Malaga Malaga
Ratare Penalty-uri
    Fluier final. Real Madrid - Malaga 3-1
  • 90+3 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Real! Mingea ajunge la Cristiano Ronaldo, în stânga careului, dar șutul său din unghi se oprește în plasa laterală
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Cristiano Ronaldo punctează și el și aduce liniștea pe Santiago Bernabeu. Pasa i-a aparținut lui Chicharito, care a reușit o acțiune rapidă pe dreapta, înainte de a-i scoate portughezului în fața porții, de unde acesta a trebuit doar să pună latul
  • 90 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Malaga! În duel cu Ramos, Amrabat nu a reușit să reia spre poartă o centrare bună venită de pe stânga. Tot el a urmărit și a recentrat din foarfecă, dar apărarea madrilenă a reușit să respingă din 6 metri
  • 71 | Goluri
    GOOOOL Malaga! Juanmi reduce din diferență cu o lovitur de caă, din centrul careului. Pepe l-a marcat larg și l-a ținut în joc pe atacantul oaspeților
  • 69 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! James Rodriguez puntează cu un șut de zile mari, cu stângul, din margiena careului, catapultând mingea în vinclu, cu toată opoziția lui Kameni. A fost a 18-a pasă decisivă a lui Cristiano Ronaldo, care i-a așezat mingea pentru șut decarului columbian
  • 67 | Ratare Penalty-uri
    Ratare! Cristiano Ronaldo a șutat puternic, pe jos, dar mingea a izbit în plin stâlpul drept al porții lui Kameni, care ghicise colțul
  • 66 | Penalty-uriReal Madrid
    Penalty pentru Real Madrid! James Rodriguez a căzut în careu, după duel cu Castillejo, iar arbitrul a arătat fără dubii punctul cu var
  • 65 | Faze meciReal Madrid
    Boka șutează de la circa 16 metri, după un corner executat pe jos, dar Kroos reușește să blocheze mingea din drumul către poartă
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Arbeloa, pentru o intrare energică asupra lui Boka
  • 60 | Schimbări
    Luka Modrid s-a accidentat la genunchi, după un contact dur cu un adversar. Croatul nu mai poate continua și este schimbat, în locul său intrând Illarramendi
  • 55 | OcaziiReal Madrid
    Amrabat își face mingea pentru șut în careul madrilen, dar nu a reușește să trimită pe poartă și gazdele repun din colțul careului mic
  • 54 | Faze meciReal Madrid
    Centrare de pe dreapta, trimisă pe jos de Amrabat, dar Juanmi nu reușește să ajungă la minge și Casillas prinde în 6 metri
  • 50 | Faze meci
    Madrilenii conduc ostilitățile în debutul părții a doua, dar ocaziile întârzie să apară
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Madrid, acolo unde Real conduce cu 1-0 în fața Malagăi
  • 44 | Faze meci
    Joc echilibrat pe acest final de repreiză pe Santiago Bernabeu, cu Malaga destul de curajoasă în fața Realului
  • 39 | Faze meciReal Madrid
    Recio șutează de la mare distanță, dar trimite cu mult alături
  • 36 | OcaziiReal Madrid
    Ratare imensă pentru Malaga! Darder a primit liber în centrul careului, într-o poziție ideală, dar șutul său cu stângul s-a dus peste poarta lui Casillas.
  • 33 | Faze meciReal Madrid
    Sergio Ramos reușește să marcheze din nou cu o lovitură de cap, însă de această dată a fost semnalizat în poziție de offside
    Cristiano Ronaldo reușește un dribling de mare efect în fața lui Angeleri, strecurându-i mingea printre picioare cu călcâiul
  • 32 | Faze meciReal Madrid
    Acțiune prelungită de atac a Malagăi, finalizată cu șutul blocat al lui Amrabat, din interiorul careului
  • 29 | Faze meciReal Madrid
    Chicharito reia peste poartă cu o lovitură de cap din centrarea lui Marcelo
  • 28 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Real! James Rodriguez a șutat pe jos, din afara careului, dar portarul Kameni a intervenit excelent și a respins mingea în lateral
  • 24 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Sergio Ramos deschide scorul din apropiere, la o fază la care oaspeții au reclamat offside. Fundașul central a rămas singur la colțul lung, la o centrare a lui Cristiano Ronaldo, dintr-o lovitură liberă de pe stânga
  • 16 | OcaziiReal Madrid
    Șansă de gol și pentru Real! Portarul Kameni a scos în corner cu un plonjon spectaculos o minge reluată cu capul de Chicharito, din apropiere
  • 15 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Malaga! Casillas nu a ieșit pe o centrare din corner care a ajuns la colțul lung, de unde a fost recentrată cu capul. Sergio Ramos a fost cel care a reușit să blocheze o reluare ce putea fi extrem de periculoasă
  • 9 | Faze meciReal Madrid
    Amrabat pătrunde în careul Realului și rezistă la două atacuri ale lui Pepe, dar centrarea sa nu poate fi reluată de Castillejo și este respinsă de apărarea madrilenă
  • 4 | Schimbări
    Gareth Bale s-a accidentat în primele minute, la gamba stângă și nu mai poate continua. Galezul iese și intră Javier Chicharito Hernandez
  • 2 | Faze meci
    Real Madrid nu a pierdut pe teren propriu cu Malaga, în cele 37 de meciuri oficiale disputate pe Santiago Bernabeu (30 de victorii pentru albi și 7 egaluri)
    Fluier de start al meciului dintre Real Madrid și Malaga, din etapa a 32-a din La Liga

