dinamo voluntari
Live Video&Text Dinamo - FC Voluntari 0-0, ACUM, în direct pe Digi Sport 1. ”Finală” pentru salvarea de la retrogradare

Bosnia Bosnia
    Final de meci la Dublin! Irlanda s-a impus cu 2-0 şi a obţinut a doua calificare consecutivă la Euro.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Şi Djuric a primit galben, tot pentru proteste.
    Dzeko este avertizat pentru proteste.
  • 90+2 | OcaziiIrlanda
    Ocazie Bosnia! Ibisevic a ratat şansa de a reduce din diferenţă, şutul său din apropiere lovind bara transversală.
  • 90 | Schimbări
    Ultima modificare la gazde. O'Shea a intrat în locul lui Whelan.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Long, după un duel cu Zukanovic.
  • 80 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Ibisevic i-a luat locul lui Lulic.
  • 75 | OcaziiIrlanda
    Ocazie Irlanda! Long a fost aproape de a profita de o eroare în apărarea Bosniei, dar atacantul gazdelor a amânat momentul şutului şi, jenat de Spahic, nu a prins spaţiul porţii din poziţie foarte bună.
  • 70 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 2-0 Irlanda! Walters reuşeşte dubla cu un şut din prima din apropiere, după o lovitură liberă de pe partea stângă şi o respingere nefericită a lui Vranjes.
  • 69 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. A intrat Djuric în locul lui Medunjanin.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru nou-intratul McClean, care l-a faultat pe Vranjes.
  • 55 | Schimbări
    A doua modificare la "verzi". A ieşit Hoolahan şi a intrat McClean.
    Prima schimbare la gazde. Long a intrat în locul lui Murphy.
  • 54 | OcaziiIrlanda
    Ocazie Bosnia! Fază frumoasă creată de oaspeţi pe partea dreaptă, dar Lulic a luftat incredibil după centrarea foarte bună a lui Visca.
    Prima schimbare a meciului. Besic a intrat în locul lui Cocalic.
    Pauză la Dublin! Irlanda conduce cu 1-0 şi este la 45 de minute de calificarea la Euro.
  • 34 | OcaziiIrlanda
    Ocazie Bosnia! Dzeko i-a aşezat foarte bine mingea lui Medunjanin la marginea careului, dar şutul mijlocaşului bosniac a trecut peste poartă.
  • 24 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Irlanda! Walters a executat impecabil lovitura de pedeapsă şi i-a adus în avantaj pe elevii lui Martin O'Neill, care se apropie de calificarea la Euro.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Lulic, care a protestat.
  • 23 | Penalty-uriIrlanda
    Penalty Irlanda! Centralul Bjorn Kuipers a acordat lovitură de la 11 metri în favoarea gazdelor, după un presupus henţ comis în careu de Zukanovic, la o centrare a lui Murphy.
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Spahic, după un fault asupra lui Hendrick.
  • 15 | Faze meciIrlanda
    #Irlanda are o serie de opt meciuri fără înfrângere pe teren propriu. Ultimul eşec acasă a fost înregistrat în mai 2014, cu Turcia.
  • 9 | Faze meciIrlanda
    Acţiune periculoasă a gazdelor, pe partea stângă, dar Begovic a reuşit să respingă în corner centrarea lui Brady.
    A început meciul. Înainte de startul partidei, a fost ţinut un minut de reculegere, în memoria victimelor din atentatele de la Paris.
Mehmed BazdarevicBosnia

VIDEO Irlanda - Bosnia 2-0. Dubla lui Jonathan Walters îi trimite pe "verzi" la Euro 2016

Irlanda a câştigat cu 2-0 returul barajului cu Bosnia şi s-a calificat pentru a doua oară consecutiv la Campionatul European, cu scorul general de 3-1.

Victimele atentatelor de la Paris au fost comemorate înainte de startul partidei de la Dubşin, care a început de la scorul general de 1-1, rezultatul înregistrat la Zenica.

La chiar prima fază notabilă a întâlnirii, în minutul 23, irlandezii au primit penalty, după ce arbitrul a văzut henţ la Zukanovic. Jucătorul lui Stoke City, Jonathan Walters, a transformat şi le-a adus pe gazde în avantaj.

Peste doar două minute, Dzeko a dat replica pentru Bosnia, dar nu a nimerit cadrul porţii, la fel ca şi Medunjanin, care a tras peste de la marginea careului.

În minutul 70, Walters a devenit erou naţional în Irlanda, după ce a realizat dubla cu un şut din câţiva metri.

Shane Long a ratat şansa lui 3-0, nereuşind să marcheze dintr-o situaţie excelentă, singur cu Begovic.

Meciul s-a terminat cu bara lui Ibisevic, din minutele de prelungire, iar Irlanda merge la Campionatul European pentru a doua oară la rând.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”