profimedia-0554329919
Pioli, OUT! AC Milan și-a ales deja noul antrenor și suporterii au ”explodat”. A apărut o petiție
profimedia-0868404216
Video Juventus - AC Milan 0-0. Gazdele au ratat cât pentru două meciuri și rămân la cinci puncte în spatele ”Diavolului milanez”
gigi becali cruce
”Vino să îl aperi pe taică-tu'!”. Gigi Becali și-a băgat vedeta în ședință, după ce FCSB a luat titlul

• 90+3 | Final repriza 2
    Final de meci pe San Siro. AC Milan este prima echipă calificată în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după o victorie cu emoţii în faţa lui Sassuolo. Rossoneri s-au impus graţie golurilor înscrise de Pazzini şi De Jong, pentru oaspeţi punctând Sansone, din penalty.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Antei.
  • 87 | Schimbări
    Ultima schimbare pentru Di Francesco. Berardi l-a înlocuit pe Csibsah.
    Încă o modificare la Sassuolo. Autorul golului, Sansone, este înlocuit de Floro Flores.
  • 86 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL!!! Milan trece din nou în avantaj, după golul marcat de Nigel De Jong, care a înscris după o fază superbă, la care au mai participat Bonera şi Poli, ultimul lovind transversala înainte ca olandezul să trimită în poartă.
  • 86 | Schimbări
    Prima schimbare la oaspeţi. Zaza i-a luat locul lui Pavoletti.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Paolo Cannavaro.
  • 83 | Schimbări
    A doua schimbare la MIlan. A ieşit Cerci şi a intrat Montolivo.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Biondini, după un fault asupra lui Cerci.
  • 75 | Faze meciAC Milan
    Zapata, aproape de autogol, la o deviere nefericită, după o centrare din partea stângă.
  • 69 | Faze meciAC Milan
    Missiroli a trimis o centrare înşelătoare din partea stângă, iar Abbiati a respins în corner, evitând un gol al oaspeţilor.
  • 67 | OcaziiAC Milan
    Cerci a executat foarte bine o lovitură liberă de la mare distanţă, dar Pomini a respins în corner.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Missiroli.
  • 64 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL!!! Sansone execută foarte bine penaltyul şi restabileşte egalitatea pe Stadio San Siro.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Zapata a primit cartonaşul galben pentru faultul comis în careu asupra lui Pavoletti.
  • 63 | Penalty-uriAC Milan
    Oaspeţii au obţinut un penalty, în urma unui duel între Zapata şi Pavoletti.
  • 61 | OcaziiAC Milan
    Pazzini, din nou periculos. Atacantul gazdelor a scăpat pe partea dreaptă şi a tras din unghi la colţul scurt, dar Pomini a intervenit încă o dată decisiv.
  • 51 | OcaziiAC Milan
    Replica oaspeţilor a venit imediat, prin Sansone, al cărui şut din marginea careului a fost reţinut de Abbiati.
  • 50 | OcaziiAC Milan
    Pazzini, foarte aproape de dublă. Lovitura de cap a atacantului milanist a fost însă respinsă spectaculos de Pomini.
  • 48 | Faze meciAC Milan
    Înaintea pasei decisive de la golul lui Pazzini, ultimul assist al lui Cerci într-un meci oficial la nivel de club data din luna mai a anului trecut, când actualul jucător al rossonerilor evolua la Torino.
  • 46 | Schimbări
    Schimbare la Milan. Bonera l-a înlocuit pe De Sciglio.
  • 45+1 | Final repriza 1
    Pauză pe San Siro. AC Milan conduce cu 1-0, graţie primului gol al sezonului pentru Pazzini, în meciul care deschide optimile de finală ale Cupei Italiei.
  • 45+1 | Faze meciAC Milan
    Vrsaljko a reuşit să înscrie pentru Sassuolo, însă reuşita sa a fost anulată pentru offside.
  • 41 | OcaziiAC Milan
    Cerci, foarte aproape de a marca la primul meci ca titular la Milan. Mingea trimisă de jucătorul adus de la Atletico Madrid a lovit bara, apoi arbitrul a fluierat offside la unul dintre jucătorii gazdelor.
  • 38 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL!!! Pazzini a deschis scorul pentru Milan cu o execuţie de vârf adevărat, după o centrare excelentă a lui Alessio Cerci.
  • 37 | Faze meciAC Milan
    Acţiune personală a lui El Shaarawy în banda stângă, însă finalizarea a lăsat de dorit.
  • 36 | OcaziiAC Milan
    Bonaventura l-a găsit excelent pe Pazzini în careul oaspeţilor, iar atacantul rossonerilor a trimis la colţul lung, dar pe lângă poartă.
  • 28 | Faze meciAC Milan
    Pavoletti a venit foarte bine la colţul scurt şi a trimis periculos spre poarta lui Abbiati, după o centrare de pe partea dreaptă.
  • 25 | OcaziiAC Milan
    Cerci, lansat excelent, a protejat foarte bine mingea în faţa fundaşilor adverşi şi a tras cu piciorul drept, însă Pomini a reuşit să respingă. Prima ocazie importantă pentru Milan.
  • 19 | OcaziiAC Milan
    Sansone a fost foarte aproape să scape singur cu Abbiati, dar a fost blocat în ultimul moment de Abate, care a respins în corner, cu ceva emoţii pentru fanii gazdelor.
  • 14 | Faze meciAC Milan
    Schemă interesantă a oaspeţilor la un corner, dar Sansone a trimis mult peste poartă centrarea trimisă de Vrsaljko.
  • 6 | Faze meciAC Milan
    Poli a beneficiat de o şansă foarte bună de a deschide scorul, însă El Shaarawy a fost surprins în offside. În orice caz, mijlocaşul gazdelor trimisese peste poartă din câţiva metri.
  • 3 | Faze meciAC Milan
    O primă fază periculoasă la poarta lui Abbiati, însă Pavoletti nu a reuşit să tragă, după ce a scăpat foarte bine de un fundaş advers.
Eusebio Di FrancescoSassuolo