VIDEO Real - Malaga 3-1. CR7 a risipit emoțiile, după ce a ratat un penalty

Real Madrid a câștigat cu 3-1 în fața Malagăi și rămâne la două puncte în spatele liderului Barcelona, iar speranțele la titlu rămân vii pe Santiago Bernabeu, cu 6 etape înainte de finalul sezonului în La Liga.

Deținătoarea UEFA Champions League și a Supercupei Europei nu a avut numai motive de bucurie. I-a pierdut pe Bale și pe Modric, care au ieșit de pe teren accidentați, iar primul ar putea rata chiar întregul sezon, dacă se adeveresc cele mai mari temeri ale Realului.

Pe Santiago Bernabeu, trupa lui Carlo Ancelotti a deschis scorul în minutul 24, când Sergio Ramos a dejucat pasul la offside al defensivei andaluzilor și l-a învins pe Kameni. Peste 13 minute, Malaga a ratat o șansă imensă de a egala prin Sergi Darder, care a șutat peste poartă dintr-o poziție ideală (36).

Real a beneficiat de un penalty in minutul 66, când James Rodriguez a fost faultat de Castillejo, dar Cristiano Ronaldo a șutat în bară. Totuși, madrilenii au facut 2-0 peste 3 minute, grație aceluiași James Rodriguez, care a semnat golul săptămânii cu o execuție fabuloasă în vinclu. A fost a zecea reușită a sezonului în La Liga pentru jucătorul columbian.

Malaga a redus din diferență imediat prin Juanmi, care a fructificat cu o lovitura de cap centrarea lui Rosales si a ajuns la 8 goluri in actuala stagiune (71). Real Madrid a risipit emoțiile în prelungiri, când Cristiano Ronaldo s-a revanșat pentru penalty-ul ratat și a închis tabela la 3-1, din pasa lui Javier Chicharito Hernandez, cel care a intrat în minutul 4 pe teren, în locul accidentatului Bale.

Prin această reușită, starul portughez a devenit primul jucător din istoria fotbalului spaniol cu 5 sezoane consecutive în care înscrie cel puțin 50 de goluri în toate competițiile.

După 3-1 cu Malaga, Real Madrid așteaptă returul cu Atletico, din sferturile de finală ale UEFA Champions League, care va fi transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, miercuri, de la ora 21:45. Fazele VIDEO vor fi în timp REAL pe www.digisport.ro și pe telefonul mobil, la adresa m.digisport.ro.