Exclusiv Florin Prunea, după ce FCSB, Rapid și Farul și-au manifestat interesul pentru Louis Munteanu: ”Acolo îl văd!”

Real Madrid Real Madrid
Granada Granada
Auto Goluri
  • 90+1 | Final repriza 2
    Final de meci pe Bernabeu! Real Madrid a reuşit scorul campionatului cu Granada, în faţa căreia s-a impus cu 9-1, la capătul unui meci în care Cristiano Ronaldo a marcat de cinci ori.
  • 90 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL, 9-1 Real! Cristiano Ronaldo reuşeşte "manita", cu o lovitură de cap de lângă Murillo.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Murillo, după o intrare tare asupra lui Bale.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Arbeloa, care va fi suspendat în etapa următoare.
  • 83 | Auto Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL, 8-1 Real! Dezastrul Granadei este complet. Căpitanul oaspeţilor, Mainz, duce scorul la 8-1, cu un autogol din apropiere.
  • 78 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Bale a fost şi el aproape de dublă, dar Oier a respins de sub bară şutul galezului.
  • 74 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL, Granada! 7-1! Robert Ibanez marchează pentru Granada, după o acţiune personală, şi reduce din diferenţă.
  • 70 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Cristiano Ronaldo a fost foarte aproape să înscrie pentru a cincea oară, însă, de această dată, portughezul a trimis puţin pe lângă poartă.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Abia intrat pe teren, Piti a primit primul galben al meciului, din cauza protestelor.
  • 61 | Schimbări
    Ultima schimbare pentru Ancelotti. A intrat Jese în locul lui Benzema.
    O nouă modificare la Real. A ieşit James Rodriguez şi a intrat Chicharito.
  • 60 | Schimbări
    A treia şi ultima schimbare la Granada. Murillo a intrat în locul lui Babin.
  • 57 | Schimbări
    A doua schimbare la Granada. Israfilov l-a înlocuit pe Fran Rico.
    O modificare şi la oaspeţi. Piti l-a înlocuit pe Ruben Rochina.
    Prima schimbare la Real. Illarramendi i-a luat locul lui Kroos.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL, 7-0 Real! Benzema reuşeşte şi el dubla şi duce scorul la 7-0, cu un şut din interiorul careului.
  • 54 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL, 6-0 Real! Cristiano Ronaldo înscrie pentru a patra oară, din apropiere, după o pasă primită de la Bale.
  • 52 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL, 5-0 Real! Benzema îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor, cu o execuţie splendidă, din interiorul careului. Foarte bună lovitura de colţ bătută de James Rodriguez.
  • 48 | Faze meciReal Madrid
    Moment de nesiguranţă pentru Iker Casillas, care a scăpat în faţă un şut de la distanţă deloc periculos. Portarul Realului a revenit însă şi a reuşit să reţină.
    Pauză pe Bernabeu! Real Madrid conduce cu 4-0, după golurile marcate de Bale şi Cristiano Ronaldo, portughezul fiind autorul unui spectaculos hat-trick în doar 8 minute.
  • 43 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Granada! Casillas, din nou norocos. Şutul superb de la distanţă al lui El-Arabi a lovit transversala, iar atacantul oaspeţilor a trecut pe lânga una dintre reuşitele week-end-ului.
  • 38 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL, 4-0 Real! Ronaldo este dezlănţuit. Balonul de Aur din ultimii doi ani a reuşit hat-trick-ul, cu un şut violent din afara careului, la care Oier nu a putut interveni.
  • 36 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL, 3-0 Real! Cristiano Ronaldo reuşeşte dubla, cu un şut din apropiere. Portughezul a înscris după ce Oier a respins greşit o centrare a lui Marcelo şi revine pe primul loc în clasamentul marcatorilor din La Liga, cu 33 de goluri.
  • 30 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL, 2-0 Real! Cristiano Ronaldo dublează avantajul echipei lui Carlo Ancelotti, cu un şut foarte bun la colţul lung. Pasa decisivă i-a aparţinut lui James Rodriguez.
  • 25 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Real! Gareth Bale a deschis scorul pe Bernabeu, profitând de o greşeală în apărarea oaspeţilor. Galezul l-a driblat şi pe Oier, înainte de a trimite fără emoţii în poarta goală.
  • 22 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! O nouă şansă de a deschide scorul pentru gazde. Arbeloa a ratat incredibil din câţiva metri, după o centrare excelentă a lui Marcelo.
  • 14 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Granada! O greşeală mare a lui Casillas i-a permis lui Robert Ibanez să ajungă într-o poziţie excelentă, mingea trimisă de acesta la colţul lung ştergând uşor bara, înainte de a părăsi terenul.
  • 12 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Cristiano Ronaldo a încercat să-l surprindă pe Oier cu un şut la colţul scurt, dar mingea trimisă de portughez s-a dus în plasa laterală.
  • 10 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Bale a fost aproape să profite de o neînţelegere în apărarea Granadei, dar galezul a trimis peste poarta părăsită de Oier.
  • 8 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Benzema a tras din prima, din voleu, după o centrare ideală a lui James Rodriguez, dar portarul oaspeţilor a reuşit să reţină, cu ceva emoţii.
  • 3 | Faze meciReal Madrid
    #Şanse mici pentru oaspeţi de a obţine un rezultat bun pe Bernabeu. Granada a câştigat doar 2 dintre ultimele 27 de meciuri disputate în deplasare (7 egaluri, 18 înfrângeri).
Abel ResinoGranada

