FOTBAL:RAPID BUCURESTI-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (6.04.2024)
S-a accidentat și ratează meciul Universitatea Craiova - CFR Cluj! Clubul l-a trimis pe jucător la “vraciul” Marijana

• 88 | Faze meciSteaua
    Onțel a încercat să trimită mingea în plasă de la mare distanță, dar a ratat ținta.
  • 85 | Goluri

GOOOOOL STEAUA: 2-0, ADI POPA. Faza a plecat de la Onțel, care i-a pasat foarte bine în adâncime, mijlocașul a plecat în viteză pe dreapta, a înainta, după care a finalizat la colțul lung. A fost o fază asemănătoare cu cea din finalul primei reprize.

• 83 | Faze meciSteaua
    Onțel i-a dat o pasă în adâncime lui Popadiuc, dar ultimul nu a stăpânit cum trebuie balonul și a fost deposedat.
  • 76 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE STEAUA. A ieșit Bawab, a intrat TUDORIE.

A ȘASEA SCHIMBARE STEAUA. A ieșit Hamroun, a intrat ONȚEL

A CINCEA SCHIMBARE LA STEAUA. A ieșit Pintili, a intrat ȘTEFĂNESCU
  • 63 | Schimbări
    A PATRA SCHIMBARE STEAUA. A ieșit Muniru, a intrat POPADIUC.
  • 62 | Faze meciSteaua
    Hazard, fratele mult mai celebrului Eden, de la Chelsea, a șutat din interiorul careului, dar Carp a deviat în corner.
  • 56 | Schimbări
    A TREIA SCHIMBARE STEAUA. A ieșit Toșca, a intrat CĂTĂLIN CARP.
  • 49 | OcaziiSteaua
    Toșca a reluat din prima, de la aproximativ 20 de metri, puțin peste transversala porții lui Ujpest.
    A început repriza a doua
    A DOUA SCHIMBARE STEAUA. A ieșit Papp, a intrat MOMCILOVIC. În aceste condiții, Toșca a trecut fundaș central.
    PRIMA SCHIMBARE STEAUA. A ieșit Niță, a intrat COJOCARU
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+1 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Contraatac al Stelei, Hamroun l-a deschis excelent pe dreapta pe Adi Popa, acesta a plecat în viteză, a intrat în careu după care a șutat în cros, dar mingea a trecut milimetric de bara din dreapta porții maghiarilor.
  • 39 | Faze meciSteaua
    Bawab a încercat o reluare spectaculoasă, printr-o foarfecă pe spate, dar a fost blocat la timp de fundașii lui Ujpest.
  • 37 | Ocazii
    BARĂ STEAUA! Stanciu a primit o pasă de la Muniru, a intrat în careu a șutat pe colțul scurt, dar mingea a lovit transversala după care a revenit în teren iar fundașii maghiarilor au îndepărtat pericolul.
  • 31 | Goluri
    GOOOOOL STEAUA: 1-0, STANCIU. Hamroun a insistat asupra unui balon în marginea careului, acolo unde venise și portarul lui Ujpest, a scos de acolo balonul, după care Stanciu a pus doar latul și mingea s-a dus în plasa lui Ujpest.
  • 13 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Hamroun a primit o pasă de peste 50 de metri, din partea lui Papp, a preluat cu stângul, după care a reluat cu dreptul, din poziție unu contra unu cu portarul maghiarilor, dar mingea trimisă pe jos a trecut pe lângă bara din dreapta porții.
  • 7 | Faze meciSteaua
    Acțiune de atac a Stelei, prin Hamroun, dar mijlocașul a reluat slab din interiorul careului. A fost un șut-centrare la care nu a ajuns însă niciun coechipier.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Ujpest.
Nebojsa VignjevicUjpest Budapesta

VIDEO Steaua - Ujpest 2-0. Al doilea amical cu două goluri marcate de elevii lui Reghe

Steaua a obţinut prima victorie din 2016, contra locului doi din Ungaria, Ujpest. Autor al unei duble în meciul cu Young Boys Berna, Hamroun a avut prima ocazie a campioanei, dar a trimis alături, după pasa excelentă a lui Papp.

Maghiarii au răspuns prin Balazs, al cărui şut din afara careului a trecut pe lângă poartă. În minutul 32, Hamroun a provocat eroarea portarului lui Ujpest, iar Nicușor Stanciu a marcat în poarta goală.

Decarul Stelei a nimerit apoi transversala, din pasa lui Bawab, iar Hamroun a fost devansat de un fundaş maghiar, în ultimul moment. Prima repriză s-a încheiat cu o nouă ratare, a lui Adi Popa.

La reluare, unul dintre cei trei fraţi ai starului lui Chelsea, Eden Hazard, Kylian, a ratat egalarea din câţiva metri. Cu cinci minute înainte de final, Onţel i-a pasat ideal lui Adi Popa, care a stabilit scorul final, 2-0 pentru Steaua.

”A fost un meci de pregătire, un meci bun, ne interesează foarte mult să vedem la ce nivel am ajuns, mă bucur foarte mult că am și câștigat.
Lucrurile merg din ce în ce mai bine, jucătorii răspund foarte bine la ceea ce lucrăm în fiecare zi. Deocamdată sunt numai lucruri pozitive”, a spus Reghecampf după meci la Digi Sport.

Următorul amical al Stelei va fi cu austriecii de la Sturm Graz, locul 4 în Austria. Partida va fi transmisă ÎN DIRECT la Digi Sport 1, vineri, 29 ianuarie, de la ora 19:00.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat