Foto "Arată dezgustător". S-a umplut de mușchi după retragere, dar un fost coleg l-a pus la punct: "N-aș face la fel"
Jude Bellingham poate scrie istorie la Real Madrid! La ce capitole îi este net superior lui David Beckham
Elias Charalambous i-a luat apărarea fotbalistului criticat de Gigi Becali

Real MadridReal Madrid
08 aprilie 2015
Rayo Vallecano Rayo Vallecano
Real Madrid Real Madrid
    FINAL. REAL MADRID s-a impus pe terenul celor de la Rayo Vallecano și se menține la patru puncte în spatele Barcelonei.
  • 90+1 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA REAL. A ieșit Bale, a intrat CHICHARITO
  • 90 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA REAL. A ieșit James, a intrat NACHO
  • 89 | OcaziiRayo Vallecano
    OCAZIE RAYO. Miku a centrat perfect în careu, de unde Tito a reluat din voleu și mingea s-a dus milimetric de bara din dreapta porții lui Casillas.
  • 88 | OcaziiRayo Vallecano
    Casillas și-a salvat echipa de la un nou gol ca și făcut.
  • 81 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA RAYO. A ieșit Embarba, a intrat AQUINO
  • 74 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 0-2, JAMES RODRIGUEZ. Acțiune frumoasă de atac a ”galacticilor”, finalizată de James cu un șut de la marginea careului.
  • 72 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA REAL. A ieșit Benzema, a intrat ISCO
  • 71 | Faze meciRayo Vallecano
    Nacho a șutat de la distanță, dar Casillas a respins de lângă bară.
  • 70 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA RAYO. A ieșit Bueno, a intrat MIKU
  • 68 | Faze meci
    RONALDO a marcat golul 300 pentru Real Madrid
  • 68 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 0-1, RONALDO. Faza a plecat de la Carvajal, care a luat o fază pe cont propriu în flancul drept a centrat foarte bine și portughezul, cu capul, de pe linia de șase metri a finalizat.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Cobeno
  • 60 | OcaziiRayo Vallecano
    Ronaldo a șutat din prima, după o pasă a lui Bale de pe dreapta, dar mingea s-a dus mult peste poartă.
  • 56 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA RAYO. A ieșit Fatau, a intrat JOZABED
  • 56 | OcaziiRayo Vallecano
    Și Bale a încercat să marcheze, dar n-a nimerit ținta.
  • 55 | OcaziiRayo Vallecano
    OCAZIE REAL. Marcelo a expediat o ”ghiulea”, de la marginea careului mare, dar mingea a trecut foarte puțin peste transversală.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    RONALDO pentru simulare de fault în careu.
  • 51 | Ocazii
    ”GALACTICII” AU CERUT PENALTY! Ronaldo a intrat în careu, dar a fost faultat de Amaya. ”Centralul” a considerat însă simulare
  • 48 | OcaziiRayo Vallecano
    Bale a reluat cu capul, din interioul careului, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 45 | Faze meci
    Rayo Vallecano a avut o posesie incredibilă în fața Realului: 61% - 39%.
    PAUZĂ
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    NACHO pentru un fault asupra lui Modric
  • 44 | OcaziiRayo Vallecano
    OCAZIE MARE RAYO. Intervenție foarte bună a lui Casillas, după lovitura de cap a lui Trashorras
  • 41 | Faze meciRayo Vallecano
    Ronaldo a reluat cu capul, din interioul careului, dar mingea s-a dus peste.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    TITO pentru o ținere intenționată a lui Ronaldo
  • 33 | OcaziiRayo Vallecano
    OCAZIE RAYO VALLECANO. Corner pentru gazde, mingea l-a atins pe Manucho, dar Casillas, atent, a prins pe linia porții.
  • 31 | OcaziiRayo Vallecano
    ”GALACTICII” AU CERUT PENALTY! Excelent lansat în atac, Ronaldo a căzut după un duel cu Nacho, dar arbitrul a făcut semn ca partida să continue.
  • 23 | OcaziiRayo Vallecano
    GOL ANULAT REAL MADRID! Bale a marcat, după ce a primit o pasă foarte bună de la Rodriguez, dar galezul se afla în ofsaid
  • 20 | Faze meci
    Cu acest cartonaș galben, James Rodriguez a devenit suspendat pentru meciul din etapa viitoare, cu Eibar.
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    JAMES RODRIGUEZ pentru un henț intenționat
  • 15 | OcaziiRayo Vallecano
    Bueno a șutat, destul de bine, de la distanță, dar Casillas a acordat corner.
  • 12 | OcaziiRayo Vallecano
    Embarba a șutat din afara careului de 16 metri, lateral stânga, dar mingea a trecut puțin de bara din stânga porții lui Casillas.
  • 11 | OcaziiRayo Vallecano
    De data aceasta a fost rândul lui James să șuteze, dar n-a lovit cum trebuie balonul și Alvarez a reținut.
  • 9 | Faze meciRayo Vallecano
    Tito a trecut ușor de Kroos, după care a șutat, dar pe lângă poartă.
  • 8 | OcaziiRayo Vallecano
    PRIMA OCAZIE A MECIULUI A APARȚINUT REALULUI. James Rodriguez l-a găsit foarte bine pe Ronaldo în careul celor de la Vallecano, în lateral dreapta, iar portughezul a reluat cu latul și mingea a trecut puțin de bara din dreapta porții.
  • 7 | Faze meciRayo Vallecano
    Kroos i-a pasat bine lui Benzema, doar că francezul s-a aflat în ofsaid.
  • 2 | Faze meciRayo Vallecano
    Ramos a respins cu capul, și a acordat corner, din fața lui Manucho
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut ”galacticilor”.
Carlo AncelottiReal Madrid

VIDEO Rayo Vallecano - Real Madrid 0-2. Ronaldo și James Rodriguez au fost marcatorii

Meci greu pentru Real Madrid, presată de victoria rivalei Barcelona în disputa cu Almeria.

Cristiano Ronaldo a ratat prima șansă de gol în minutul 8, imitat imediat de James Rodriguez (10). Bueno și-a încercat șansa la poarta cealaltă, după un sfert de oră de joc (15), iar Bale a reușit să trimită chiar mingea în plasa - golul a fost anulat pentru ofsaid (23).

Casillas i-a ajutat pe madrileni să intre cu 0-0 la pauza. Rayo a trecut pe lângă deschiderea scorului, spre finalul primei reprize. Galezul Bale a fost din nou aproape de gol în minutul 47, iar Ronaldo a avut la rândul său ghinion (60).

Până la urmă, lusitanul a lovit decisiv exact la jumătatea reprizei secunde - cursa Dani Carvajal și cap Cristiano (67). Real nu era scăpată însă de emoții - Iker Casillas a intervenit miraculos la tentativă lui Nacho (70). Oaspeții au rezolvat meciul în minutul 73 - Cristiano Ronaldo și James Rodriguez au colaborat perfect și columbianul a făcut 2-0. Finalul a fost tot al lui Casillas - le-a refuzat gazdelor golul cu care sperau să reintre în meci.

Cu această victorie, Real rămâne la 4 puncte de liderul Barcelona și speră să aiba un meci mai liniștit sâmbătă - joacă de la ora 17:00 cu Eibar, ÎN DIRECT la Digi Sport 2.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...

adrian mutu

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după...

boboc

Video Ioan Andone nu s-a ferit să spună...

FOTBAL: Aston Villa - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”