. Londonezii au condus, dar n-au reușit să-și păstreze avansul pe tabelă. Calificarea se decide la Londra!

Trupa lui Jose Mourinho a avut prima ocazie, însă Willian nu a putut profita de gafa lui Muslera din minutul 4. Portarul Galatei și-a reparat greșeala cu o intervenție de ultim moment la lobul brazilianului. Chelsea nu a mai iertat apărarea turcilor cinci minute mai târziu. Torres a deschis scorul din centrarea lui Azpilicueta, în minutul 8.

Galatasaray a ripostat înainte de pauză. Brazilianul Telles l-a întins pe Petr Cech cu un șut periculos respins de portarul londonezilor în corner. Apoi Burak Yilmaz a trimis mingea în plasă, dar golul a fost anulat din cauza faptului că erau două mingi pe teren (41).

După pauză, Muslera a reușit să blocheze șutul din unghi al lui Torres, iar gazdele au prins curaj. Selcuk Inan a nimerit bara în urma unui corner executat de Wesley Sneijder, după care a venit și egalarea.

Tot olandezul a trimis în careu din lovitură de colț, iar fundașul Chedjou a înscris nestingherit pentru 1-1, în minutul 65. Gruparea Cim Bom putea da lovitura la șutul lui Alex Telles, însă Cech a fost la post.

Galatasaray - Chelsea s-a terminat 1-1, iar Mourinho a arătat că este mulțumit pe finalul jocului, când nu a mai forțat atacul. Calificarea se va decide în returul de pe Stamford Bridge, pe 18 martie, în direct pe Digi Sport și digisport.ro

Alegerea făcută de UEFA, după ce Real...

UEFA Euro 2028 and Euro 2032 Announcement - UEFA Headquarters

Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din...

ianis

Oficial OUT de la Bayern! Vândut la doar două...

firo: Fuvuball: Soccer: April 23, 2022 1st Bundesliga, season 2021/2022 31st matchday FC Bayern Mvnchen - Borussia Dortmund 3:1, Leroy Sane, Malik Tillman, FC Bayern Mvnchen, FCB, Bayern, FC Bayern, half figure,

Exclusiv Cine ar fi, până la urmă, noul antrenor...

FOTBAL: FCSB - CFR Cluj, ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Alegerea făcută de UEFA, după ce Real Madrid - Bayern s-a lăsat cu o controversă uriașă de arbitraj

Gigi Becali, bun de plată? Cum poate ajunge să plătească o avere pentru Siyabonga Ngezana

Video Viral instant! Ce a pățit Andreea Bălan la un concert: ”Dezastru!”. Reacția artistei, ”de milioane”