Start a doua repriza
  • 90+3 | Start a doua repriza
    S-a terminat meciul
  • 90+3 | OcaziiJuventus
    Handanovic intervine salvator pe linia porţii în faţa lui Tevez, la ultima ocazie a partidei
  • 90 | Schimbări
    M`Vila îl înlocuieşte pe Icardi
  • 86 | OcaziiJuventus
    Icardi trage peste poarta lui Buffon la capătul unui contraatac al oaspeţilor, fază la care Osvaldo i-a reproşat atacantului că nu a continuat acţiunea cu o pasă la Podolski
  • 83 | OcaziiJuventus
    Icardi îl pune la încercare pe Buffon cu un şut puternic de la 16 metri, la colţul scurt
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Bonucci primeşte cartonaşul galben
  • 81 | OcaziiJuventus
    Inter ratează cea mai mare ocazie a partidei. Icardi a reluat pe lângă după o centrare a lui Podolski
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Juan este avertizat după un fault făcut asupra lui Pogba
  • 78 | Schimbări
    Schimbare la Juventus. Perreyra îi ia locul lui Vidal
  • 77 | OcaziiJuventus
    Paul Pogba a trimis puţin pe lângă poarta lui Inter cu o lovitură de cap, după un coner bătut de Pirlo
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    D'Ambrosio primeşte cartonaşul galben, după o intrare imprudentă la Lichsteiner
  • 74 | Faze meciJuventus
    Icardi a marcat cinci goluri în cele patru meciuri disputate împotriva lui Juventus
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Morata primeşte un avertisment pentru o simulare
  • 69 | OcaziiJuventus
    Pirlo execută în forţă o lovitură liberă de la 22 de metri, dar Handanovic are un reflex de zile mari
  • 49 | Faze meciJuventus
    Inter nu a expediat niciun şut pe spaţiul porţii în prima repriză. Ultima oară când oaspeţii s-au întâlnit cu această situaţie a fost în august 2014, contra lui Torino
    A început repriza a doua
    S-a terminat prima repriză
  • 40 | Faze meciJuventus
    Juventus a marcat în primele 15 minute ale ultimelor trei meciuri cu Inter disputate la Torino
  • 35 | OcaziiJuventus
    Pogba s-a distrat cu apărarea lui Inter, dar Handanovic a fost din nou la înălţime şi l-a blocat pe francez
  • 34 | Faze meciJuventus
    Vidal trage cu efect de la marginea careului, dar Handanovic prinde mingea trimisă de mijlocaşul lui Juventus
  • 27 | OcaziiJuventus
    Handanovic scoate greu şutul trimis de la 22 de metri de Vidal şi este corner pentru Juventus
  • 22 | Faze meciJuventus
    Carlos Tevez a marcat al 30-lea gol în Serie A pentru Juventus de la venirea în Italia
  • 17 | Faze meciJuventus
    Ultima oară când cele două echipe s-au întâlnit în prima etapă a anului a fost pe 4 ianuarie 1998, atunci când Inter s-a impus cu 1-0, după golul marcat de Djorkaeff
  • 12 | Faze meciJuventus
    D`Ambrosio blochează şutul de la 18 metri trimis de Vidal şi Handanovic respinge în corner
  • 10 | Faze meciJuventus
    Golul înscris de Tevez este primul marcat împotriva lui Inter şi al 11-lea al acestui sezon în Serie A
  • 7 | Faze meciJuventus
    Golul marcat de Tevez este al şaptelea înscris de Juventus în primele 15 minute ale meciurilor disputate în acest sezon. Tot şapte goluri a primit Inter în primul sfert de oră al partidelor din această stagiune
  • 5 | Goluri

GOOOOOOL Juventus! Tevez deschide scorul după o pasă a lui Vidal, care l-a lăsat singur la patru metri de poarta lui Handanovic

• 2 | OcaziiJuventus
    Marchisio şutează în forţă de la marginea careului, dar mingea nu prinde spaţiul porţii
Roberto ManciniInter

VIDEO Juventus - Inter 1-1. Gazdele, la un punct în faţa Romei. Ocazii mari pentru milanezi pe finalul meciului!

Derby d'Italia dintre Juventus şi Inter s-a încheiat nedecis, 1-1. Torinezii au început furibund şi au deschis scorul după numai cinci minute prin Carlos Tevez, după o fază creată de Vidal. Argentinianul a ajuns astfel la cota 11 goluri în Serie A.

Vidal a fost şi el aproape de gol, dar Handanovic a respins în corner şutul chilianului. Pogba a reuşit driblingul serii, însă finalizarea nu a fost cea mai reuşită. Campioana Italiei a început să reducă din motoare în repriza secundă.

În minutul 64, Icardi a adus egalarea pentru Inter, cu al cincilea său gol înscris împotriva lui Juve, victima sa preferată. Handanovic şi-a mai salvat o dată coechipierii - a parat incredibil o lovitură liberă a lui Pirlo. Inter a ratat apoi ocazii mari pe final.

Icardi a trimis pe lângă, din centrarea lui Podolski, care a debutat în Serie A, iar apoi Buffon s-a opus la şutul argentinianului din marginea careului (83). Inter a rămas în zece după eliminarea lui Kovacic, pentru un fault asupra lui Lichtsteiner.

În prelungiri, Inter a salvat un punct graţie aceluiasi Handanovic, după ce Pogba a creat panică în careul nerazzurrilor. Derby-ul etapei a 17-a din Serie A s-a terminat 1-1, iar Juventus este lider, cu un singur punct avans în faţa Romei.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar