xavi
Întâlnire decisivă între Xavi și conducerea Barcelonei. Când va fi luată decizia finală
FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Se pregătește ”nota de plată”! Ce riscă Ronald Araujo, după gesturile făcute la adresa lui Istvan Kovacs
FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Exclusiv Care este starea lui Luca Mihai, la cinci zile de la accidentare. ”Șocant. Nu exagerez cu nimic”

• 90+3 | Final repriza 2Getafe
    S-a terminat meciul, Barcelona câștigă cu 5-2 la periferia Madridului!

• 72 | Goluri

GOOOL BARCELONA,. 2-5! Fabregas marchează golul 5 al catalanilor din penalty, după un fault al lui Borja

• 70 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Lopez
  • 68 | Goluri
    GOOOL BARCELONA, 2-4! Fabregas marchează golul 4 al oaspeților!
  • 43 | Goluri
    GOOOL BARCELONA: 2-3: Hatrick Pedro, acesta marcând din șase metri, pentru a treia oară în 10 minute!
  • 41 | Goluri

GOOOL BARCELONA, 2-2: Același Pedro egalează după o pătrundere pe stânga, finalizată cu un șut la colțul lung

• 34 | Goluri
    GOOOL BARCELONA, 2-1: Pedro înscrie de la 20 de metri, după ce Moya nu poate reține mingea
  • 33 | OcaziiGetafe
    Pinto respinge în corner o minge trimisă pe poartă de la colțul terenului
  • 15 | Goluri
    GOOOL GETAFE, 2-0! Lisandro majorează scorul printr-o lovitură de cap!
  • 10 | Goluri
    GOOOL GETAFE, 1-0! Escudero scapă pe stânga și înscrie pe sub Pinto!
  • 2 | Ocazii
    Pique se trezește cu o minge în cinci metri de Moya, dar trage fix în acesta. Ocazie mare pentru catalani.
Gerardo MartinoBarcelona

VIDEO Getafe - Barcelona 2-5. Revenire spectaculoasă a catalanilor, după ce echipa lui Marica a condus cu 2-0

Meci de senzaţie între Getafe şi Barcelona în Primera Division! Gazdele au avut 2-0, dar catalanii s-au impus cu 5-2! Marica a jucat titular la Getafe şi a avut 2 ocazii importante într-o partidă al cărei erou a fost Pedro.

Timp de 35 de minute, Getafe a dat senzaţia că poate produce surpriza etapei din Primera Division. Gazdele au început în forţă confruntarea cu Barcelona şi Marica a avut prima ocazie. Getafe a deschis scorul în minutul 10 prin Escudero, care a fructificat pasa superbă a lui Lafita.

Cinci minute mai târziu, trupa lui Luis Garcia şi-a dublat avantajul: liber în careu la un corner, Lisandro Lopez l-a învins şi el pe Pinto. Marica putea duce scorul la 3-0, dar Busquets l-a blocat când se pregătea să şuteze.

Barcelona a revenit spectaculos: Pedro a redus din diferenţă în minutul 35. Tot el, a adus egalarea peste 6 minute cu un şut superb. Pedro şi-a continuat recitalul şi în minutul 43 a reuşit hat-trickul. Atacantul este cel mai eficient jucător al Barcei cu 10 goluri în acest sezon. În partea secundă, Getafe a căutat în zadar egalarea. Tot catalanii au fost cei care au înscris. În minutul 68, Fabregas a marcat golul 4 al catalanilor. Peste 4 minute, Pedro a obţinut o lovitură de la 11 metri şi Fabregas a făcut dubla.

Până la urmă, Getafe - Barcelona s-a terminat 2-5 şi catalanii rămân pe prima poziţie în Primera Division.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

• 18:15 LIVE Stirile Digi Sport
  • 18:30 Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani
  • 19:30 LIVE Digi Sport Special
  • 20:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 21:15 LIVE Digi Sport Special
  • 21:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 22:30 LIVE Digi Sport Special
  • 23:45 LIVE Super Avancronica