Ratare Penalty-uri
Schimbări
Cartonaşe Roşii
  • 90+4 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Valencia se impune pe terenul lui Ludogorets cu 3-0 și face un pas important spre calificarea în sferturile de finală din UEL
  • 79 | Cartonaşe Roşii
    Junior Quixada a primit cartonașul roșu pentru o lovitură aplicată în braț lui Joao Pereira
  • 59 | Goluri
    GOOOL VALENCIA! Senderos a majorat diferența, printr-o lovitură de cap, după o recentrare a lui Vargas
  • 54 | Faze meciLudogorets
    Bulgarii presează pentru un gol care le-ar readuce speranțele în acest meci, dar deocamdată nu reușesc să pună în pericol poarta adversă
  • 35 | OcaziiLudogorets
    Misidjan a tras cu efect, din interiorul careului, mingea a trecut puțin peste transversală
  • 33 | Goluri
    GOOOL VALENCIA! Paco Alcacer l-a lansat superb pe Cartabia, care a reluat din prima, la colțul lung și face 2-0 pentru iberici
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Caicara a primit un cartonaș galben
  • 31 | OcaziiLudogorets

BARĂ! Misidjan a tras la colțul lung, din afara careului, mingea a lovit stâlpul porții

• 30 | OcaziiLudogorets
    Marcelinho a șutat de la limita careului, peste poartă
  • 26 | Ratare Penalty-uri
    PENALTY RATAT! Bezjak a șutat în dreapta portarului, dar Diego Alves a respins și își păstrează echipa în avantaj
  • 24 | Cartonaşe Roşii
    Cartonaș Roșu! Keita este eliminat
  • 23 | Penalty-uriLudogorets
    Keita l-a faultat în careu Bezjak, iar centralul acordă lovitură de la 11 metri
  • 18 | OcaziiLudogorets
    Paco Alcacer a trimis peste poartă din interiorul careului, printr-o reluare cu latul, din centrarea foarte bună a lui Cartabia
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben îl vede Joao Pereira
  • 5 | Goluri
    GOOOL VALENCIA! Barragan a șutat de la 20 de metri, în diagonală și a deschis scorul pe stadionul din Sofia.
Juan Antonio PizziValencia

VIDEO Ludogorets - Valencia 0-3. Echipa lui Moți păstrează șanse infime de calificare

Visul frumos pare să se apropie de final pentru echipa lui Cosmin Moți, Ludogorets Razgrad. Fără fundașul român pe teren, suspendat pentru această partidă, bulgarii au cedat fără drept de apel, 0-3, la Sofia, împotriva Valenciei, în optimile Europa League.

Formația spaniolă a deschis scorul încă din minutul 5, în urma șutului superb expediat în diagonală de Barragan. Campioana Bulgariei putea să revină pe tabelă după faza din minutul 24, atunci când Keita l-a faultat în careu pe Bezjak, iar arbitrul a dictat lovitură de pedeapsă pentru gazde și cartonaș roșu pentru fostul jucător al Barcelonei.

Golgherul bulgarilor a ratat de la punctul cu var, iar peste alte 7 minute ocazia s-a răzbunat și Valencia și-a majorat avantajul pe tabelă. Paco Alcacer l-a lansat foarte bine pe Cartabia, iar jucătorul argentinian a reluat din prima, la colțul lung și a decis scorul pauzei: 0-2.

La 15 minute după reluare, Senderos a reluat cu capul și a stabilit scorul final, 0-3, care o transformă pe Valencia în mare favorită la calificarea în sferturile de finală din Europa League. Până la finalul meciului, singurul lucru notabil a mai fost reprezentat de eliminarea lui Junior Quixada, care a dus la restabilirea egalității numerice de pe teren.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

• 20:30 LIVE Stirile Digi Sport
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

MEDIA: Fotbal Club, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul