Ce surpriză! La 4 zile după ce l-a ”mitraliat” pe Istvan Kovacs, Xavi a revenit cu noi declarații
Guardiola a rupt tăcerea! Cum a comentat execuția lamentabilă a lui Bernardo Silva, după ce City a ieșit din UCL
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare

25.01.2014, 21:45, pe Digi Sport 1
Olympiacos  Olympiacos
Manchester United Manchester United
  • 93 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! OLYMPIACOS A ÎNVINS CU 2-0 ȘI PORNEȘTE CU PRIMA ȘANSĂ LA CALIFICAREA ÎN SFERTURILE DE FINALĂ
  • 81 | OcaziiOlympiacos
    Van Persie a ratat cea mai mare ocazie a lui United! Olandezul a șutat de la 11 metri, nemarcat, dar mingea a ocolit de puțin spațiul porții
  • 76 | Schimbări
    Modificare în trupa gazdă: autorul primului gol, Dominguez, părăsește terenul și este înlocuit cu Machado
  • 68 | Schimbări
    Prima modificare făcută și de greci: Fuser îi ia locul lui Campbell
  • 67 | OcaziiOlympiacos
    Olaitan a tras din afara careului, la vinclu, dar mingea a ocolit de puțin spațiul porții
  • 54 | Goluri
    GOOOOL OLYMPIACOS! Campbell mărește diferența printr-un șut plasat superb, de la 22 de metri, la colțul lung
    A reînceput jocul
    PAUZĂ! Gazdele conduc cu 1-0 la finalul primei părți
  • 40 | OcaziiOlympiacos
    Grecii scapă cu fața curată. Manolas respinge în corner o centrare periculoasă trimisă de Rooney
  • 38 | Goluri
    GOOOL OLYMPIACOS! Dominguez deviază spectaculos în plasă șutul lui Maniatis
  • 25 | OcaziiOlympiacos
    Perez trage de la limita careului, la colțul scurt, mingea lovește plasa laterală
  • 17 | OcaziiOlympiacos
    Cleverley șutează periculos din interiorul careului, mingea trece puțin peste transversală
  • 8 | OcaziiOlympiacos
    Dominguez a pătruns periculos în careu și a fost blocat în ultimul moment de Vidic

VIDEO Olympiacos - Man. United 2-0. Grecii prelungesc criza echipei lui Moyes

După turul din UEFA Champions League, Manchester United este la un pas să bifeze un sezon catastrofal, primul după era Ferguson.

La 15 puncte de titlu în Anglia, campioana antrenată acum de David Moyes a dezamăgit şi în turul optimilor UEFA Champions League din Grecia, unde Olympiacos a ratat prima ocazie după opt minute. Dominguez a fost blocat în ultimul moment de Vidic.

Dominaţi de greci, "diavolii" s-au văzut conduşi înainte de pauză. Dominguez nu a mai ratat - a deviat fin un şut al lui Maniatis.

La nici zece minute după pauză, Olympiacos şi-a dublat avantajul. Costaricanul Joel Campbell a avut timp să-şi pregătească o execuţie superbă. Ashley Young şi Van Persie au fost cel mai aproape de un gol marcat în deplasare pentru United în ultimele zece minute.

Înaintea meciului de pe Karaiskakis, United avea cea mai bună apărare din întreaga competiție, alături de Chelsea și Atletico Madrid, cu doar trei goluri încasate în actuala ediție UCL.

Bătălia decisivă de pe Old Trafford pentru calificarea în sferturi, se dă în direct la Digi Sport 1, miercuri, 19 martie, de la 21:45.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...

FOTBAL: Aston Villa - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”