rapid
Live Video&Text Rapid - Universitatea Craiova 0-0, ACUM, Digi Sport 1. Oltenii continuă lupta pentru locul 2

• 90+2 | Ocazii
    Morata a ratat din câțiva metri, după o pasă excelentă din centrarea lui Ronaldo.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Miranda
  • 86 | Ocazii
    Și Ronaldo a fost la un pas de a marca, dar șutul său a fost respins în față de Courtois.
  • 84 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA REAL. A ieșit Jese, a intrat ISCO
  • 81 | Schimbări

A DOUA SCHIMBARE LA REAL. A ieșit Di Maria, care a acuzat crampe musculare, și a intrat ILLARRAMENDI

• 73 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 3-0, MIRANDA. Di Maria a tras la poarta lui Courtois, dar mingea l-a atins pe Miranda, după care a intrat în poartă.
  • 72 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA REAL.  A ieșit Benzema, a intrat MORATA.
  • 72 | Ocazii

CEA MAI MARE OCAZIE DE GOL A CELOR DE LA ATLETICO. Modric a respins uluitor de pe linia porții

• 71 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA ATLETICO.  A ieșit Garcia, a intrat SOSA
  • 70 | Ocazii
    Pepe, venit din spatele lui Miranda, a lovit mingea cu genunchiul, iar aceasta a ieșit în aut.
  • 62 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA ATLETICO. A ieșit Arda Turan, a intrat ADRIAN
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Diego Costa a primit un galben, pentru un fault comis asupra lui Di Maria
  • 57 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 2-0, JESE. Atacantul a finalizat cu șpițul, după o pasă genială, cu exteriorul, venită de la Di Maria, printre picioarele lui Rodriguez.
  • 52 | Ocazii
    Ronaldo a expediat al 10-lea șut pe spațiul porții lui Atletico, de data asta pe poartă, dar Courtois a prins.
    A început repriza a doua
    PRIMA SCHIMBARE LA ATLETICO. A ieșit Diego, a intrat RODRIGUEZ
    PAUZĂ
  • 41 | Faze meci
    Acțiune prelungită de atac a ”galacticilor”, mingea a ajuns la Jese, care a tras, dar mingea s-a dus pe lângă poartă. La această fază, Ronaldo a fost tras de tricou în careu. Putea fi fault pentru Real.
  • 38 | Faze meci
    Jese a creat iar panică în careul celor de la Atletico, dar Ronaldo a ajuns al doilea la minge și s-a acordat corner pentru Real.
  • 32 | Ocazii
    Real a avut două oportunități de a majora diferența, în aceeași fază. Mai întâi, Jese a șutat din careu, Courtois a respins în față, de unde a reluat Modric dar direct în brațele portarului.
  • 28 | Faze meci
    Di Maria a tras, din afara careului, mingea a fost deviată de Miranda, Courtois era iar bătut, dar, de data asta, mingea a ocolit spațiul porții.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Diego a primit un cartonaș galben, pentru că l-a călcat pe gleznă pe Ronaldo.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Pepe a primit un cartonaș galben pentru un fault comis asupra lui Diego Costa, la marginea terenului
  • 23 | Ocazii
    Și madrilenii puteau primi penalty la un fault comis de Miranda asupra lui Arbeloa
  • 21 | Ocazii
    Lovitură liberă a madrilenilor, în urma căreia cei de la Atletico puteau primi penalty, Diego Costa fiind tras de tricou de Arbeloa
  • 17 | Auto Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 1-0, INSUA. Pepe a primit o minge, în afara careului, și după o preluare scurtă a tras la colțul lung. Mingea a fost deviată, însă, de Insua, iar aceasta l-a păcălit pe Courtois și a intrat în plasă
  • 13 | Ocazii
    Arda Turan a reluat cu capul foarte bine, dar Casillas a fost la post și a reținut balonul.
  • 12 | Faze meci
    Arda Turan a tras, dar fără emoții pentru Casillas.
  • 8 | Ocazii
    Benzema a reluat cu capul, din interiorul careului, dar mingea l-a lovit în piept pe Gabi
  • 7 | Faze meci
    Arbeloa a centrat în careu, Ronaldo a sărit la cap, dar a fost blocat de un fundaș al lui Atletico
  • 1 | Faze meci
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Real.
  • 0 | Faze meci
    Înaintea partidei s-a ținut un moment de reculegere, emoționant, în memoria celui care a fost Luis Aragones, care a fost jucător și la Real și la Atletico.
Diego SimeoneAtletico Madrid

VIDEO Real - Atletico 3-0. Jese și două autogoluri îi trimit pe ”galactici” spre finala Cupei Spaniei

Real este cu un pas în finala Cupei Spaniei, după ce a spulberat-o pe Atletico, pe ”Santiago Bernabeu”, scor 3-0. Roş-albii aveau o serie neagră în fața rivalilor locali - până în vara anului trecut nu mai câştigaseră de 25 de partide. În 13 ani şi jumătate, în 25 de meciuri, Atletico nu a mai reuşea să învingă.

Cel mai așteptat meci al săptămânii, din întreaga Europă, Real Madrid - Atletico Madrid, practic reeditarea finalei Cupei Spaniei din 2013, adjudecată atunci de elevii lui Diego Simeone, n-a avut istoric de data aceasta.

”Galacticii” au început partida în forță, deciși să nu lase nicio șansă actualului lider din Primera. După ce Ronaldo și Benzema au forțat golul, acesta a venit în minutul 17, în urma unei faze ce l-a avut protagonist pe Pepe. Fundașul madrilenilor a tras cu putere, dar pe traiectoria partidei s-a interpus Insua, iar Courtois s-a recunoscut învins.

A fost primul moment de slăbiciune, dar și de ghinion al celor de la Atletico. Deținătoarea trofeului a încercat să ridice imediat capul și să contraatace, dar a avut un om mai puțin pe teren și asta din cauza faptului că Diego a intrat pe gazon mai mult decis de a se lua la harță cu cei de la Real, decât de a juca fotbal.

După două minute (21 și 23) în care ambele formații meritau să primească câte un penalty, Real a continuat să domine și și-a mai trecut două ocazii în cont, ambale în același minut (32), dar Jese și Modric n-au fost capabili să-l învingă pe Courtois.

Cu un Jese într-o mare formă, despre Jese se pune că este noul Raul al Realului, elevii lui Ancelotti au terminat în avantaj primele 45 de minute, produsul ”galacticilor” fiiind iar aproape de a marca.

Diego Simeone a simțit că poate juca în 10 și l-a scos la pauză pe nervosul Diego, dar Atletico n-a arătat mai bine nici în al doilea mitan. Iar de ,arcat au făcut-o tot cei de la Real, care au demonstrat că o echipă mare se impune în orice condiții.

Jese și-a trecut, până la urmă, numele pe tabela marcatorilor, după o pasă genială a lui Di Maria, dar semifinala putea lua o altă turnură în minutul 72. Atunci, Modric a avut o intervenție, echivalentă cu un gol, când a scos o minge de pe linia porții unui Casillas bătut.

Și, în loc de 2-1, s-a făcut 3-0. Cei de la Atletico au bifat al doilea autogol, de data aceasta prin Miranda, care a avut ghinionul să se afle pe direcția balonului expediat de Di Maria.

Real s-a impus, așadar, cu 3-0 și se află deja cu un pas în finala Cupei. Peste o săptămână, se va juca returul (marți, 11 februarie, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1).

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

• 21:55 LIVE Champions League: Bayern Munchen-Real Madrid
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul