Gigi Becali a trasat obiectivul FCSB-ului după ce va deveni campioană. ”Respect dorința suporterilor”

29 noiembrieora 21:00
Malaga Malaga
Real Madrid Real Madrid
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    FINAL! Real obține a 16-a victorie consecutivă, un record absolut în istoria clubului.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOL MALAGA! GOOOOL SANTA CRUZ! Boka centrează de pe stânga, Santa Cruz  se înalță în centrulc areului și trimite cu capul, imparabil. Malaga - Real 1-2.
  • 89 | Schimbări
    Iese Bale, intră Chicharito.
  • 87 | Ocazii
    CASILLAS! Excepțională parada lui Casillas la lovitura liberă executată de Juanpi. Angeleri reia apoi peste poarta goală.
  • 86 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Isco vede al doilea galben și este eliminat.
  • 84 | Schimbări
    Iese Carvajal și intră Varane.
  • 83 | Goluri
    GOOOOOL REAL! GOOOOL BALE! Excepțională pasă pe care Ronaldo o dă cu capul, spre Bale, galezul preia, intră în careu și șutează fără nicio șansă pentru Kameni! Malaga - Real 0-2!
  • 82 | Faze meci
    Isco centrează excelent de pe stânga, Bale e singur în colțul careului mic, dar trimite cu capul total aiurea, peste transversală.
  • 81 | Ocazii
    Samuel șutează pe jos, de pe dreapta, din afara careului, Casillas respinge greșit, Santa Cruz trimite și el spre paortă, Casillas respinge din nou, apoi Illarramendi degajează.
  • 77 | Schimbări
    Iese Recio, intră Juanpi.
  • 76 | Ocazii
    RONALDOOOO! CE OCAZIE! Cristiano Ronaldo se trezește central, la 10 metri, cu balonul, după o eroare a fundașilor adverși, șutează plasat, dar Kameni se opune din nou!
  • 73 | Schimbări
    Iese Benzema și intră Illarramendi.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Isco este avertizat pentru un fault asupra lui Boka.
  • 67 | Ocazii
    Angeleri reia cu capul și mingea se duce periculos, puțin peste transversală.
  • 67 | Schimbări
    Sergio Sanchez iese accidentat, intră ANgeleri.
  • 65 | Schimbări
    La Malaga iese Duda și intră Horta.
  • 60 | Faze meci
    Casillas respinge greșit, în față, un șut de la 28 de metri expediat de Duda, dar apoi revine la timp și blochează în ultimul moment în fața lui Roque Santa Cruz.
  • 56 | Ocazii
    Excelentă pasă din prima trimisăd e Ronaldo, în careu, care-l lasă singur pe Isco cu Kameni, dar portarul gazdelor respinge șutul mijlocașului madrilen.
  • 54 | Faze meci
    Bale centrează de pe dreapta, peste întreaga defensivă a Malagăi, Cristiano reia din foarfecă, dar trimite afară.
  • 52 | Ocazii
    Kroos a centrat din lovitură liberă, de la 17 metri, lipit de linia de fund, Bale a reluat cu capul, dar a trimis în afara cadrului porții din poziție favorabilă.
    PAUZĂ
  • 43 | Ocazii
    BARĂ MALAGA! Duda șutează de la 25 de metri, violent, mingea se duce în transversala porții apărate de Iker Casillas.
  • 31 | Ocazii
    Ronaldo execută excelent lovitura liberă, de la 26 de metri, dar Kameni reușește să respingă, cu dificultate.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Darder e avertizat pentru un fault asupra lui Ronaldo.
  • 18 | Faze meci
    Karim Benzema își egalează cea mai bună serie de meciuri consecutive în care înscrie. E a cincea partidă la rând în care francezul punctează, după cele cu Barcelona, Granada, Rayo și Eibar. În total, are 8 goluri în acest sezon. E al șaselea meci consecutiv în care e pe teren și înscrie, dar a lipsit contra lui Levante, dispută care a avut loc între meciurile cu Bilbao și Barcelona.
  • 18 | Goluri
    GOOOOOL REAL! GOOOOOL BENZEMA! Ronaldo Pătrunde pe dreapta, driblează scurt și pasează în fața porții. Benzema îi ia excelent fața lui Weligton și deschide scorul! Malaga - Real 0-1!
  • 13 | Ocazii
    Prima ocazie pentru Malaga! Castillejo centrează de pe stânga, Santa Cruz îi ia fața lui Sergio Ramos și trimite periculos cu capul, dar Casillas respinge de sub transversală.
  • 12 | Ocazii
    RONALDOOOO- KAMENI! Jamez Rodriguez centrează de pe stânga, Bale preia la 10 metri, pe dreapta, pasează în centru, de unde Ronaldo reia fulgerător, de la 8 metri, dar Kameni respinge șutul portughezului, iar apoi balonul e degajat.
  • 5 | Ocazii
    A doua ocazie pentru Real. Ronaldo îi pasează lui James Rodriguez, care intră în careu, șutează, dar Sergio Sanchez reușește să respingă în corner.
  • 2 | Ocazii
    APĂRĂ KAMENI! Bale pătrunde din dreapta în centru și șutează de la 22 de metri, dar Kameni reușește să respingă torpila galezului.
Carlo AncelottiReal Madrid

VIDEO Malaga - Real Madrid 1-2. Benzema și Bale au marcat, Ronaldo a oferit două pase decisive

Real Madrid scrie istorie sub comanda lui Carlo Ancelotti: a învins la Malaga și a ajuns la 16 victorii consecutive, un record pentru gruparea blanco.

Madrilenii au început seria ocaziilor la poarta lui Kameni înca din minutul 2, când camerunezul a respins cu greu la șutul lui Bale. Casillas s-a remarcat cu o paradă spectaculoasă la lovitura de cap a lui Santa Cruz, în minutul 14.

Ronaldo a devenit pasator în minutul 18, când i-a oferit lui Benzema golul de 1-0: francezul a marcat cu un șut din interiorul careului mic.

Malaga putea egala rapid: Casillas a fost aproape de a scăpa în poartă balonul, la șutul lui Sergi Darder. Gazdele au încheiat prima repriză cu ocazia uriașă a lui Duda: șut din lovitură liberă care l-a învins pe Casillas, însă a nimerit bara.

Kameni a făcut minuni în poarta Malagăi și în repriza secundă. I-a refuzat golul lui Isco, scăpat singur cu portarul camerunez. Ronaldo a ratat incredibil cu 15 minute înainte de final. Recio și Weligton au gafat, iar portughezul s-a trezit singur cu Kameni, care a respins cu un reflex uluitor.

Două minute mai târziu, Bale a rezolvat partida cu un șut violent, la capătul unei curse în care a fost lansat de Ronaldo. Golul a venit perfect pentru Real, care a rămas în inferioritate numerică după două minute. Isco a văzut al doilea galben și a plecat mai devreme la vestiare.

Gazdele au redus din diferență prin Santa Cruz, gol din centrarea lui Boka, însă nu au putut evita prima înfrângere pe teren propriu din acest sezon.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”