Screenshot 2024-03-08 at 23.16.59
Ioan Ovidiu Sabău a spus ce l-a nemulțumit, după eliminarea lui ”U” Cluj din Cupa României
Video Oțelul - ”U” Cluj 2-1. Gălățenii au dat lovitura în minutul 90 și vor juca finala Cupei României cu Corvinul
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)

U Cluj U Cluj
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 76 | Ocazii
    Astafei trimite spectaculos din careu, la colțul lung, balonul nu prinde nici de această dată cadrul porții
  • 73 | Ocazii
    Vancea este aproape de gol, cu o lovitură de cap din careu, care se duce puțin pe lângă buturile adverse
  • 71 | Ocazii
    Iorga îi trimite lui Neagu, iar acesta trage puternic pe lângă poartă, din afara careului
  • 64 | Schimbări
    Schimbare U Cluj: Iese Dedu, intră Tony
  • 63 | Schimbări
    Schimbare Oțelul: Iese Stromajer, intră Vancea
  • 59 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Costin primește al doilea avertisment pentru o intrare dură și este eliminat
  • 58 | Ocazii
    Corner pentru Oțelul, mingea ajunge la Costin, care trimite peste poartă printr-o lovitură de cap
  • 39 | Ocazii
    Borza centrează perfect, iar Dedu trimite periculos printr-o lovitură de cap, puțin pe lângă poartă
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Cojoc este avertizat pentru o intrare dură la Bucșă
  • 24 | Ocazii
    Dedu scapă într-o poziție favorabilă și trage puternic din careu, însă Grahovac este la post și reușește să respingă
  • 22 | Goluri
    GOOOL U Cluj! Borza deschide scorul cu o execuție superbă dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 18 metri
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Benga vede cartonașul galben pentru un fault din spate la Dedu
  • 7 | Cartonaşe Galbene
    Sergiu Costin este avertizat
  • 7 | Ocazii
    Astafei ajunge periculos în careul mic, dar este blocat la sacrificiu de fundașul oaspeților, Szilagyi
Ionel GaneaU Cluj

**VIDEO** Oțelul - "U"  Cluj 0-2. Ardelenii au bifat a doua victorie consecutivă

Universitatea Cluj este ca și salvată de la retrogradare, după victoria neașteptată de pe terenul celor de la Oțelul Galați, scor 2-0.

Fără motivație, gălățenii au fost depășiți clar și au primit gol încă din minutul 22. Borza a deschis scorul pentru oaspeți cu o execuție superbă dintr-o lovitură liberă. Până la pauză, oamenii lui Ganea au gestionat fără emoții avantajul de un gol.

În repriza secundă, tot Universitatea a controlat tactic meciul. Oțelul a forțat cu Paraschiv, introdus la pauză, însă Niculescu a respins șutul acestuia. Speranțele Oțelului au fost spulberate încă din minutul 59, după ce mijlocașul Costin a încasat al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

Oțelul a sperat până în prelungiri într-o remiză, dar Universitatea a dat lovitura decisivă în minutul 90, prin Apostu. Tony putea să marcheze chiar pentru 3-0, dar balonul a lovit bara.

Universitatea a bifat a doua victorie consecutivă, după cele trei puncte obținute cu FC Vaslui, iar Ionel Ganea este tot mai aproape să-și salveze echipa de la retrogradarea. De cealaltă parte, gălățenii resimt din plin absența antrenorului principal, Petre Grigoraș, dar și faptul că ar putea să nu primească licența pentru sezonul viitor.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...