VIDEO Milan - Sassuolo 2-1. Echipa lui Inzaghi, prima calificată în sferturile de finală ale Cupei Italiei

AC Milan şi-a luat revanşa în faţa lui Sassuolo pentru înfrângerea din campionat şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce a câştigat cu 2-1 meciul disputat pe Stadio San Siro împotriva echipei lui Eusebio Di Francesco.

ră gol marcat în acest sezon, Gianpaolo Pazzini a deschis scorul pentru Milan în minutul 38, după o centrare foarte bună a lui Cerci, aflat la debutul ca titular în tricoul rossonero.

Jucătorul împrumutat de la Atletico Madrid putea face 2-0 peste doar trei minute, însă mingea trimisă de acesta din interiorul careului a lovit bara.

În finalul primei reprize, Vrsaljko a trimis balonul în plasa lui Abiatti, dar golul croatului a fost anulat pentru o poziţie de offside.

În minutul 50, portarul lui Sassuolo, Pomini, a reuşit cea mai spectaculoasă paradă a meciului, la lovitura de cap a lui Pazzini.

Oaspeţii au egalat în minutul 64, după ce Pavoletti a obţinut un penalty la un duel cu Zapata. Marcator ţi în victoria din campionat cu Milan, Sansone a transformat sigur lovitura de pedeapsă.

Echipa antrenată de Pippo Inzaghi a reuşit golul victoriei cu patru minute înainte de final, prin Nigel De Jong, care a înscris în urma unei faze la care Andrea Poli lovise transversala din apropiere.

Scor final 2-1, iar AC Milan se califică în sferturile de finală ale unei competitii pe care n-a mai câştigat-o din 2003.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după...

MEDIA: Fotbal Club, ora 23:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: FC SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - FC CFR 1907 CLUJ SA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (29.03.2024)

FOTBAL: CFR Cluj - Sepsi, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: ACSM POLITEHNICA IASI - AFC UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.12.2023)

FOTBAL: Poli Iași - UTA, ora 18:15, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Manchester United v Tottenham Hotspur - Premier League - Old Trafford

FOTBAL: Tottenham - Arsenal, ora 16:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (18.02.2024)

FOTBAL: Oțelul - Hermannstadt, ora 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro

FOTBAL: Gloria Buzău - Mioveni, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

man

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

promovare

Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia

Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g

A renunțat la sportul profesionist și a devenit ”cea mai frumoasă actriță de la Hollywood”