Araujo a rupt tăcerea, după ce a fost ”mitraliat” de Gundogan pentru eliminarea Barcelonei din UCL
Close up of Futbol Club Barcelona jersey
Barcelona a luat decizia: contract până în 2027!
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Live Video&Text Farul - CFR Cluj 3-1, ACUM, Digi Sport 1. Spectacol la Ovidiu! Elevii lui Gică Hagi se întrec în execuții

• 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Bergara primeşte cartonaşul galben, după ce a lovit mingea după fluierul arbitrului
  • 90 | Schimbări
    Pardo l-a înlocuit pe Vela
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Finnbogason este avertizat după un fault la Alba
    Alba a primit cartonaşul galben după ce l-a bruscat pe Finnbogason
  • 87 | OcaziiReal Sociedad
    Lovitura de cap a aceluiaşi Suarez este scoasă de sub bară de portarul lui Sociedad
  • 86 | OcaziiReal Sociedad
    Luis Suarez a fost blocat senzaţional de Rulli în careul de 16 metri
  • 79 | Faze meciReal Sociedad
    Lionel Messi nu a mai marcat în deplasare de pe 4 octombrie, de la un meci cu Rayo Vallecano
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Alves primeşte cartonaşul galben, după ce a oprit prin fault un contraatac al gazdelor
  • 65 | OcaziiReal Sociedad
    Lionel Messi execută o lovitură liberă de la 25 de metri, dar mingea nu este cadrată de decarul Barcelonei
  • 63 | Faze meciReal Sociedad
    Messi este blocat oportun de apărarea bascilor în careul de 16 metri
  • 61 | OcaziiReal Sociedad
    Bravo iese pe sub o centrare, dar Prieto trimite cu capul peste poarta Barcelonei
  • 59 | OcaziiReal Sociedad
    Andres Iniesta trage de la 20 de metri, dar mingea trece peste poarta lui Sociedad
  • 58 | Schimbări
    Neymar îi ia locul lui Pedro
  • 54 | Faze meciReal Sociedad
    De 19 ori a fost condusă la pauză Barcelona pe terenul lui Sociedad şi a înregistrat trei egaluri şi 16 înfrângeri
  • 37 | OcaziiReal Sociedad
    Canales se joacă cu apărarea catalanilor, dar şutul său la colţul scurt este respins în corner de Bravo
  • 15 | Faze meciReal Sociedad
    Autogolul lui Alba este cel mai rapid gol primit de Barcelona în istoria La Liga
  • 9 | Faze meciReal Sociedad
    Luis Suarez are patru victorii, un egal şi o înfrângere împotriva echipelor antrenate de David Moyes, în care a marcat patru goluri şi a dat două pase decisive
  • 7 | Faze meciReal Sociedad
    Barcelona este echipa cu cele mai multe autogoluri în acest sezon (2)
  • 5 | Faze meciReal Sociedad
    Este al doilea autogol al lui Jordi Alba în acest sezon, după cel din partida cu Sevilla
  • 2 | Auto Goluri
    GOOOOOOL Real Sociedad. Jordi Alba trimite nefericit în poarta lui Bravo cu o lovitură de cap
  • 2 | Faze meciReal Sociedad
    Pe Anoeta, Sociedad le-a bătut în acest sezon pe Real Madrid şi pe Atletico Madrid

VIDEO Real Sociedad - Barcelona 1-0. Catalanii au rămas la un punct de Real

Barcelona nu a reuşit să profite de eşecul lui Real Madrid şi a pierdut, 0-1, cu Sociedad. Fără Messi şi Neymar, lăsaţi pe bancă, echipa lui Luis Enrique s-a văzut condusă încă din minutul 2 pe Anoeta, după autogolul lui Jordi Alba.

Gazdele îşi puteau dubla avantajul în minutul 37, dar Bravo a respins şutul lui Canales. Barca a ameninţat pentru prima oară poarta lui Rulli abia în minutul 44, la şutul expediat de Pedro. Luis Enrique i-a aruncat în luptă pe Messi şi Neymar, însă cel mai aproape de gol a fost Luis Suarez- uruguayanul a ajuns faţă în faţă cu Rulli, dar tânărul portar al bascilor a intervenit perfect.

Argentinianul a mai avut o parada de senzaţie un minut mai târziu atunci când tot Suarez a trimis cu capul. Catalanii pierd pentru a treia oară în acest sezon în timp ce echipa lui David Moyes devine sperietoarea granzilor, după ce a câştigat cu Real Madrid, Atletico şi Barcelona.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...