Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

• 87 | Ocazii
    Lukanovic șutează în bară dintr-o poziție bună și Ceahlăul trece, probabil, pe lângă victorie
  • 82 | Schimbări
    Schimbare Oțelul: Iese Neagu, intră Costin
  • 81 | Ocazii
    Stana își încearcă din nou norocul de la distanță, scoate de data aceasta Grahovac
  • 75 | Ocazii
    Constantinescu șutează excelent din afara careului, însă Grahovac este pe fază și trimite în corner
  • 73 | Goluri
    GOOOL OȚELUL! Iorga reușește să depășească apărarea Ceahlăului după pasa lui Cojoc, iar apoi îl învinge pe Miron cu un șut plasat
  • 48 | Ocazii
    Iorga centrează pentru Paraschiv și acesta trimite peste poartă din plonjon, printr-o lovitură de cap
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 40 | Ocazii
    Giurgiu trage puternic din afara careului, Miron intervine excelent și reușește să își salveze echipa
  • 35 | Ocazii

Ocazie imensă pentru Ceahlăul! Constantinescu trimite un lob peste Grahovac, însă Sîrghi reușește să evite golul după ce respinge de pe linia porții

• 33 | Goluri
    GOOOL OȚELUL! Centare perfectă a lui Neagu pentru Astafei, iar acesta reușește să egaleze cu o execuție superbă din careu
  • 27 | Ocazii
    Astafei trece de doi adversari, dar șutează apoi departe de poarta adversă, de la distanță
  • 19 | Goluri
    GOOOL OȚELUL! Fază foarte bună a lui Astafei, care trimite perfect pentru Neagu, iar acesta reușește să marcheze cu o execuție lângă bară
  • 16 | Faze meci
    Iorga centrează periculos, pe jos, însă Miron iese și reține balonul
  • 14 | Goluri
    GOOOL CEAHLĂUL! Constatinescu reușește să înscrie printr-o lovitură de cap plasată, din careu, fără nicio șansă pentru Grahovac
  • 5 | Goluri
    GOOOL CEAHLĂUL! Stana deschide scorul, după ce portarul gazdelor a reușit să intervină la execuția lui Golubovic
Viorel HizoCeahlăul

**VIDEO** Oțelul - Ceahlăul 3-2. Oaspeții trăiesc periculos pe finalul sezonului

Ceahlăul avea mare nevoie de o victorie la Galați în lupta pentru evitarea retrogradării. Oamenii lui Viorel Hizo n-au reușit însă să obțină nici măcar un punct și au mari emoții, pe finalul unui sezon extrem de încins.

Oaspeții au început excelent și au deschis scorul după doar cinci minute, prin Stana, care a punctat după un balon respins în față de Grahovac. Oțelul nu și-a revenit, nemțenii au profitat, iar avantajul Ceahlăului a fost majorat de Constantinescu.

În minutul 19, Neagu a redus din diferență din pasa lui Astafei, iar apoi rolurile s-au inversat. Fostul atacant al Mediașului a egalat înainte de pauză printr-o execuție spectaculoasă.

După pauză, jocul a fost unul deschis, cu ocazii de ambele părți, însă lovitura decisivă a dat-o Iorga, după o acțiune personală, în care i-a depășit pe jucătorii Ceahlăului.

Oțelul - Ceahlăul s-a terminat 3-2, iar echipa antrenată de Viorel Hizo are doar un singur punct peste Concordia Chiajna, care a reușit o remiză nesperată la Cluj, în fața celor de la CFR, scor 1-1.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...