VIDEO Real - Granada 9-1. Echipa lui Ancelotti face scorul campionatului. CR7 a marcat 5 goluri

Real Madrid a făcut uitat eşecul din El Clasico şi a reuşit victoria sezonului, 9-1 cu Granada, punând presiune pe liderul Barcelona.

Andaluzii au rezistat onorabil în primele 25 de minute şi puteau chiar să deschidă scorul prin Robert Ibanez, în minutul 14, însă şutul acestuia a trecut puţin pe lângă poarta lui Casillas.

Gazdele au deschis scorul în minutul 25, prin Bale, care a profitat de o eroare în apărarea Granadei şi a înscris în poarta goală, după ce l-a driblat şi pe Oier.

Cinci minute mai târziu, Cristiano Ronaldo a început o serie care avea să se încheie cu cinci goluri marcate. Portughezul a dus scorul la 2-0, după o pasă primită de la James Rodriguez, în premieră titular după accidentarea care l-a ţinut departe de gazon timp de două luni.

Câştigătorul ultimelor două ediţii ale Balonului de Aur a făcut dubla în minutul 36, după ce Oier a respins greşit centrarea lui Marcelo, şi şi-a completat hat-trick-ul peste alte două minute, cu un şut extraordinar din afara careului.

Granada a încheiat prima repriză cu ocazia uriaşă a lui El-Arabi. Mingea trimisă de marocan a lovit însa bara transversală şi a căzut pe linia porţii.

"Galacticii" au reluat în repriza secundă asaltul la poarta andaluzilor, iar Benzma a marcat pentru 5-0, în minutul 52. Două minute mai târziu, Ronaldo a punctat pentru a patra oară, dintr-o pasă a lui Bale, plecat dintr-o poziţie suspectă de offside, pentru ca acelaşi Benzema să reuşească la rândul său dubla în minutul 56.

La 7-0, oaspeţii au reuşit golul de onoare, în minutul 74, prin Robert Ibanez, care l-a bătut pe Casillas după o acţiune personală, însă diferenţa s-a refăcut cu şapte minute înainte de final, când Mainz şi-a trimis mingea în propria poartă.

Ultimul cuvând i-a aparţinut tot lui Cristiano Ronaldo, care a mai înscris o dată în minutul 50 şi a reuşit în premieră să puncteze de cinci ori într-un meci.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Ce a spus Gică Hagi despre Constantin...