profimedia-0769968904
Joan Laporta a primit o ofertă de ”de nerefuzat” pentru următoarele 10 sezoane
colaj ilie dumitrescu istvan kovacs
Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce Istvan Kovacs a dat 3 cartonașe roșii și un penalty
gigi becali
Gigi Becali a trasat obiectivul FCSB-ului după ce va deveni campioană. ”Respect dorința suporterilor”

FC Barcelona FC Barcelona
    FINAL. Barcelona învinge și stabilește un record unic în Spania. E singura echipă din istoria ligii cu șapte meciuri consecutive fără gol primit!
  • 90+1 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Aquino vede al doilea glaben și e eliminat. Rayo rămâne în 9 oameni.
  • 90 | Ocazii
    OCAZIE URIAȘĂ MESSI! Argentinianul șutează de la 17 metri, balonul e blocat, Pique îl retrimite în careu, Messi șutează, de la 9 metri, singur cu portarul, dar trimite peste.
  • 84 | Ocazii
    Xavi îi dă o pasă excelentă lui Messi, în dreapta careului lui Rayo, argentinianul driblează un adversar, dar șutează peste din poziție excelentă.
  • 80 | Schimbări
    Iese Neymar, intră Sandro.
  • 74 | Schimbări
    Iese Trashorras și intră Samuel Sanchez.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Pique e avertizat după ce l-a ținut de tricou pe Kakuta.
  • 71 | Ocazii
    Tono respinge cu dificultate șutul la colțul scurt, în forță, trimis de Rakitic.
  • 69 | Schimbări
    Iese Iniesta, intră Rakitic.
  • 68 | Ocazii
    Tono prinde cu siguranță șutul lui Iniesta, după o fază prelungită de atac a Barcei.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Aquino vede galben, pentru o intrare la mijlocul terenului.
  • 60 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Morcillo vede al doilea galben, pentru o intrare la Neymar, și e eliminat.
  • 59 | Schimbări
    Iese Munir, intră Pedro.
  • 58 | Ocazii
    Leo Baptistao intră în careu, de dreapta, șutează în forță, dar Claudio Bravo respinge în corner.
    Intră și Aquino, în locul lui Lica.
    La Rayo intră Manucho în locul lui Abdoulaye.
    PAUZĂ
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Morcillo e avertizat.
  • 36 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL NEYMAR! Bartra trimite și el o pasă peste apărarea lui Rayo, ieșită la centrul terenului. Munir prelungește spre Neymar care șutează din alergare, în colțul lung! Rayo - Barcelona 0-2!
  • 35 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL MESSI! Pique a aruncat cu latul o minge din propriul careu, peste defensiva avansată a lui Rayo, Messi a accelerat, a preluat și a protejat perfect, trimițând peste Tono! Rayo - Barcelona 0-1!
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Trashorras a vpzut galben pentru proteste.
  • 17 | Cartonaşe Galbene
    Abdoulaye Ba e deposedat de Neymar, care îi pasează lui Messi, dar argentinianul e fault dur de jucătorul lui Rayo, care vede galben.
  • 14 | Ocazii
    Neymar îl deschide pe Messi în careu, acesta preia într-o poziție dificilă, cu pieptul, apoi șutează, dar ieșit bine în întâmpinare portarul reușește să blocheze și să respingă în corner.
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Xavi vede primul galben al partidei, pentru un henț în apropierea propriului careu.
  • 9 | Ocazii
    Bueno șutează de la marginea careului, periculos, dar Bravo reușește să respingă, cu dificultate, în corner.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Barcelona.
Luis EnriqueFC Barcelona

VIDEO Rayo - Barcelona 0-2. Messi și Neymar au înscris într-un minut! Record de meciuri fără gol primit

Barcelona îşi păstrează fotoliul de lider în La Liga şi seria de partide fără gol primit, care a ajuns la 7, record absolut în campionatul Spaniei. Bueno i-a ameninţat primul poarta lui Bravo, apoi, Messi a fost blocat în ultimul moment de Tono.

Cu 10 minute înainte de pauză, argentinianul nu avea să mai ierte. A fost al zecelea  gol al lui Messi în cele șapte partide cu Rayo. După doar câteva zeci de secunde, Barcelona şi-a dublat avantajul prin Neymar, care a reuşit al  șaptelea său gol stagional.

În repriza secundă, Rayo a contat în atac doar la şutul atacantului împrumutat de la Atletico Madrid, Leo Baptistao. Echilibrul a fost rupt cu o jumătate de oră rămasă de joc, când Morcillo a văzut al doilea cartonaş galben.

A urmat un adevărat asediu la poarta gazdelor, când Messi a trecut de trei ori pe lângă golul al treilea al Barcei, iar cel mai aproape a fost în minutul 90. S-a terminat 2-0 pentru Barcelona, care ajunge la 19 goluri în șapte etape, fără să primească vreunul.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”