FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, SUPERLIGA SUPERBET (5.02.2024)
Doi fotbaliști de la FCSB nu vor juca în derby-ul cu Rapid! Elias Charalambous a făcut anunțul

Dinamo Dinamo
  • 90+6 | Final repriza 2
    Fluier final, Gaz Metan smulge un punct in extremis contra celor de la Dinamo
  • 90+5 | Goluri
    GOOOOL GAZ METAN MEDIAȘ, 1-1! Bawab egalează cu capul în cel de-al cincilea minut al prelungirilor, la o fază la care apărătorii dinamoviști au ezitat în lanț să respingă mingea trimisă de Frăsinescu
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Raăzvan Avram este avertizat
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Cosmin Matei
  • 84 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie mare pentru Dinamo! Boubacar scapă singur spre poarta gazdelor după o minge făcută cadou de adversari, însă preluarea este prea lungă și finalmente este blocat de Pleșca și de fundașii Gazului
  • 81 | OcaziiGaz Metan Mediaș

Dinamo trece din nou pe lângă golul doi prin Lazăr, al cărui șut este blocat de Pleșca și mingea se duce în corner

• 80 | Cartonaşe Galbene

Galben penttru Bălgrădean, care va fi suspendat etapa următoare pentru cumul de cartonașe

• 79 | Schimbări
    Robertson este introdus în locul lui Vitinho
  • 77 | Schimbări
    Filip se accidentează și este înlocuit de Collins Fai, care astfel revine pe gazon după șapte luni într-un meci oficial
  • 57 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Gazdele trec pe lângă egalare după ce Bawab nu reușește să reia un balon care i-a venit puțin în spate pe linia de 6 metri!
  • 43 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie mare pentru Dinamo de a face 2-0! Cosmin Matei se descurcă excelent pe stânga și apoi plasează un balon pe colțul lung, mingea trecând însă milimetric pe lângă bara din stânga lui Bălgrădean
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Muth este avertizat
  • 38 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Cosmin Matei reia elegant din voleu din afara careului, Pleșca reține fără emoții
  • 34 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului: la gazde intră Răzvan Avram în locul lui Muntean
  • 33 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Muth trimite puternic din lovitură liberă, respinge Bălgrădean lateral
  • 31 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ciprian Petre șutează extraordinar din afara careului, dar mingea lovește bara, cu Bălgrădean complet spectator
  • 30 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Aflat în flancul stâng de atac al echipei sale, Florin Dan încearcă o execuție surprinzătoare, însă mingea trece la câțiva metri de poarta lui Bălgrădean
  • 28 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Bărboianu aruncă un balon la firul ierbii în careul mic al gazdelor, Pleșca plonjează și reține
  • 22 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Pleșca apără lovitura de la 11 metri executată de Dragoș Grigore, scorul rămâne 0-1!
  • 21 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Penalty pentru Dinamo, după un fault făcut de Buzean asupra lui Șucudean!
  • 16 | Goluri
    GOOOOL DINAMO, 0-1! Venit lansat din partea dreapta, Cosmin Matei reia în poarta gazdelor o centrare perfectă venită de la Steliano Filip!
  • 12 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Țucudean reia spre poartă cu pământul, mingea lovește bara, dar fotbalistul este semnalizat în poziție de ofsaid
  • 10 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Cătălin Munteanu execută un corner, mingea ajunge la Dorin Rotariu de la un adversar, dar acesta nu scoate decât o0 nouă lovitură de colț
Flavius StoicanDinamo

VIDEO Gaz Metan - Dinamo 1-1. Bawab a adus un punct de aur pentru gazde în minutul 90+5, la ultima fază

Dinamo a venit cu planuri mari la Mediaș. După două eșecuri la rând, din care primul a atras furia fanilor, care i-au suspectat pe elevii lui Flavius Stoican de non-combat la Brașov, echipa din Șoseaua Ștefan cel Mare a ratat la mustață trei puncte pe terenul celor de la Gaz Metan.

“Câinii” au început cu pedala la podea, iar golul a venit firesc, la un sfert de oră de la fluierul de start, când Cosmin Matei a reluat din prima după centrarea lui Steliano Filip, după o fază veritabilă de atac pornită de la Boubacar.

Cinci minute mai târziu, George Ţucudean a scos un penalty, însă cel mai bun marcator de la punctul cu var al bucureștenilor, Dragoş Grigore, a ratat prima lovitură de pedeapsă din acest sezon după ce Pleșca a amintit de prestația avută în Europa League cu Mainz și a intuit colțul corect.

Puțin mai târziu, Ciprian Petre putea restabili spectaculos egalitatea, dar transversala l-a salvat pe Bălgrădean, la o fază la care goalkeeper-ul a fost doar spectator.

În repriza secundă, Buzean l-a întins şi el pe portarul lui Dinamo, cu un şut-centrare. Collins Fai a revenit pe teren după o pauză de şapte luni, iar pe final a fost martor la două mari ratări ale colegilor. Mai întâi, Lazăr a fost blocat de Pleşca, iar Boubacar şi Matei s-au încurcat în loc să majoreze scorul.

Lovitura de teatru a venit când nimeni nu se mai aștepta. Ocaziile s-au răzbunat la ultima fază, în cel de-al cincilea minut al prelungirilor, când Bawab a marcat cu o lovitură de cap după ce Frăsinescu a prelungit pe spate un balon repus din aut de margine şi a semnat scorul final: Gaz Metan Dinamo 1-1.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!